Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak optymalnie wyrównać podłoże, jeśli nierówności dochodzą do 4,5 cm na całej powierzchni (około 115 m2) ?

Planowałem styropian 15 cm, na to 6 cm wylewki (czyli razem 21 cm), okazuje się, że mam do dyspozycji, w zależności od miejsca 18,5 - 23 cm.

 

Po głowie chodzi mi wstępna, wyrównująca wylewka ze styrobetonu o grubości 3,5 - 8 cm, na to 10 cm styropianu i 5 cm jastrychu.

 

Mających doświadczenie w temacie, proszę o wypowiedź ...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak optymalnie wyrównać podłoże, jeśli nierówności dochodzą do 4,5 cm na całej powierzchni (około 115 m2) ?

Planowałem styropian 15 cm, na to 6 cm wylewki (czyli razem 21 cm), okazuje się, że mam do dyspozycji, w zależności od miejsca 18,5 - 23 cm.

 

Po głowie chodzi mi wstępna, wyrównująca wylewka ze styrobetonu o grubości 3,5 - 8 cm, na to 10 cm styropianu i 5 cm jastrychu.

 

Mających doświadczenie w temacie, proszę o wypowiedź ...

 

Grzegorz

 

A jak by zastosować wylewkę samopoziomującą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o problemach. z pompą ciepła. Wydaje mi się (mogę się mylić) że PC służy do ogrzewania, a nie produkcji CWU. Temperatura z PC to ok. 30 stopni, a to dla CWU trochę za mało. Zastanówmy się nad kasą: Kominek z płaszczem i osprzętem to max 10.000, zbiornik multiwalentny z nierdzewki z osprzętem to ok. 6.000, solary z dotacjami to 3.000, piec gazowy załóżmy 6.000. Razem 25.000. Czy istnieją PC za takie pieniądze? Osobiście nie sądzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o problemach. z pompą ciepła. Wydaje mi się (mogę się mylić) że PC służy do ogrzewania, a nie produkcji CWU. Temperatura z PC to ok. 30 stopni, a to dla CWU trochę za mało. Zastanówmy się nad kasą: Kominek z płaszczem i osprzętem to max 10.000, zbiornik multiwalentny z nierdzewki z osprzętem to ok. 6.000, solary z dotacjami to 3.000, piec gazowy załóżmy 6.000. Razem 25.000. Czy istnieją PC za takie pieniądze? Osobiście nie sądzę.

 

Zapewniam cię, że PC może śmiało grzać nawet do +50, tylko po co? Do takiej wody i tak nie wejdziesz.

Liczyłeś przyłącze, komin? Jak duży będzie dom? Jak duża działka? Znasz wyliczenia OZC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NZastanówmy się nad kasą: Kominek z płaszczem i osprzętem to max 10.000, zbiornik multiwalentny z nierdzewki z osprzętem to ok. 6.000, solary z dotacjami to 3.000, piec gazowy załóżmy 6.000. Razem 25.000. Czy istnieją PC za takie pieniądze? Osobiście nie sądzę.

 

Zapomniałeś o:

+3000 - 5000 zł przyłącze gazu

+teraz musisz ten kocioł gazowy i kocioł na drewno podłączyć do tego zbiornika. Kotłownię gazową pewnie będziesz mieć blisko od niego ale kotłownia z kotłem na drewno będzie daleko. Czyli ok 1000 - 3000 zł

+dodatkowe niewykorzystane m2 w domu przeznaczone na kotłownie z kotłem na drewno.

+etat palacza w przypadku kotła drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...