Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Komina i kotłowni w tym projekcie raczej nie zlikwidujesz, możesz co najwyżej zmienić przeznaczenie pomieszczenia. Koszty tak czy inaczej zostaną/zostały poniesione + dochodzi różnica pomiedzy PC wraz z odwiertami, a najmniejszym piecem na Eko. Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego komina nie zlikwidujesz?

Kominek/koza i wentylacja garażu. Masz kominek? Może to nie głupie rozwiazanie przy PC zwłaszcza w tych regionach gdzie są problemy z dostawmi prądu.

O tym by nie robić takiej kotłowni, można było pomyśleć przed wyborem projektu. Wszystko można jak się chce.
Masz konkretną sytuacje, konkretny budynek. Nie wiem czy wszystko można ale np. hełm jest ciężko przemicować na lewą stronę, a czasami nam wrażenie że na siłe starasz sie to robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo twierdzę, że tylko zacofanie (bez urazy) usprawiedliwia montowanie kotłów na paliwa stałe w dzisiejszych czasach. Przed budową byłem kompletnym laikiem, ale udało mi się dość dobrze postawić dom, bez upierdliwego systemu grzewczego. 20 lat palenia w kotle w zupełności mi wystarczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo twierdzę, że tylko zacofanie (bez urazy) usprawiedliwia montowanie kotłów na paliwa stałe w dzisiejszych czasach. Przed budową byłem kompletnym laikiem, ale udało mi się dość dobrze postawić dom, bez upierdliwego systemu grzewczego. 20 lat palenia w kotle w zupełności mi wystarczyło.

 

Cieszę się Twoim szczęściem, choć mam nieodparte wrażenie, że kwestie zwiazane z ekogroszkiem "na siłę" demonizujesz. Jak sam przyznajesz kotłownia w salonie już Ci tak bardzo nie przeszkada.

Są różne sytuacje życiowe i jak widać na powyższym przykładzie Twój przepis na "komfort, zadowolenie i nie wszystkim pasuje.

 

Ps. Podobnie kiedyś cieszyłem się szczęściem ludzi, którzy mieli trendy-bezobsługowe kotłownie na olej opałowy. Większość z nich szybko przestała być trędy. Zobaczymy jak będzie z prądem?

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy jeszcze raz.

 

 

 

Na szybkiego.

300m2 kolektora poziomego 5tyś zł. PC 12tyś. zł=17tyś. +kotłownia (niech będzie 7tyś)=24tyś.

Nie da rady? Zacznij najpierw czytać forum, zanim zaczniesz o coś pytać. Dla mnie gaz+kominek z płaszczek+solary to idiotyzm. Droga inwestycja i droga eksploatacja. Troszkę pokory i da się coś z tym zrobić;)

 

Rozbiłem się dziś o ścianę w gazowni (planowany termin realizacji przyłącza to MARZEC!! A gaz mam w działce!)

 

Pytania:

 

1. Jaka pompa?

2. Jaki kolektor?

3. Jaki bojler?

4. "Osprzęt do kotłowni"?

5. Co jeszcze?

6. Różnice w podłogówce?

 

Jeżeli wykazuję zbyt wielki stopień ignorancji tematycznej to przepraszam, ale ciężko znaleźć instrukcję doboru i montażu PC.

 

Może ktoś ma jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy jeszcze raz.

 

 

Podałem ci na priva link do firmy z twojego miasta, (zdążyłem się już nawet w pewnym momencie z nimi posprzeczać:D) a ty zapewne nawet nie raczyłeś tam zajechać. Podaj wszystkie dane swojego domu, plus jakąś ofertę to podyskutujemy, ale chyba też nie koniecznie w tym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Liwko.

Żeczywiście z tą wizytą troszkę mi zeszło :rolleyes: Może ci panowie są fajnii, ale mnie nie słuchali. Przysłali mi ofertę na kpl. instalację, mimo iż prosiłem o pominięcie wykonania dolnego źródła i PC z wysokiej półki, nie biorąc pod uwagę mojego bardzo skromnego budżetu. Wycena ta jest astronomicznie wysoka, w stosunku do Pańskiej kalkulacji. Oczywiście absolutnie się nie zniechęcam i zgłębiam tajniki "czarnej magii"(PC). Poszukuję rozwiązań nakreślonych cenowo przez Pana. Odkryłem np., że multiwalentny zbiornik, który miałem zamiar zastosować pierwotnie w kotłowni idealnie nadaje się do PC.

Dodam jeszcze, że nie wyobrażam sobie domu bez kominka w salonie (wg.Pana, kotłowni) i absolutnie nie interesują mnie koszty i uciążliwości jego ekploataji

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarek-pol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...