Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze!

mam pytanie odnośnie kładzenia podłogi na ogrzewaniu podłogowym. Mamy podłogówkę w całym domu, zrobione wylewki na początku października. Będziemy po nowym roku montować pompę ciepła, także instalacja podłogowa jest bez wody. Czy można przed napełnieniem rurek kłaść podłogi? Czy czekać aż odpalimy pompę i będzie woda w podłogówce? Ewentualną usterkę można wtedy usunąć bez demolki płytek... Ale znowu wszystko opóźni się o kilka miesięcy. Powiedzcie jak to się z reguły odbywa? Czy to ma wogóle znaczenie? Zdarzają się pęknięcia rurek pod wylewką?

pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie jak to się z reguły odbywa? Czy to ma wogóle znaczenie? Zdarzają się pęknięcia rurek pod wylewką?

pozdrawiam :bye:

W Twoim przypadku - napompuj rurki powietrzem - kompresor i 3-4 atmosfery w rozdzielacz wkręć manometr (nawet taki za 20 zł)będziesz wiedział czy coś niepokojącego nie dzieje się w instalacji i tak poczekaj do czasu układania wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku - napompuj rurki powietrzem - kompresor i 3-4 atmosfery w rozdzielacz wkręć manometr (nawet taki za 20 zł)będziesz wiedział czy coś niepokojącego nie dzieje się w instalacji i tak poczekaj do czasu układania wylewek.

 

 

 

... Mamy podłogówkę w całym domu, zrobione wylewki na początku października...

 

:D

 

U mnie wylewki już kilka miesięcy stoją, bez wygrzewania bo nie mam jeszcze kotłowni i chyba zaryzykuję i zacznę kłaść płytki w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

U mnie wylewki już kilka miesięcy stoją, bez wygrzewania bo nie mam jeszcze kotłowni i chyba zaryzykuję i zacznę kłaść płytki w łazience.

 

a jakie tu ryzyko??? gdybyś drewno kładł to i owszem

 

wylewki w marcu, kafle sierpień/wrzesień, kotłownia uruchomiona w październiku (ubiegły rok) i wszystko OK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tu ryzyko??? gdybyś drewno kładł to i owszem

 

wylewki w marcu, kafle sierpień/wrzesień, kotłownia uruchomiona w październiku (ubiegły rok) i wszystko OK

 

pozdrawiam

 

A jakieś takie rozterki niedoświadczonego. Dzięki Tinek, takie wpisy jak Twój pomagają rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi reku wyciąga z0,5 litra na dobę wilgoci to mam nadzieję że to jest z szpachli , farb itp

teraz malujemy

To mało ;)

U mnie jak ruszyła podłogówka i kominek suszyłem wylewki i ściany pod ukłanie desek i malowanie - to na dobę było od 8-10l.....i z każdym dniem coraz mniej, a rekuperaor chodził ze średnią prędkością. Po uruchomieniu GWC wody było dużo mniej, natomiast spadła bardzo wilgotność powietrza w domu -(to chyba wada wentylacji mechanicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało ;)

U mnie jak ruszyła podłogówka i kominek suszyłem wylewki i ściany pod ukłanie desek i malowanie - to na dobę było od 8-10l.....i z każdym dniem coraz mniej, a rekuperaor chodził ze średnią prędkością. Po uruchomieniu GWC wody było dużo mniej, natomiast spadła bardzo wilgotność powietrza w domu -(to chyba wada wentylacji mechanicznej).

 

Czyli zaletą wentylacji grawitacyjnej jest że ta wilgoć by w domu została?

BTW wydatek WM się reguluje według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaletą wentylacji grawitacyjnej jest że ta wilgoć by w domu została?

BTW wydatek WM się reguluje według potrzeb.

 

Oczywiście, że reguluje wydajność w trzech zakresach prędkości dodatkowo stanem "on" i "off" w tygodniowym i godzinowym zakresie czasu.

Jednak przy szczelnym domu, bez nawiewników okiennych i kratek wentylacji grawitacyjnej powietrze w domu naprawdę się przesusza.

Ja reguluję stosując nawilżacz, i duża ilość roślin.

I to wszystko przy 100% podłogówki której temperaturę reguluje regulator pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już raz przez miesiąc wygrzewałem książkowo posadzkę , teraz to drugi raz

ale wdniu kiedy była świeża szpachla wody z reku wyr. więcej było

czy rozłożone kartony na 60m2 płytek pomaga ogrzewaniu?

 

czy gdy przy obecnych temperaturach zewn temp wewnątrz domu idealnie się rozkłada

wszędzie podobnie

w łazienkach jest cieplej o 1 stop -może to wpływ drabin

 

czy można liczyć że podobnie będzie przy mrozach?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozłożone kartony na 60m2 płytek pomaga ogrzewaniu?

 

Ogrzewaniu? raczej nie bo karton tworzy pewną izolację blokująca promieniowanie ciepła - natomiast co zauważyłem u siebie - wełniany dywan ułożony na posadzce z desek podłogowych- więc izolacja dość duża pod spodem ogrzewanie podłogowe, temperatura w pokoju jest taka sama jak w innych częściach domu.

Przy ubiegłorocznych mrozach - 32*C piec taktował rzadziej ;) ale temperatura oscylowała 21-22 *C

 

czy gdy przy obecnych temperaturach zewn temp wewnątrz domu idealnie się rozkłada

wszędzie podobnie

w łazienkach jest cieplej o 1 stop -może to wpływ drabin

 

czy można liczyć że podobnie będzie przy mrozach?

 

Przy ogrzewaniu podłogowym jest w miarę równomiernie ciepło, u mnie dodatkowo powietrzem miesza rekuperator(niekiedy kominek) dodatkowo duży wpływ ma Słońce które ogrzewa dom od strony południowej gdy świeci zimą przez przeszklenia( w tych pomieszczeniach z regóły jest cieplej o ok 1-2 *C)

Natomiast wbrew opinią temperatura w pomieszczeniach o różnych powierzchniach posadzek(wykończeniu) nie wpływa na komfort cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zapytam, jaką macie wilgotność w domach z WM?

ja mam WG i wilgotność (pierwszy sezon) oscyluje miedzy 56 - 62%, wydaje mi się, że powinna być niższa, może się mylę

 

U Ciebie jest bardzo dobra u mnie najniżej 27-35% - przy staraniach dochodzi do 42% i właśnie to mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: kupiłem siłownik zaworu 3D proporcjonalny AFRISO 24V i do tego sterownik CETA 106, który niestety steruje tylko siłownikami 230V. Co teraz zrobić? Kupić zwykły siłownik (otwarte - zamknięte) 230 V a ten co mam próbować sprzedać, czy może lepiej szukać innego sterownika, który obsługuje zawory 24V?

Jeśli sterownik to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie dla doswiadczonych mieszkancow. Pierwszy sezon, brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce, w domu trzymalismy 21.5C, sciany przez 10 dni doszly do 19C, potem musielismy wyjechac i kociol gazowy off. Przez 7 dni temperatura spadala srednio o 0.5C na dobe, czy to jest ok, zakladajac te temp. ktore mielismy ostatnio (rejon Wlkp. - oczywiscie ich nie podam bo nie rejestrowalem). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...