Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam taki problem: kupiłem siłownik zaworu 3D proporcjonalny AFRISO 24V i do tego sterownik CETA 106, który niestety steruje tylko siłownikami 230V. Co teraz zrobić? Kupić zwykły siłownik (otwarte - zamknięte) 230 V a ten co mam próbować sprzedać, czy może lepiej szukać innego sterownika, który obsługuje zawory 24V?

Jeśli sterownik to jaki?

Albo jakiś przekażnik w obwód i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Pytanie dla doswiadczonych mieszkancow. Przez 7 dni temperatura bez ogrzewania spadala srednio o 0.5C na dobe,

 

To normalna rzecz szczególnie gdy brak jest drzwi pomiędzy pomieszczeniami.(0,5*C / dobę to dobry wynik dodatkowo gdy na to zjawisko wpływa bardzo wiele czynników)

Nie ukrywam, że z chwilą ich zainstalowania temperatura w całym domu podwyższyła się o ok 2 *C

Wszystko było przeliczane więc najprawdopodobniej i to jet odczuwalne cieplej jest w łazienkach a chłodniej w wiatrołapie i holu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie dla doswiadczonych mieszkancow. Pierwszy sezon, brak drzwi wewn, caly dol w podlogowce, w domu trzymalismy 21.5C, sciany przez 10 dni doszly do 19C, potem musielismy wyjechac i kociol gazowy off. Przez 7 dni temperatura spadala srednio o 0.5C na dobe, czy to jest ok, zakladajac te temp. ktore mielismy ostatnio (rejon Wlkp. - oczywiscie ich nie podam bo nie rejestrowalem). Pozdrawiam.

 

Jak dla mnie 0,5 st. C to bardzo dobry wynik. U mnie niestety ok. 1st na dobę :( jeszcze nie mieszkam i wiem że łazienka na górze nie zrobiona tylko wełną dziury polatane mam, ale muszę poszukać gdzie to ucieka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zalaną instalację CO i puszczając pompę obiegową na 3 bieg słyszę jakby woda leciała w rurach. Podejrzewam, że mam zapowietrzone. Jak prawidłowo powinienem to napełnić i odpowietrzyć ? Zalewałem każdą pętlę osobno z górnej listwy rozdzielacza a na dolnej wypuszczałem zawoami spustowymi pod odpowietrznikami. Potem kolejny rozdzielacz tak samo. Główne rury zasilające zalewałem zaworem P5. Było słychać w grupie bezpieczeństwa jak schodzi powietrze. Pompę obiegową też odpowietrzyłem.

Instalacja co.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na moją "pałę" :) przy domku jaki masz w opisie to masz ostro przegięty rozstaw rur, pewnie spokojnie 20-25cm by wystarczyło, nieprawdaż? prócz niepotrzebnych wydatków na zbyt dużą ilość materiałów instalacyjnych tracisz na zwiększonym oporze instalacji i większym zużyciu prądu na pompie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zyskuje na niższych temperaturach pracy układu,

a zainwestował jeden raz, korzyści będzie miał do końca,

co do oporów instalacji,

z praktyki,

270 m2 podłogówki, rury ponad 2 km a pobór mocy przez pompę Grundfos Alpha wynosi 16 W

 

w przypadku pompy ciepła, nawet nie warto liczyć podłogówki,

rozstaw 10 cm, długość rur w obiegu 80 mb i na pewno będzie działać dobrze,

przy innych rodzajach źródeł ciepła, to już trzeba liczyć i rozstawy mogą być od 10-30 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruz po co ten sarkazm?

pompa ma wyświetlacz tam wszystko widać,

u mnie jest piętnaście grzejników i przeciętny pobór mocy to 7-9W

 

Oj To nie do Ciebie było. Ja wiem że to zwykłe pompy to są i tak o wiele za mocne na te nasze instalacje. A te energooszczędne to zużywają prądu co kot napłakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Forumowicze jak u was z zasilaniem podłogówki. Jaką macie temp. na zasilaniu podłogówki przy mrozach rzędu -10, no i jaki powrót leci. Jaka temp. w pomieszczeniach.

 

U siebie niedawno odpaliłem CO. Przy zasilaniu 25 w pomieszczeniach było 18-19stopni (przy mrozach ok -5). Teraz dałem na zasilaniu 28 i zobaczymy jak to się zachowa :)

Dodam, że wykończeniówka w toku także drzwi często otwierane są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze jak u was z zasilaniem podłogówki. Jaką macie temp. na zasilaniu podłogówki przy mrozach rzędu -10, no i jaki powrót leci. Jaka temp. w pomieszczeniach.

 

U siebie niedawno odpaliłem CO. Przy zasilaniu 25 w pomieszczeniach było 18-19stopni (przy mrozach ok -5). Teraz dałem na zasilaniu 28 i zobaczymy jak to się zachowa :)

Dodam, że wykończeniówka w toku także drzwi często otwierane są.

 

To zależy od czasu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zostawilismy nowy dom na miesiac po nagrzaniu go uprzednio (pierwsze duze grzanie) wnetrza do 21.5stC, (sciany wewn 18.5stC). Temp. wewn. do wczoraj zeszla do 7.5st i zalaczyl sie automat. Na podlogowke poszly 33 stopnie, po 24h (nie wiem ile faktycznie chodzil kociol ale w ciemno podejrzewam, ze bez przerwy) temp. odczytana to 15 stC. Grzeje niby tylko podlogowka na parterze (140m2, rozstaw rur co 10cm) ale grzeje tez pietro z uwagi na otwarty salon (34m2 "dziury" w stropie). Nastepnym razem trzeba bedzie temp. min nastawic na 12stC chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze jak u was z zasilaniem podłogówki. Jaką macie temp. na zasilaniu podłogówki przy mrozach rzędu -10, no i jaki powrót leci. Jaka temp. w pomieszczeniach.

 

....

 

ja mam zasilanie regulowane sterownkiem pogodowym, i np. dla obecnych -7-8st jest coś w okolicy 29-30st, powrót (bo to też istotny parametr, tak jak i wielkość przepływu) 5-6st mniej, pompka chodzi (nonstop 24/dobę) na 11W (~800mb rury, dwa poziomy, dwa rozdzielacze po 8 obwodów, 155m2 podłogówki), temperatura wewnątrz to ~22-23st na parterze i ~21-22st na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...