Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale sterowanie to jest koszt 2 tyś. zł. U mnie poszło, rzeczywiście w rozstawie 10 cm (1000 metrów rury). Jeśli kiedyś kupię pompkę to mogę zasilać ją niższą temperaturą niż przy rozstawie 20-30 cm. Na pewno nie jest to różnica 20 tys. zł. w materiale. Trochę przejaskrawiłeś temat. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do praktyków.

Niedługo zacznę przymierzać się do podłogówki. Będą 2 rozdzielacze na piętro (6ob) i parter (7ob) pętle po max 80m. Około 120m2 podłóg.

Mam pompkę Grundfos Alpha 2L 25-40 i czy ona uciągnie całość?

Będzie w kotłowi w piwnicy za zaworem 3D termostatycznym.

Czy pion rurami 28 Cu będzie OK czy za duży opór?

Edytowane przez fenix2
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do praktyków.

Niedługo zacznę przymierzać się do podłogówki. Będą 2 rozdzielacze na piętro (6ob) i parter (7ob) pętle po max 80m. Około 120m2 podłóg.

Mam pompkę Grundfos Alpha 2L 25-40 i czy ona uciągnie całość?

Będzie w kotłowi za zaworem 3D termostatycznym.

Czy pion rurami 28 Cu będzie OK czy za duży opór?

 

Powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do praktyków.

Niedługo zacznę przymierzać się do podłogówki. Będą 2 rozdzielacze na piętro (6ob) i parter (7ob) pętle po max 80m. Około 120m2 podłóg.

Mam pompkę Grundfos Alpha 2L 25-40 i czy ona uciągnie całość?

Będzie w kotłowi w piwnicy za zaworem 3D termostatycznym.

Czy pion rurami 28 Cu będzie OK czy za duży opór?

 

U mnie przy podobnych pętlach tylko do 100m są dwie 25-40, chodzą na 2 biegu przy przepływie 1l/min, na pierwszym biegu nie wyrabiały, także podejrzewam że jedna wyrobi to będzie chodzić na maksa, jak nie wyrobi to trzeba będzie zmienić na 25-60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnych pętlach tylko do 100m są dwie 25-40, chodzą na 2 biegu przy przepływie 1l/min, na pierwszym biegu nie wyrabiały, także podejrzewam że jedna wyrobi to będzie chodzić na maksa, jak nie wyrobi to trzeba będzie zmienić na 25-60.

 

To mnie trochę zmartwiłeś. Chyba bede musiał to sprawdzić doświadczalnie.

Jeszcze jedno pytanie jaka najlepiej kupić pompę do bojlera?

 

Czy 25-40 nie będzie za duża? Może dać coś mniejszego, bardziej energooszczędnego (jak WILO PICO 25/1-4) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]248626[/ATTACH]

 

A swoją drogą, to po co Ci dodatkowa pompa obiegowa ?

Ta w kotle nie wystarczy ?

Fotohobby dzięki , najnormalniej w świecie nie wiem na tym etapie co będę mieć a co nie w tej podłogówce :rolleyes: Może nie wystarczy bo mam milion pętli i w pierony rury ;) Wiem że nic nie wiem :confused:

Chcę być przygotowana na wszystko , żeby się potem nie okazało jak przyjdzie instalator że czegoś mi tam brakuje w temacie prądu

 

..... i żeby nie zadawał głupich pytań bo zaczynasz wątpić w jego poziom wiedzy

właśnie :)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotohobby dzięki , najnormalniej w świecie nie wiem na tym etapie co będę mieć a co nie w tej podłogówce :rolleyes: Może nie wystarczy bo mam milion pętli i w pierony rury ;):rolleyes: . Wiem że nic nie wiem :confused:

Chcę być przygotowana na wszystko , żeby się potem nie okazało jak przyjdzie instalator że czegoś mi tam brakuje w temacie prądu

 

Czekaj, wy macie juz projekt podłogówki chyba ?

To ile tam jest pętli i metrow rur wyliczonych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam , kichać te moje pętle i rurę ;) . Nie miałam czasu zgłębiać tegoż zagadnienia zbyt dokładnie:D bo ślęczę na budowie z elektrykami :sick: Te instalacje powodują już u mnie ryzyko powstawania siwych włosów .

Walnę sobie jeszcze jedno gniazdko w pomieszczeniu gospodarczym i będzie git ( mam nadzieję ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś strasznie ci ta budowa podnosi poziom stresu :)

 

Co do gniazdek, to ja w pomieszczeniu gospodarczym mam ich chyba 4 wiecej, niz urzadzeń, ktore "na teraz" są tam zaplanowane.

Mój elektryk bardzo do tego zachęcał, choć nie płaciłem mu za punkt, więc w sumie nie oponowałem :)

 

O te pętle pytałem, aby jakiś imstalator nie wkręcił Cię w dodatkową pompę przy 800-1000m rury. Przy rozstawie co 20 cm to raczej 1000m nie przekroczycie...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś strasznie ci ta budowa podnosi poziom stresu:)

 

O te pętle pytałem, aby jakiś imstalator nie wkręcił Cię w dodatlową popmę przy 800-1000m rury. Przy rozstawie co 20 cm to raczej 1000m nie przekroczycie...

Ok . Rozumiem i dziękuję :yes: Jak elektrycy pójdą w siną dal to się temu przyjrzę :D . Moi nie zachęcają do dodatkowych gniazdek , muszę pilnować nawet tych które podałam do wyceny żeby je zrobili :lol2:

 

No jest stres ;) Nie jest lekko :rolleyes:

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Niedługo zacznę zabawę z podłogówką.

Zleciłem wykonanie OZC i projekt podłogówki firmie, jednak wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Dom energooszczędny, konstrukcja szkieletowa

U ściany 0,11

U dachu 0,13

okna U od 0,79 do 0,9

płyta fundamentowa na 20 cm XPS

Wentylacja z rekuperacją, ogrzewanie bufor 1000 litrów.

Ogrzewanie główne kominek z płaszczem wodnym, solary i piec gazowy w sytuacji lenistwa, dłuższych wyjazdów itp

 

Co sądzicie o takim rozstawie rurek oraz o kształcie pętli? Rozstaw co 10 cm?

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/577/k3c2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...