Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem jak wyglądają haki, ale spinki lubią "wychodzić" ze styropianu, nawet tego do podłogi... pewnie jakby to był jakiś xpsik to nie było by problemu

ekipa od "wylewki" będzie musiała przypilnować żeby dociskać rurki, albo raczej ty będziesz musiał ich przypilnować :) bo lubią odchodzić jak się po styro chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Padło u mnie sterowanie pompą podłogową za pomocą bezpiecznika z zegarem poniżej zdjęcie i planuje go zastąpić takim sterownikiem : http://www.kgelektronik.pl/produkty/sterowniki/cs-07.html ale ktoś podpowie gdzie i jak pod łączyć go w rozdzielaczu poniżej zdjęcie rozdzielacza.

I czy może mi ktoś objaśnić jak on działa bo porównując go z tymi podanymi 3-4 strony wcześniej z allegro mój nie ma tego bypassa i zasilenie jest od góry a powrót dołem , czy tak powinno być ?

20140531_212815.jpg

20140531_212410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo koszt tych dwóch elementów bezpiecznika to prawie 200 zł a koszt cyfrowego sterownika 115 zł który poza tym że jest tańszy usprawni działanie pompy bo będzie ją załączać nawet wtedy gdy na sterowniku pieca załączę słoneczko poza zaprogramowanymi godzinami załączenia. Dodatkowa zaleta sterownika to co 14 dni uruchamia pompę na kilkanaście sekund zapobiegając jej zastaniu się. Edytowane przez IPSX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam planuję samodzielnie zrobić ogrzewanie podłogowe na piętrze tzn,łazienka i kuchnia razem jakieś 15 m2.Pod łazienką mam kotłownie a w niej kocioł węglowy.Mam pytanie ponieważ nieche bawic sie w rozdzielacze itp bo planuję zrobić wszystko z jednej petli oczywiscie nie przekroczy ona 100m.W kotłowni poniżej mam wpalone zawory na zasilaniu i na powrocie z myślą własnie o tej podłogówce.Jak rozwiązac i ugryżć ten temat jaki zawór (RTL)? Co z odpowietrzeniem obiegu ? skoro wszystkie wejscia wyjscia są ponieżej ? Proszę o pomocDodam że jest to tylko i wyłącznie pion dla samej podłogi wpalony do grubych rur ! 

 

 

Witam jak sprawa się ma co do odpowietrzenia układu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Rozprowadzam PEXa do podłogówki. Wiem, że powinno się unikać łączenia rurki w posadzce. Dlatego wymyśliłem, że jeden z obwodów połączę w rozdzielni (akurat tak pasuje). Czy można tak zrobić? Moja obawa jest o to, czy odcinek pętli na połączeniu, który będzie pewnie powyżej odpowietrznika powrotu nie będzie miał tendencji do zapowietrzania. Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

EdiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozprowadzam PEXa do podłogówki. Wiem, że powinno się unikać łączenia rurki w posadzce. Dlatego wymyśliłem, że jeden z obwodów połączę w rozdzielni (akurat tak pasuje). Czy można tak zrobić? Moja obawa jest o to, czy odcinek pętli na połączeniu, który będzie pewnie powyżej odpowietrznika powrotu nie będzie miał tendencji do zapowietrzania. Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

EdiM

 

 

Jest ryzyko że będzie się zapowietrzała. Pętle powinny być poniżej rozdzielacza. A dlaczego nie możesz dać w jednym kawałku? PEX jest w krążkach i po 200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem w kawałkach po 200m. Akurat jak zostało ok 64 m nie wystarczyło na ten obwód i tyle, mimo, że starałem się go skrócić. Właściwie mogę spróbować zrobić połączenie poniżej dolnej listwy rozdzielacza, czy to coś zmieni?. W każdym razie będzie pętelka wystająca ponad poziom pętli głównej około 20cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...