Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mimo że nie bardzo mam pojęcie (czego można domyśleć się z moich poprzednich postów) rozpocząłem montaż instalacji c.o. w swoim domu - samemu.

 

[ATTACH=CONFIG]280657[/ATTACH]

 

Czy w ten sposób wykonane podejście pod grzejnik, będzie ok.?? Wydaje mi się, że montując grzejnik (ewentualny hydraulik) przetnie w odpowiednim miejscu pex'a i połączy z grzejnikiem. Dobrze myślę.??

 

Nie będziesz tynkował przed powieszeniem grzejników? Muszą być zrobione rozstawy rur pod grzejnik, kolanko częściowo zatynkowane... chyba, że to się inaczej teraz robi:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie trzy pytanka w temacie:

 

1) Po co właściwie daje się taśmę brzegową?

Nie byłoby lepiej wsadzić z 10cm styro, która lepiej zaizoluje styk płyta - ściany a i pozwoli na odkształcenia płyty?

 

2) Czy wylewkę na podłogówkę się zbroi, chociażby siatką 10x10 kładziona na rurki?

 

3) Zostawia się przerwy na dylatację? Co wtedy z rurkami podłogówki - podlegają przecież sporym siłom rozrywającym...

 

25zł za m2 podłogówki - powariowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy pytanka w temacie:

1) Po co właściwie daje się taśmę brzegową?

Nie byłoby lepiej wsadzić z 10cm styro, która lepiej zaizoluje styk płyta - ściany a i pozwoli na odkształcenia płyty?

Jest taniej, szybciej i wygodniej.

 

2) Czy wylewkę na podłogówkę się zbroi, chociażby siatką 10x10 kładziona na rurki?

Nie

 

3) Zostawia się przerwy na dylatację? Co wtedy z rurkami podłogówki - podlegają przecież sporym siłom rozrywającym...

Robisz dylatacje, a rurkę puszczasz w rurce osłonowej - to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem - czyli tylko pod rzeczywistą powierzchnią grzejną rurka PO jest bez osłony?

Inne fragmenty (transport do rozdzielnika) są w styropianie albo w osłonie, czy tak?

 

przez dylatację pex przechodzi w peszlu np takim: 43f020aa0af32cfacbad37c2fa42276d.jpg

 

inne fragmenty pomiędzy pomieszczeniami mogą być w izolacji lub bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do znawców tematu: czy rurki podłogówki które przechodzą przez drzwi mogą być w otulinie (taka standardowa na rurki pex niebieska, czerwona) czy koniecznie muszą być w peszlu? Czy rurki które idą w ścianę do grzejnika też mogą być w takie otulinie? Proszę o sugestie, a chciałbym uniknąć problemów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisał?

Z kontekstu wydaje się, że nie ma takiej konieczności.

A jak nie ma - to po co przepłacać?

 

A kiedy jest taka konieczność? Ja nie dałem i muszę przyznać, że żałuję bo mi wylewka popękała w kilku miejscach.

Wszystko zależy od gruntu, jeśli chudziak potrzaskał to warto rzucić siatkę bo wylewka też pęknie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy jest taka konieczność? Ja nie dałem i muszę przyznać, że żałuję bo mi wylewka popękała w kilku miejscach.

Wszystko zależy od gruntu, jeśli chudziak potrzaskał to warto rzucić siatkę bo wylewka też pęknie.

 

Pozdrawiam

A jaka gruba miales wylewke? Jakiego uzyles piasku i cementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERES dlaczego uważasz, że nie można stosować siatki zbrojeniowej przy podłogówce?

Nie, że "nie można", tylko nie ma sensu, nie ma co tam wzmacniać.

 

A kiedy jest taka konieczność? Ja nie dałem i muszę przyznać, że żałuję bo mi wylewka popękała w kilku miejscach.

Miałeś porobione dylatacje?

 

Jestem zdania, że dobrze zrobiona wylewka nie powinna pękać i nie potrzeba do tego żadnych zabiegów ze zbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylatacja jest wszędzie tam gdzie powinna, cement "1", piasek też był ok, grubość to około 6-7 cm; wadą było źle wykonane podłoże pod chudziak, który później popękał. Pamiętam, że w jednym pokoju wylewka dokładnie pękła tam gdzie popękany był chudziak. Nie mówię tu o jakichś ogromnych pęknięciach, po prostu porobiły się rysy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy jest taka konieczność? Ja nie dałem i muszę przyznać, że żałuję bo mi wylewka popękała w kilku miejscach.

Wszystko zależy od gruntu, jeśli chudziak potrzaskał to warto rzucić siatkę bo wylewka też pęknie.

 

Pozdrawiam

 

I myślisz, że siateczka 10x10 by się obroniła ?

Predzej lepsza klasa cementu i żwirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi fachowiec mowil to kluczowa sprawa sa cement, plukany piasek i grubosc wylewki. U mnie jest jej 10 cm z 1 klasy cementu i plukany piasku. Nie kladlem siatki wzmacniajacej. Jak narazie wszystko jest ok, nie ma znaku wycierania sie posadzki czy jej pekania. Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...