Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko dzięki za zawory :) Już myślałam że przyjdzie mi zbankrutować na te dedykowane :)

Czy rozmiar grzejnika drabinkowego 55x105 cm wystarczy do łazienki 250x360 ?

 

No i mam jeszcze jedno pytanie :) Jakie Panowie i Panie macie fugi na ogrzewaniu podłogowym ? Ile dać żeby nic złego się nie działo

Planuję płytki wielkoformatowe ;) 60x60 i 20 x120 .

Pozdrawiam

 

Każdy grzejnik ma swoją moc. Należy dobrać grzejnik do temperatury jaką będzie zasilany.

Klej i fuga elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy można wylewki zrobić zimą?

Mam na myśli poddasze z ułożoną wełną, folią i płytami ułożonymi na stelażach?

Trochę nie wyrobiłem z czasem, no i nie wiem.

W sumie zastanawiam się nad klima z funkcją grzania, mógłbym ją zamontować wcześniej, włączyć tryb osuszania.

Doradzicie coś?

Ps.

Jakie rurki położyć? Tz jakiej firmy, dobre, tanie.

Jak grubo dać perlito-gipsu by łapały spinki?

Co polecicie do pomiaru szczelności podłogówki? Nie mam wody, możliwy tylko kompresor.

Jaka jest możliwie najcieńsza wylewka? Może być zbrojona, betonowa.

Jeśli coś więcej się mi przypomni, dopytam.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spadnie. Boję się tylko o poddasze i zawilgocenie wełny.

Wszystko robione we własnym zakresie.

 

Z tym to moze byc problem. Jestem w troche podobnym do Ciebie polozeniu z ta roznica iz wylewki mam juz zrobione.

Montaz PCi w najblizszym czasie, do konca nie wiem kiedy dokladnie. Po pomiarach higrometrem w lazience wyszlo 76% a w innych pomieszczeniach na poddaszu nieco mniej. W roch poszedl osuszacz i grzejniki olejowe na noc. Przez noc osuszacz wyciaga 6 l wody.

Po podgrzaniu dwoma grzejnikami rano jest okolo 19oC. Do montazu pompy i uruchomieniu podlogowki innego wyjscia raczej nie mam.

Dzieki Bogu za taka pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spadnie. Boję się tylko o poddasze i zawilgocenie wełny.

Wszystko robione we własnym zakresie.

 

Nie rozumiem gdzie jest wełna. Jak pod dachem to powinna być paroizolacja pod nią.

 

PS. Jak wiedzę Twoją stopkę to za każdym razem obiecuje sobie poszukać o co chodzi z Twoim GWC i na obietnicach kończe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuje opinii na temat projektu jaki otrzymałem. Nie dokończa jestem przekonany na temat wykonanych stref brzegowych. Czy ktoś doświadczony może na to zerknąć i powiedzieć czy to będzie działać?

Założenia do projektu:

- podłoga drewniana 2 warstwowa klejona

- temperatura podkładu betonowego max 27*C

- temperatura górnej części posadzki max 25*C

 

Proszę o pomoc

projektv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuje opinii na temat projektu jaki otrzymałem. Nie dokończa jestem przekonany na temat wykonanych stref brzegowych. Czy ktoś doświadczony może na to zerknąć i powiedzieć czy to będzie działać?

Założenia do projektu:

- podłoga drewniana 2 warstwowa klejona

- temperatura podkładu betonowego max 27*C

- temperatura górnej części posadzki max 25*C

 

Proszę o pomoc

 

A są tam jakieś strefy bo ja widzę prawie wszędzie co 15cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są tam jakieś strefy bo ja widzę prawie wszędzie co 15cm?

 

podobno za strefę brzegową ma robić ułożenie rury w sposób meandrowy, moje pytanie dotyczy głównie tych elementów czy to zadziała??

trochę mi się to nie podoba a projekt robiony przez firmę która tu się reklamuje ;/

 

Proszę was pomóżcie. Co z tym zrobić żeby było lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę, sb powinna być przy narożnym oknie,

przynajmniej jak bym tam zrobił,

przy ścianach zewnętrznych przy dzisiejszych ociepleniach już nie ma sensu dawać,

 

U mnie mamy dwa miejsca gdzie są okna narożne jadalnia okno 2,5m oraz 1,8m o wysokości 2,3m oraz salon 4m oraz 2,5m o wysokości 2,3m.

Jak wykonać strefę brzegową w tych miejscach?

- czy zagęszczenie rurek co 10cm montowane w ślimaka na szerokości 60cm? czy w jakiś inny sposób?

 

Dodam że cała podłogówka zaprojektowana jest dla zasilania 30*C.

Może ktoś mi przypomnieć jakie daje się założenia mocy dla poszczególnych rozstawów rur i temperatury zasilania?

- rozstaw rur 15 cm temperatura zasilania 30*C - jaka to moc na m2

- rozstaw rur 10 cm temperatura zasilania 30*C - jaka to moc na m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do poprzedniego postu.

Proszę o opinie który z projektów jest lepszy dla zastosowania dla podłogi drewnianej.

 

Pierwszy z nich zakłada strefy brzegowe 80cm z rozstawem co 10cm.

Drugi zakłada rozstaw rurek co 15 cm niezależnie od miejsca.

Zasilanie ogrzewania nie więcej jak 30*C.

proj_ogrzewanie podlogowe.jpg

projektv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. 45 W/m2

ad2. 50 W/m2

 

Dla scisłosci warto podac warunki brzegowe dla tych wartosci:

a) dT

b) temp wewn.

c) rodzaj i grubosc jastrychu

d) rodzaj wykonczenia posadzki

e) usytuowanie (podłoga na gruncie, strop miedzykondygnacyjny, strop zewnętrzny)

f) grubosc i rodzaj izolacji termicznej pod rurami

g) srednice rur

 

Mysle ze to najwazniejsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla scisłosci warto podac warunki brzegowe dla tych wartosci:

a) dT

b) temp wewn.

c) rodzaj i grubosc jastrychu

d) rodzaj wykonczenia posadzki

e) usytuowanie (podłoga na gruncie, strop miedzykondygnacyjny, strop zewnętrzny)

f) grubosc i rodzaj izolacji termicznej pod rurami

g) srednice rur

 

Mysle ze to najwazniejsze parametry.

 

Zastanawiam się czy pętle brzegowe wykonać jako ślimaki czy zostawić tak jak jest. Jakoś nie ufam temu projektowi.

Do projektu nie otrzymałem przepływów dla jakich projektowane były pętle. Projektant przez telefon podał mi że przepływ powinien być na poziomie 2,5 litra na minutę. Czy to nie za dużo??

 

Obwody były "projektowane" dla następujących parametrów

a) ??

b) 21-22

c) miksokret 6,5 - 8 cm w zależności od miejsca

d) posadzka wykończona drewnem dąb dwuwarstwowy klejony

e) podłoga na gruncie

f) 16 cm styropianu ,031

g) 16mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy pętle brzegowe wykonać jako ślimaki czy zostawić tak jak jest. Jakoś nie ufam temu projektowi.

Do projektu nie otrzymałem przepływów dla jakich projektowane były pętle. Projektant przez telefon podał mi że przepływ powinien być na poziomie 2,5 litra na minutę. Czy to nie za dużo??

 

Obwody były "projektowane" dla następujących parametrów

a) ??

b) 21-22

c) miksokret 6,5 - 8 cm w zależności od miejsca

d) posadzka wykończona drewnem dąb dwuwarstwowy klejony

e) podłoga na gruncie

f) 16 cm styropianu ,031

g) 16mm

 

Obawiam sie ze moc podana przez kol. mpoplaw jest w tym przypadku zbyt optymistyczna, ten dąb powoduje ze moc będzie mniejsza.

Co do mocy wymaganej to warto miec dokładne ozc w którym są podane straty dla poszczegolnych pomieszczeń.

Rozstawy co 15 cm wszedzie swiadczą ze projektant zbytnio sie nie wysilił, a wierzyc mi sie nie chce ze są takie same na m2 dla wszystkich pomieszczen.

Rozumiem ten brak zaufania do tego projektu, mam do niego takie same wątpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze moc podana przez kol. mpoplaw jest w tym przypadku zbyt optymistyczna, ten dąb powoduje ze moc będzie mniejsza.

Co do mocy wymaganej to warto miec dokładne ozc w którym są podane straty dla poszczegolnych pomieszczeń.

Rozstawy co 15 cm wszedzie swiadczą ze projektant zbytnio sie nie wysilił, a wierzyc mi sie nie chce ze są takie same na m2 dla wszystkich pomieszczen.

Rozumiem ten brak zaufania do tego projektu, mam do niego takie same wątpliwosci.

 

Największe obawy mam ze względu na straty ciepła przy oknach tarasowych Na całym dole mam dużo okien tarasowych łączna powierzchnia 25m2 . Jak widać rozstaw rur zaproponowany w jadalni gdzie mam 10m2 jak i w pokoju biurowym gdzie jest jedno okno 2,5m2

 

Dom jest ocieplony 20cm grafitu ,031

podłoga ocieplona 16cm grafitu ,031

okna średnio 0,8

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na temperaturę w domu)

kuchnia, jadalnia salon przedpokój to jedna otwarta przestrzeń

 

dokonałem małych zmian i zamierzam wykonać ogrzewanie w następujący sposób.

Wykonanie oddzielnej strefy brzegowej w jadalni z rozstawem rur co 10cm, tak samo wykonam w salonie SB z rozstawem co 10cm.

 

Potwierdźcie lub zaprzeczcie mi proszę czy to ma jakiś sens

proj_ogrzewanie podlogowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...