Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1,2 m3/h przez 16 pętli to około 1,25l/m na pętle......

nie wiem na pewno, niech się wypowie jakiś hydraulik, ale coś mi się obiło że lepiej dać pompę na powrocie(czy to ma znaczenie?) ......

 

 

To co policzyłeś na pętle matematycznie ok,ale przecież pętle są różnej długości, czasami różnią się nawet o 50%, a do tego pomieszczenia maja różne zapotrzebowania więc nie do końca jest to dobre podejście.

Czasami ma znaczenie czy pompa na powrocie czy zasilaniu np. w układach otwartych z naczyniem przelewowym. Zdarzają się delikwenci co dają naczynie na tej samej rurce co pompa na zasilaniu. U mnie naczynie jest bezpośrednio na rurce z kotła do bufora więc pompa na pewno nic nie miesza w układzie, piszą także że lepiej na powrocie bo niższe temp. i pompa mniej w dup.... dostaje, dla mnie to trochę naciągane, a nawet gdy by to i tak u mnie pompa jest za zaworem 3D i dostaje niską temp. Jeżeli chodzi o ciśnienie i pracę kotła to u mnie też nie ma znaczenia czy zasilanie czy powrót, kocioł ma własny obieg z laddomatem między nim a buforem.

Lipa z tymi rotametrami bo teraz nie wiem tak na dobrą sprawę jakie są przepływy, grzać grzeje ale nie wiem czy tak jak powinno. Trzeba się z tym pobawić trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja będę miał sterowanie na termostatach pokojowych i siłownikach, ale i tak dobrze by było poustawiać te przepływy. Na upartego obejdę się bez tego ale wkurzają mnie te rotametry, jak bym wiedział kupił bym z mniejszym zakresem skali. A co w sytuacji gdy ktoś opiera sterowanie na pogodówce i trzeba ustawić przepływy, a tu zonk rotametry nie pokazują nic, lipa to jest czasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja będę miał sterowanie na termostatach pokojowych i siłownikach, ale i tak dobrze by było poustawiać te przepływy. Na upartego obejdę się bez tego ale wkurzają mnie te rotametry, jak bym wiedział kupił bym z mniejszym zakresem skali. A co w sytuacji gdy ktoś opiera sterowanie na pogodówce i trzeba ustawić przepływy, a tu zonk rotametry nie pokazują nic, lipa to jest czasami.

 

Pomierz temperatury w pomieszczeniach, tam gdzie cieple przykrec, tam gdzie zimniej troche odkrec. Przy termostatach róznica bez regulacji 0,5 oC w poszczegolnych pomieszczeniach wystarczajaca, nie ma sensu wymieniac rotametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co policzyłeś na pętle matematycznie ok,ale przecież pętle są różnej długości, czasami różnią się nawet o 50%, a do tego pomieszczenia maja różne zapotrzebowania więc nie do końca jest to dobre podejście.

 

 

Chodziło mi tylko że powinno ci pokazać cokolwiek, a pisałeś że niepokazały nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co policzyłeś na pętle matematycznie ok,ale przecież pętle są różnej długości, czasami różnią się nawet o 50%, a do tego pomieszczenia maja różne zapotrzebowania więc nie do końca jest to dobre podejście.

 

 

Chodziło mi tylko że powinno ci pokazać cokolwiek, a pisałeś że niepokazały nic.

 

 

Spoko, rozumiem i fajnie by było jak by pokazywał cokolwiek, ale jest lipa i trzeba się będzie bawić w mierzenie temp. po pomieszczeniach jak asolt zaproponował. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

 

rotametry nie są zbyt precyzyjne, nie potrafią pokazać małego przepływu, po prawdzie zakres pomiarowy twoich rotametrów to 1-5 l/min, te czulsze mają 0,5-2,5 l/min, albo 0,25-1,5 l/min a najczulsze rotametry dla małych przepływów to 0,05-0,5 L/min

 

jak widać wyraźnie nie ma i nigdy nie było rotametru tak czułego żeby startował od samego zera, czyli dla naszych podłogówek w domkach energooszczędnych jeśli chcemy cokolwiek zobaczyć lepiej wstawiać 0,25-1,5 l/min

 

Ja słyszałem że rozdzielacze z capricorna mają kiepskie przepływki. Oczywiście rozdzielacz jaki by nie był będzie dział ale przestrzegano mnie przed akurat tymi. Nie wiem ile w tym prawdy. Tera zastanawiam się nad finishami gdzie sałość dławika jest z mosiądzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że rozdzielacze z capricorna mają kiepskie przepływki. Oczywiście rozdzielacz jaki by nie był będzie dział ale przestrzegano mnie przed akurat tymi. Nie wiem ile w tym prawdy. Tera zastanawiam się nad finishami gdzie sałość dławika jest z mosiądzu

 

Ogólnie do rozdzielaczy nic nie mam, nie można nic zarzucić,dobrze wykonane,eurokonusy w zestawie, podłączenie banalne, kompletny zestaw z zaworami termoregulacyjnymi pod siłowniki, odpowietrznikami, rotametrami, a że rotametry ze skalą 0-5l/min to już inna bajka, wiele firm robi właśnie takie rotametry. Człowiek uczy się całe życie, teraz już wiem że trzeba było zapodać z mniejszą skalą. Na koniec ciekawostka ,jako pierwszemu chyba zaczął mi cieknąć zawór termoregulacyjny, dzwoniąc z reklamacją gość był w szoku, mówił że pierwszy raz ma reklamacje na zawór. Wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że rozdzielacze z capricorna mają kiepskie przepływki. Oczywiście rozdzielacz jaki by nie był będzie dział ale przestrzegano mnie przed akurat tymi. Nie wiem ile w tym prawdy. Tera zastanawiam się nad finishami gdzie sałość dławika jest z mosiądzu

 

Jakie 'przepływki'???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w domu już 3 sezon grzewczy i pierwszy rok cieplutko drugi ujdzie ale trzeci tragedia w domu nie raz ciepło jak na dworze -5 C a jak cieplej to w domu zimniej

, dopiero ostatnio włączyłem pompkę na 2 bieg a wcześniej chodziła na 1 . Dlaczego tak jest ze wcześniej było dobrze na 1 biegu a teraz musi być na 2 ? 100 % w domu ogrzewanie podłogowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba taka "warszawka" w slangu.:D

 

Możemy sobie żartować ale się nie obrażajmy:)

Ja się poprawię i nie było tematu. "Zintegrowany zawór dławiący ze wskaźnikiem natężenia przepływu cieczy".

A ze jest nie precyzyjny - posiada małą czułość przy małych przepływach tzn. nie wskazuje nic aż np. do 1 później już coś wskazuje, przy czym jak potwierdził ktoś wcześniej, urządzenia owe cechują się dużym rozrzutem parametrów, zależnie od egzemplarza.

Termin "przepływka" jest popularny nie tylko w Warszawce w branży motoryzacyjnej, nie spodziewałem się że fuzja będzie obraźliwa wśród specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w domu już 3 sezon grzewczy i pierwszy rok cieplutko drugi ujdzie ale trzeci tragedia w domu nie raz ciepło jak na dworze -5 C a jak cieplej to w domu zimniej

, dopiero ostatnio włączyłem pompkę na 2 bieg a wcześniej chodziła na 1 . Dlaczego tak jest ze wcześniej było dobrze na 1 biegu a teraz musi być na 2 ? 100 % w domu ogrzewanie podłogowe .

 

Jak wygląda instalacja?

 

Jak wyglądają filtry przy pompach? Czy pompy sprawdzone, odpowietrzone? Instalacja odpowietrzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w domu już 3 sezon grzewczy i pierwszy rok cieplutko drugi ujdzie ale trzeci tragedia w domu nie raz ciepło jak na dworze -5 C a jak cieplej to w domu zimniej

, dopiero ostatnio włączyłem pompkę na 2 bieg a wcześniej chodziła na 1 . Dlaczego tak jest ze wcześniej było dobrze na 1 biegu a teraz musi być na 2 ? 100 % w domu ogrzewanie podłogowe .

 

Jeśli masz czujnik pogodowy - (element na zewnątrz domu pod plastikową osłonką) sprawdź koniecznie jego połączenia zaciski kostki łączeniowej - być może termometr nie ma dobrego połączenia z piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio też pomyślałem o tych filtrach przy pompach ja ich nie ruszałem od początku, jak mam sprawdzić pompkę ? Ja mam jedną pompkę do podłogówki 8 sekcji a druga do pieca do ładowania bufora. Jak mam sprawdzić całą instalacje ze jest odpowietrzona lub nie ? Termometr pokazuje dobrą temp czy to za dnia czy w nocy ale sprawdzę to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po czyszczeniu siatki jednej pompki od pieca tragedia przez duże T sitko całe brudne i w miejscu sitka wyczuwalne dwa kawałki czegoś . Czy czyści się jakoś instalacje raz na jakiś czas ?

 

Raczej stosuje się filtry siatkowe, sitko na pompie nie jest filtrem w pełnym tego słowa znaczeniu, raczej zawleczką bezpieczeństwa dla wirnika pompy.

Podobno bardzo dobry jest HYDROMAG 99 ostatnio widziałem jak wyłapuje zanieczyszczenia - fajna sprawa. Instalacja była dość rozległa i stara(dawno układ otwarty zasilany paliwem stałym obecnie zamknięty) ale działał prawidłowo, chroni dość drogą pompę przed zniszczeniem. Warte zastanowienia.

Pozdrawiam

 

ps.filtr jest drogi!

100112ferdom11.jpg

Edytowane przez CityMatic
dodanie wielkości ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...