Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

PeZet dzięki za kolejne wyjaśnienia, a tak ogólnie jestem w trakcie czytania Twojego dziennika :) Fajnie się czyta.

 

Z tego co piszesz to nie odsuwać się ogrzewaniem podłogowym pod prysznicem od syfonu, myślałam, żeby te 20 cm się odsunąć, ale z tego co czytam, to jak ktoś codziennie bierze prysznic, to nie ma szans, aby syfon wysechł.

 

Będę jakoś męża namawiać na podłogówkę na całości, w ostateczności doprowadzi i zaślepi się dodatkowo rurki od grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurczak81, te 20 cm to się jako żywo odsuń od syfonu. Przy ścianach też nie układa się podłogówki na styk tylko robi odstęp przynajmniej 10cm.

 

Rurki od grzejników.

Wiesz co, Twoje obawy biegną bardzo powszechnym tropem, więc pomysł z rurkami wcale mnie nie dziwi. Ciekaw jedynie jestem, czy dojrzejesz do tego, że to jest bez sensu, czy pozostaniesz w grupie tych, co zrobili rurki pod grzejniki i nigdy ich nie wykorzystali.

 

Czytasz mój dziennik. To miło. Czytaj, czytaj. W dzienniku będzie i o lęku przed podłogówką (moim, kiedyś, he he)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któz zabroni bogatemu.

Oj... Jak mi później ma narzekać i marudzić, że to moja wina, to chyba to będzie najlepsze rozwiązanie :(

 

PeZet tak wiem, że są strefy brzegowe i tam gęściej, że ogólnie 10 cm się odsuwa od ścian. Tak, czytałam, że wiele osób zrobiło dodatkowo rurki do grzejników i nigdy ich nie użyło.

Edytowane przez kurczak81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej jest wykonac podłogówke tak, aby nie było potrzeby dodatkowych zabezbieczeń, po co wieksze rozdzielacze, szafki, rurki, podejscia?

asolt wiem o tym, mojego męża do czegoś przekonać jest bardzo ciężko. On mega się boi o swoją alergię. Czytał za i przeciw podłogówce i się zastanawia zdrowotnie, że tak powiem.

 

A ogólnie pewnie w niedalekim, albo i dalekim czasie i do Ciebie się zgłoszę o wyliczenie OZC itp. i zaprojektowaniem podłogówki, jeśli namówię męża :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt wiem o tym, mojego męża do czegoś przekonać jest bardzo ciężko. On mega się boi o swoją alergię. Czytał za i przeciw podłogówce i się zastanawia zdrowotnie, że tak powiem.

 

P

 

Jezeli chodzi o alergię to miałem podobny przypadek u mojego klienta. Mieszkał w bloku i dzieci ciągle chorowały na pewną odmianę alergii, mnóstwo lekarstw, niestety nie pomagały. Oczywiscie w mieszkaniu w bloku ogrzewanie konwekcyjne i brak wm. Po przeprowadzce do nowego domu z 100% podłogówki i wm, dolegliwosci minęly jak reką odjął. Poniewaz nie jestem lekarzem nie jestem w stanie stwierdzić co miało wiekszy wpływ czy podłogówka czy wm, moze jedno i drugie.

Naprawdę nie trzeba wierzyc "urbans legend", gdyz one powstawały kilkanascie lat temu, wtedy izolacja była słabsza, była wyzsza temp. zasilania (niektórym szkodziła zbyt ciepła podłoga - to akurat fakt). Te lata mineły, straty zmalały, zmniejszyła sie temp zasilania podłogówki, strefy brzegowe to tez przezytek (za wyjątkiem szczegolnie duzych przeszklen). Mysle ze Twój mąz jest zbyt przewrazliwiony, moze niech zapyta tych którzy mają i podłogówkę i wm, bezposrednia rozmowa da wiecej niz zapewnienia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURA no może w twoim magicznym DOMU Z KOMINEM, wodna podłogówka omija miejsca izolowane. Nie mieszaj ludziom w głowach i idź dołóż do kominka bo ci zgaśnie.
Jeśli mi pokażesz coś co ma 28 stopni i oddaje ciepło do czegoś co ma 28,5 stopnia to się z tobą nawet zgodzę:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś bzdura Mirku z Audi :)

 

Wiesz co to jest mostek ciepła?

 

Liwku z domu w którym jest KOMIN odpowiem ci, że wiem. Może dołóż do kominka i zdejmij beret to powstanie mostek intelektualny i coś dotrze do twojej głowy. Ogrzewanie jak sama nazwa wskazuje podnosi temperature stykających się z nim przedmiotów i to niezależnie czy są izolowane czy nie. Dzieje się to w mniejszym lub większym stopniu, ale tak jest. Jeśli tak nie jest to nie mamy do czynienia z ogrzewaniem lub jest ono wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwku z domu w którym jest KOMIN odpowiem ci, że wiem. Może dołóż do kominka i zdejmij beret to powstanie mostek intelektualny i coś dotrze do twojej głowy. Ogrzewanie jak sama nazwa wskazuje podnosi temperature stykających się z nim przedmiotów i to niezależnie czy są izolowane czy nie. Dzieje się to w mniejszym lub większym stopniu, ale tak jest. Jeśli tak nie jest to nie mamy do czynienia z ogrzewaniem lub jest ono wyłączone.

 

Buahaha :lol2:

 

Co ty bierzesz kolego? :D

 

Czyli tak naprawdę to nie ma sensu dawać izolacji pod podłogówką bo i tak się ciepło przedostanie? Buahaha :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahaha :lol2:

 

Co ty bierzesz kolego? :D

 

Czyli tak naprawdę to nie ma sensu dawać izolacji pod podłogówką bo i tak się ciepło przedostanie? Buahaha :lol2:

 

 

czytaj ze zrozumieniem. Warto dawać izolacje, bo dzięki niej ciepła mniej ucieka. Nawiązałem do twojej wypowiedzi jak to niby i tu pozwole sobie zacytować:

 

"Ja robiłem rurki wszedzie, nawet pod lodówką i wanną. Wodna podłogówka ma to do siebie, że ciepło odda w "łatwiejszym" miejscu, omijając miejsca izolowane"

 

ciepło omija miejsca izolowane. Wydaje mi się, że cie ominęła zdolność logicznego myślenia, ale za to ogrzewasz lodówke i wanne. Wanne to bym jeszcze zrozumiał, ale lodówke? Lecz czego można oczekiwać po człowieku oczadziałym po kilkunastu latach PALENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ogrzewanie jak sama nazwa wskazuje podnosi temperature stykających się z nim przedmiotów i to niezależnie czy są izolowane czy nie. Dzieje się to w mniejszym lub większym stopniu, ale tak jest. Jeśli tak nie jest to nie mamy do czynienia z ogrzewaniem lub jest ono wyłączone.

Przyjmij do wiadomosci prawdę,ale nie taką prawdę jaką mają uzytkownicy ekosyfu ale taką realną,powiązaną z fizyką:

"Wodna podłogówka ma to do siebie, że ciepło odda w "łatwiejszym" miejscu, omijając miejsca izolowane. "

Na tym polega CUD podłogówki. Jeśli masz kominek i właśnie w nim palisz, to podłogówka w jego okolicy niejako wstrzyma oddawanie ciepła. Podobnie będzie w obszarze mocno nasłonecznionym i słońcem nagrzanym. Dlaczego? Bo ciepłe idzie zawsze z ośrodka cieplejszego do chłodniejszego. :)

Pod jakimś meblem temperatura mebla i podłogi wyrówna się i szlus, więcej ciepła nie pójdzie. Jednak warto mieć tu na uwadze, że szafa stanie się izolatorem, a ciepłe zacznie pchać się delikatnie w inną stronę, na przykład przez izolację ku gruntowi.

 

Je

Naprawdę nie trzeba wierzyc "urbans legend", gdyz one powstawały kilkanascie lat temu, wtedy izolacja była słabsza, była wyzsza temp. zasilania (niektórym szkodziła zbyt ciepła podłoga - to akurat fakt). Te lata mineły, straty zmalały, zmniejszyła sie temp zasilania podłogówki,.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluj słowa ok?

 

Teraz uważaj. Przetnij lodówkę na pół, co zobaczysz??? Włącz myślenie Mirku, to na prawdę nie boli.

 

proszę cie Liwku z domu co ma czarny osmolony komin odpowiedz mi

- czy więcej zużyjemy energii na ogrzanie pomieszczenia zwanego kuchnią gdzie stoi lodówka jeżeli rurki od podłogówki poprowadzimy pod lodówką i innymi meblami

- czy czy wówczas gdy ominiemy te miejsca

Jeśli nasunie Ci się odpowiedź, że tyle samo to włącz myślenie i zrób obliczenia. Jak już bujniesz łepetyne to odpowiedz forumowiczom po co ponosić koszty na te rurki + robocizna skoro nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy więcej zużyjemy energii na ogrzanie pomieszczenia zwanego kuchnią gdzie stoi lodówka jeżeli rurki od podłogówki poprowadzimy pod lodówką i innymi meblami

- czy czy wówczas gdy ominiemy te miejsca

Jeśli nasunie Ci się odpowiedź, że tyle samo to włącz myślenie i zrób obliczenia. Jak już bujniesz łepetyne to odpowiedz forumowiczom po co ponosić koszty na te rurki + robocizna skoro nic to nie daje.

 

Mirku z audi, jeżeli będzie to 2-3% powierzchni domu to ile procent, tfu, promili energii zużyjemy więcej skoro pod spodem gruba izolacja? Natomiast jeżeli by to było 100% powierzchni, to jak najbardziej, ale właśnie dlatego pisałem tobie o mostkach ciepła. Jeżeli ciepło będzie miało łatwiejszą drogę, to się nią wydostanie (otwarty termos), jeżeli mu ją zamkniesz (zamknięty) to proces będzie trwał dłużej.

Nikogo nie zmuszam do dawania rurek pod lodówką, samemu dałem je trochę przez przypadek (lodówka miała stać gdzie indziej), ale absolutnie nie zauważyłem problemów z tym związanych. A to że lodówka potrafi zmienić swoje miejsce w ostatecznym rozrachunku tak jak inne meble, jestem dobitnym przykładem (zresztą nie tylko ja). I pamiętaj, to ciepło, jeżeli masz odpowiednią izolację, tak czy siak trafi do domu, bo niby gdzie ma trafić? Powtórzę jeszcze raz, ciepło zawsze wybierze "łatwiejszą" drogę bo takie są prawa fizyki i tego Mirku z audi nie zmienisz :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku z audi, jeżeli będzie to 2-3% powierzchni domu to ile procent, tfu, promili energii zużyjemy więcej skoro pod spodem gruba izolacja? Natomiast jeżeli by to było 100% powierzchni, to jak najbardziej, ale właśnie dlatego pisałem tobie o mostkach ciepła. Jeżeli ciepło będzie miało łatwiejszą drogę, to się nią wydostanie (otwarty termos), jeżeli mu ją zamkniesz (zamknięty) to proces będzie trwał dłużej.

Nikogo nie zmuszam do dawania rurek pod lodówką, samemu dałem je trochę przez przypadek (lodówka miała stać gdzie indziej), ale absolutnie nie zauważyłem problemów z tym związanych. A to że lodówka potrafi zmienić swoje miejsce w ostatecznym rozrachunku tak jak inne meble, jestem dobitnym przykładem (zresztą nie tylko ja). I pamiętaj, to ciepło, jeżeli masz odpowiednią izolację, tak czy siak trafi do domu, bo niby gdzie ma trafić? Powtórzę jeszcze raz, ciepło zawsze wybierze "łatwiejszą" drogę bo takie są prawa fizyki i tego Mirku z audi nie zmienisz :bye:

 

ależ oczywiście Liwku z domu w którym dymi komin nie mam zamiaru zmieniać praw fizyki.

Prosiłem cie byś policzył jak się ma zużycie energii gdy damy rurki pod lodówką lub gdy ich tam nie damy-byłoby to pomocne inwestorom.

Nie zrobiłeś tego, to może wykonaj obliczenia jak będzie rozchodziło się ciepło z rurek wodnej podłogówki pod lodówką gdy temperatury wyrównają się, gdzie ciepło będzie miało "łatwiejszą" drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...