Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?

20170317_202509.jpg

20170317_203005.jpg

druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?

20170317_205358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ na rotamerach jest. Co do plamy to ciężko stwierdzić. Spytaj hydraulika, może mieli wyciek i go zatamowali.

Sprawdź jakie masz ciśnienie w układzie. Jeśli spada to może faktycznie masz problem. Najważnaiejsze by się plama na posadzce nie powiększała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?

[ATTACH=CONFIG]384393[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]384394[/ATTACH]

druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?

[ATTACH=CONFIG]384395[/ATTACH]

 

To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.

 

no a co w tym dziwnego? Kocioł już wisiał jakiś czas w czwartek było uruchomienie a wczoraj wieczorem podjechalem ustawic program wygrzewania a w dzien te mózgi robili przyłącze wody. Na szczescie kolega mial racje - po calej nocy grzania podlogowka plama wokol rozdzielacza praktycznie zniknela ale ladnie musialo im wylac skoro jeszcze przeszlo przez sciane do wc obok...

I nawet takie gn.. nic nie wspomna o tym a czlowiek sie martwi...

 

Ale z ta podlogowka to chyba prawda - niecala noc grzania na 25 stopni na termometrach ok 13 ale odczuwalnie o wiele lepiej :)

Musze sie dzisiaj przyjrzec tym rotametrom bo jak dla mnie dziwnie one wygladaja ale jak sprawdzalem reka to wszystkie petle grzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcisz tym szklanym a przepływ odczytujesz z poziomu pływaka a nie z poziomu cieczy.

 

aha to chyba dobrze bo wszedzie mam rowny przeplyw ale dzisiaj wlasnie krecilem tym szklanym w jednym czy drugim i nic sie nie dzialo dopiero jak wkrecilem na maksa to ta sprezynka szla do gory czy 0 przeplywu, to samo jak krecilem dolnymi zaworami - tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rotametry niestety nie są zbyt precyzyjnymi ustrojstwami. Musisz wyczuć moment w którym zaczynają reagować. A wtedy wystarczy 1/5 obrotu i przepływ może się znacznie zmienić.

 

Wszystko zależy od jakości i zakresu działania rotametru.

Znacznie lepsze w regulacji są z zakresem około 0 - 2,5 l/min lub jeszcze lepiej 0,6 - 2,4 l/min - ruch dla zmiany przypływu jest trochę większy i tym samym wygodniejszy i bardziej precyzyjny do nastawy. Max. przepływ na poziomie do 2,5 l/min też zazwyczaj wystarcza dla większości przypadków w budownictwie jednorodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. 20170411_161021.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. [ATTACH=CONFIG]386427[/ATTACH]

 

Wstawiłeś jedno zdjęcie, bardzo oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. [ATTACH=CONFIG]386427[/ATTACH]

 

No takich fachofcuf to raczej do siebie nie bierz :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. [ATTACH=CONFIG]386427[/ATTACH]

 

Zbrojenie powinno być nad rurkami. A gdzie folia pod rurkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem taką szafkę podtynkową do rozdzielacza https://sklepekogrzanie.pl/szafka-podtynkowa-do-rozdzielacza-6-9-sekcji-tece-duplikat-1-1678.html

Pytanie do którego poziomu powinien sięgać beton posadzki? Czy ta dolna część/maskownica powinna być nad podłogą czy przykryta betonem? jak ustawić zaznaczony wymiar?

szafka rozdzielacza.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...