Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lepiej drabinki zrobić na osobnym obwodzie. W okresach przejściowych będziesz mogła załączyć ogrzewanie w grzejniku bez jednoczesnego, zbędnego odpalania" podłogówki.

P.S.

Pomyśl o zamontowaniu grzałki w grzejniku, wtedy żadna pętla nie będzie potrzebna. W takiej sytuacji konieczne byłoby gniazdo elektryczne w pobliżu drabinki.

Edytowane przez Tomaszs131
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej drabinki zrobić na osobnym obwodzie. W okresach przejściowych będziesz mogła załączyć ogrzewanie w grzejniku bez jednoczesnego, zbędnego odpalania" podłogówki.

P.S.

Pomyśl o zamontowaniu grzałki w grzejniku, wtedy żadna pętla nie będzie potrzebna. W takiej sytuacji konieczne byłoby gniazdo elektryczne w pobliżu drabinki.

 

Nie licząc okresów przejściowych czy taka instalacja na 1 obiegu będzie działać? w okresach przejściowych zawsze można się dogrzać małą farelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy w łazienkach 4,5m2 i 7 m2 (rozstaw 10cm) wystarczy po 1 pętli do podłogówki i grzejnika drabinki??

Czy do drabinki potrzeba robić dodatkowy obwód??

 

Skoro odpowiedź już otrzymałeś to może ja zaproponuje grzejniki? Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Viessmann - mamy w ofercie m. in grzejniki łazienkowe. Grzejniki łazienkowe o konstrukcji drabinkowej nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale również stanowią miły dla oka element wyposażenia wnętrz. Ich prosta, filigranowa konstrukcja ze smukłymi elementami rurowymi nadaje im elegancki i lekki wygląd doskonale harmonizujący z wnętrzami łazienek. Już od dawna łazienka nie jest traktowana tylko jako pomieszczenie użytkowe, indywidualny jej wystrój stał się częścią jakości życia. Grzejnik łazienkowy jest nieodzownym elementem tego wystroju służąc do ogrzewania i do suszenia ręczników. Prosty grzejnik drabinkowy Komfort i łukowy grzejnik drabinkowy idealnie sprawdzają się w obu tych zastosowaniach.

 

Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie grzejnika łazienkowego jako ścianki działowej. Daje to nowe możliwości aranżacji wnętrz, możliwe do zastosowania w łazienkach, garderobach czy przedpokojach. Oba typy grzejników mogą być zabudowane w ten sposób za pomocą specjalnego zestawu montażowego.

Szczegóły - [moderowano]

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tomaszs131
Link reklamowy niezgodny z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pętla się przyda tak czy siak IMHO

a problem właśnie z tym gniazdkiem jest...jak mi się o tym przypomniało, to już było za późno....

jeśli posiadasz zasobnik CWU możesz podłączyć jego wężownice pod obieg grzejnika.

Jak nie masz jeszcze podługówki, to imho na gniazdko w łazience raczej nie jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy każdy obieg grzewczy (pętla) musi znajdować się na osobnej płycie grzewczej - być oddzielony od innego obiegu dylatacją - czy też może znajdować się kilka obiegów na jednej płycie spełniającej wymogi dotyczące dylatacji?

 

Może być kilka na jednej płycie, tylko żeby grzały w miarę równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka na jednej płycie, tylko żeby grzały w miarę równomiernie.

 

Aha, czyli jeśli chciałbym mieć możliwość zakręcić którąś pętlę to lepiej zrobić dylatację między nimi?

A co w przypadku pasa pod meblami np. w kuchni - oddziela się taki pas dylatacją czy nie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

Planuję podłogówkę w całym domku. Mam projekt, który przewidywał zasilanie jej z pompy P-W. Ale nie wiem czy będzie mnie na nią stać więc alternatywnie może skończyć się jakimś peletowcem. Hydraulik robi mi wodę oraz podejście do rozdzielaczy (jeden na parter i drugi na poddasze). Zakupiłem rozdzielacze tece bez pomp i mieszaczy. Hydraulik proponuje dołożenie grupy pompowo-mieszającej na każdym rozdzielaczu (ogrzewanie peletem). Czy to ma sens? Czy nie można zrobić tego na jednym mieszaczu w kotłowni. Chyba zamówię większe skrzynki i zostawię miejsce na ewentualne pompy.

I drugie pytanie, na poddaszu mam dwa poziomy - różnica około 60cm. Rozdzielacz będzie na wyższym poziomie, na ścianie oddzielającej od poziomu niższego. Jak przejść na ten niższy poziom pex'em? Rozdzielacz będzie około 16cm nad stropem, czy da radę przewiercić ścianę pod kątem i tak wygiąć tego pex'a ? Wolałbym nie dawać kolanek.

Edytowane przez idaredy2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać hydraulik starej daty. Daj grubsze rury (pex lub miedź, byle nie PP) do rozdzielaczy i spuść to do kotłowni. Później w kotłowni wstawisz 3 lub 4 drogowy zawór (mieszacz) jak będzie pelleciak i ładnie wysterujesz temperaturę na obiegi.

Przewierć albo skuj tą ścianę i po bólu. Szkoda dawać kolanka (choć to też żaden błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...