Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

czyli uważasz, że nie trzeba robić delatacji np. przy szaflach czy wannie? Wszystko się unormuje?

 

Dylatacje to temat odrębny i na pewno trzeba je przewidzieć przed wykonaniem wylewek.

Zasadniczo powinny być we wszystkich drzwiach i tam gdzie są duże dysproporcje boków prostokąta. Długie prostokąty trzeba podzielić na 2 lub wiięcej krótszych. Jeśsli są jakieś narożniki to trzeba to uwzględnić bo inaczej wylewka sama sobie zrobi dylatację.

Przy grzejnikach to nie problem ale przy pdołogówce tak.

Rurki w dylatacji muszą być chronione pancerzem po ok. 40cm w każdą stronę.

Jeśli gdzieś zrobi Ci się samoistna dylatacja to rurki ucierpią.

 

Dlatego nie warto żałować na zbrojenie i środki uplastyczniające wylewki.

Te włókna niewiele są warte na poddaszu nie dałem zbrojenia tylko te włóna i dylatacje siuę porobiły - na parterze mam i włókna i podwójne zbrojenie - 0 pęknięć zaobserwowanych przez 1,5 roku. Teraz co tam się dzieje nie wiem bo już kafelki położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to ma być projekt na podstawie danych odnośnie zapotrzebowania na ciepło budynku czy i to trzeba wyliczyć?

 

"osoba, która zna się na rzeczy i po zapoznaniu się ze szczegółowymi danym będzie wstanei przyjąc i wykonać zlecenie projektu"

 

Z tego wynika że znasz zapotrzebowanie. Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli uważasz, że nie trzeba robić delatacji np. przy szaflach czy wannie? Wszystko się unormuje?

 

Dylatacje to temat odrębny i na pewno trzeba je przewidzieć przed wykonaniem wylewek.

Zasadniczo powinny być we wszystkich drzwiach i tam gdzie są duże dysproporcje boków prostokąta. Długie prostokąty trzeba podzielić na 2 lub wiięcej krótszych. Jeśsli są jakieś narożniki to trzeba to uwzględnić bo inaczej wylewka sama sobie zrobi dylatację.

Przy grzejnikach to nie problem ale przy pdołogówce tak.

Rurki w dylatacji muszą być chronione pancerzem po ok. 40cm w każdą stronę.

Jeśli gdzieś zrobi Ci się samoistna dylatacja to rurki ucierpią.

 

Dlatego nie warto żałować na zbrojenie i środki uplastyczniające wylewki.

Te włókna niewiele są warte na poddaszu nie dałem zbrojenia tylko te włóna i dylatacje siuę porobiły - na parterze mam i włókna i podwójne zbrojenie - 0 pęknięć zaobserwowanych przez 1,5 roku. Teraz co tam się dzieje nie wiem bo już kafelki położone.

Jakie włókno i w którym miejscu je uklądasz. A zbrojenie to sitak z oczkiem 10x10? Czy jakaś inna. Jakie zbrojenei i w którym miejscu położone sa te dwie warstwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie : czy styropian pod podłogówkę musi być idealnie poziomy ? , mam wylany chudziak ale na 8 metrach jest różnicy około3-4cm na poziomie , czy to naprawdę szkodzi podłogówce . Po przyklejeniu papy w miejscach łączeń powstały zgrubienia styropian trochę się kolibie na tych górkach , będzie problem z tym ? I jeszcze jedno aby w miarę wyrównać poziom podłogi przy ścianach muszę dać 6cm styro a bardziej środka około 4cm , na łączeniu powstanie schodek , próbować to jakoś załatać styro 1-2cm czy zostawić i rozłożyć rurę pex ?

 

 

Jak uważacie , musi być idealnie równo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnej siatki, jest zbędna !

 

Odważna opinia a siatka to nie jakiś duży koszt warto ryzykować?

W takim razie jaka to jest siatka? czy specjalna do tego czy ......?

Druga sprawa jakie jej miejsce w warstrwach? Idąc od dołu to:

1. papa

2. folia

3. styropian wie warstwy

4. siatka?

5. rury

6. wylewka - jastrych

Czy dobrze myślę.

A czy czasem siatka nie niszczy rur, bo przecież płyta pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma być projekt na podstawie danych odnośnie zapotrzebowania na ciepło budynku czy i to trzeba wyliczyć?

ja właśnie również szukam kogoś kto mi zrobi projekt podłogówki, zapotrzebowanie na ciepło mam wyliczone, chciałem sam się pobawić programem instal-therm, ale nie mogę znaleźć działającej wersji demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnej siatki, jest zbędna !

 

Odważna opinia a siatka to nie jakiś duży koszt warto ryzykować?

W takim razie jaka to jest siatka? czy specjalna do tego czy ......?

Druga sprawa jakie jej miejsce w warstrwach? Idąc od dołu to:

1. papa

2. folia

3. styropian wie warstwy

4. siatka?

5. rury

6. wylewka - jastrych

Czy dobrze myślę.

A czy czasem siatka nie niszczy rur, bo przecież płyta pracuje?

 

1. papa

2. folia

3. styropian wie warstwy

3. rury

6. jastrych, siatka, jastrych (wsazana posadzka ok. 6cm)

Siatki nie układa się na rury.

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...