Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiałem sie na tym. Musiałbym wyłączyć pompę, zamknąć zawory na zasialniu i powrocie , z zaworów spuścić wodę troszkę wody i myślę że można brać się za próbe odkręcenia. Coś mi kołacze we łbie że jak kupowałem belkę to coś mi sprzedający mówił że on są jakoś przyklejone lub coś takiego, ale chyba mozna to między bajki wsadzić. W czwartek spróbuje to pozamieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do osób posiadających przepływomierze.

 

Czy woda w nich jest przejrzysta ?

 

U mnie jest strasznie czerwona (jakby rdza) chociaż układ nowo zrobiony, działa niecałe 3 miesiące.

 

U mnie b. czysta. Posiadam bufor 1000l - byc moze wiekszosc kamienia opadla w nim a nie w rurach ?:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. To że mam zamienione zawory z przepływomierzami już wiem ale jescze jedna sprawa nie daje mi spokoju.

Mianowicie:

 

Podłogówkę robiłem sam.

20 dni temu popłynął mi gaz i ciepła woda pojawiła się w CO.

Jastrych miał wtedy na powierzchni jakieś 9st w domu było ok 10. Parę dni wcześniej jastrych na powierzchni miał ok 0st.

 

Zacząłem grzać po ok tygodniu gdzania temp w domu wzrosła do ok 19st potem było juz lepiej ok 20 -22.

Po 15 dniach miałem na zasilaniu jakieś 40st na powrocie 30st.

 

W ostatni piątek jak wróciłem z pracy do domu okazało się że w nocy wyłączył mi się piec i temperatura spadła w domu do 14-15 st.

Po odpaleniu pieca i temp zasilania mam teraz w domu ok 18-19st. Na podłoge idzie 45st, wraca ok 30st.

 

Zastanawiam się czy popełniłem błąd w układaniu rurek, czy też poprostu muszę poczekać aż się wygrzeje jastrych. Jeśli tak to ile on się będzie wygrzewać?

 

Inna śprawą jest fakt że strop nad którym jest nieogrzewane poddasze jak narazie i niezaizolowany dach jest przykryty wełną która mogłaby być lepiej ułożona i moze stąd te straty. Pozatym mój dom jest drewniany przez co szybciej reaguje na zmiany temp na zewnątrz niz podłogówka. Czy moja podłoga wogóle kiedyś sie wygrzeje czy za rzadko mam ułozone rurki?

 

Co tym myślicie bo ja juz nie wiem czy mam byc zalamany czy sie cieszyc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest minimalna temperatura do rozkładania podłogówki?

 

Grzeję tylko kozą, w garażu jest niewiele lepiej niż na zewnątrz bo pod drzwiami wielka dziura.

 

Michał

za chwilę idę rozkładać

ja pozatykałem wszelkie dziury - zwłaszcza te przy murłacie - folią lub styropianem

i choć koza robi tylko 0stopni na dole w salonie to na górze też szło robić - nawet kurteczkę po chwili zdejmuję jak sie rozkręcę :p

dziś zaczynam dół więc będzie zupełnie extra

rada: przed kręceniem trzymaj rurki blisko kozy będą może bardziej "miękkie" choć może niekoniecznie ale warto spróbować :)

ogólnie: jak masz za dużo czasu można się pobawić - ale przyjemnie to nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie na tym. Musiałbym wyłączyć pompę, zamknąć zawory na zasialniu i powrocie , z zaworów spuścić wodę troszkę wody i myślę że można brać się za próbe odkręcenia. Coś mi kołacze we łbie że jak kupowałem belkę to coś mi sprzedający mówił że on są jakoś przyklejone lub coś takiego, ale chyba mozna to między bajki wsadzić. W czwartek spróbuje to pozamieniać.

 

Ja mam akurat przepływomierz na belce powrotnej która jest na dole.

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie na tym. Musiałbym wyłączyć pompę, zamknąć zawory na zasialniu i powrocie , z zaworów spuścić wodę troszkę wody i myślę że można brać się za próbe odkręcenia. Coś mi kołacze we łbie że jak kupowałem belkę to coś mi sprzedający mówił że on są jakoś przyklejone lub coś takiego, ale chyba mozna to między bajki wsadzić. W czwartek spróbuje to pozamieniać.

 

Ja mam akurat przepływomierz na belce powrotnej która jest na dole.

Działa.

 

A jest tak samo zbudowany jak inne?

Bo na zasilaniu woda ciągnie ze sobą talerzyk a sprężyna stawia opór . A na powrocie woda będzie pchać talerzyk.

Pytam, bo mam do założenia rotametry a szybciej bym miał zakładając je na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tak samo zbudowany jak inne?

Bo na zasilaniu woda ciągnie ze sobą talerzyk a sprężyna stawia opór . A na powrocie woda będzie pchać talerzyk.

Pytam, bo mam do założenia rotametry a szybciej bym miał zakładając je na powrocie.

 

Nie wiem jak są inne zbudowane mój wygląda tak, że wewnątrz ma taki czerwony grzybek wewnątrz małej menzurki ze skalą, który unosi się tym wyżej im więcej wody płynie.

Wskazuje na skali od 0-5 l/min.

Mam taki na każdym obiegu.

Sądzę, że jak napisałaś wszystko zalezy od konstrukcji tego ustrojstwa i producent powinien podawac sposób montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił podłogówkę zasilaną z pieca gazowego, jednofunkcyjny kondensat, plus drabinki w łazienkach, jak lepiej zrobić:

- zasilanie na wyjściu z pieca niższe, aby uzyskać jak najlepsze warunki kondensacji, ale ta sama woda zasila drabinki które słabiej grzeją, czy

- zasilanie z pieca wyższe, na podłogówki w pomieszczeniach poza łazienkami przez mieszacz, a do łazienek doprowadzić do drabinek tą cieplejszą wodę i z tego samego dojścia na podłogę przez RTL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź parametry drabinki na tak małym zasilaniu jak pogodówka to sam sobie odpowiesz, podpowiem Ci, że nie wiem czy ze 150 W uzyskasz. lepiej chyba dać drabinki tylko elektryczne z termostatami temp pomieszczenia i w razie czego w okresach nie pracującego CO też można użyć. Ja przynajmniej tak sobie robie bo mi mocy z powierzchni brakuje i w najgorsze mrozy będę się posiłkował drabinką, oraz do suszenia ręczników.

 

Będę robił podłogówkę zasilaną z pieca gazowego, jednofunkcyjny kondensat, plus drabinki w łazienkach, jak lepiej zrobić:

- zasilanie na wyjściu z pieca niższe, aby uzyskać jak najlepsze warunki kondensacji, ale ta sama woda zasila drabinki które słabiej grzeją, czy

- zasilanie z pieca wyższe, na podłogówki w pomieszczeniach poza łazienkami przez mieszacz, a do łazienek doprowadzić do drabinek tą cieplejszą wodę i z tego samego dojścia na podłogę przez RTL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, grzałki dam, choćby na okres przejściowy :)

Jeden z fachowców robiących mi wycenę powiedział że samą podłogówką będzie ciężko te łazienki ogrzać do 23-25 stopni podłogówką, że musi być ta ciepła drabinka.

A jak myślicie, czy dużo więcej piec kondensacyjny spali gazu pracując przy temperaturach rzędu 60-65 aniżeli 30/40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...