Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze raz dzięki :D

 

A i przy okazji zapytam, tę pogodówkę z Insbudu masz prostoliniową i przerobioną na proporcjonalną czy od razu była taka jak trzeba?

Dzwoniłem i nie mają proporcjonalnych ( czyli takich które płynnie sterują zaworem) ale mogą mi coś wlutować żeby działało i że to co tam wsadzą ( nie pamiętam jak się to zwie) trzeba raz na rok wymieniać bo się zużywają :-?

 

Kupiłem zestaw w którym nic nie trzeba było przerabiać.

Mam to co oni nazywają "proporcjonalna" a polega na tym że silniczek z przekładnią obraca zaworem trójdrożnym, pełne przejście trwa ok 15 sekund. Termostat wysyła do silnika impuls ok 0,5 sek, potem przez zaprogramowany czas czeka i mierzy temperaturę i jeśli się ona mieści w podanym zakresie histerezy to już nic nie robi :-) a jak się nie mieści to podaje kolejny impuls do silnika. Termostat ma 2 wyjścia, dla 2 kierunków obrotów silnika, a zespół zaworu ma krańcówki dla skrajnych pozycji. Rozwiązanie nie tak eleganckie jak z serwomechanizmem, ale działa bardzo dobrze.

 

Jeśli Ci się nie pali, to poczekaj na właściwy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli Ci się nie pali, to poczekaj na właściwy zestaw.

 

Chyba tak zrobię :-?

No i mam laickie pytanie, sterownik pogodowy,krzywa grzewcza,czujnik zewnętrzny i ,,,, gość mi mówi że ten sterownik nie ma czujnika wewnętrznego tylko ustala temperaturę na podstawie tej krzywej :o

Nie mogę tego pojąc, skoro ustawia się temp. jaka ma być w domu to skąd sterownik ma wiedzieć ile jest w środku na podstawie czujnika zewnętrznego?

A może nie musi wiedzieć ?

 

Może mi ktoś łopatą to wyłożyć ? P :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówka nie wie ile masz w domu, ustala tylko temperaturę wody grzewczej w zależności od temperatury zewnętrznej. Można w pogodówce ustawić krzywą na lekkie przegrzanie domu, i dołożyć drugi prosty termostat, który będzie wyłączał pompę w momencie osiągnięcia założonej temp. w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się samą pogodówką ustawić w domu konkretnej temperatury? :o

 

Drugi termostat to żaden problem, albo jeden w salonie spięty z pompą albo te elektrozawory w rozdzielaczu :-?

 

Ok. Dzięki za pomoc, teraz trzeba coś wybrać albo przygotować peszle na okablowanie ( jestem przed tynkami ) !

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJERZY napisał:

 

Nie wiem czy hybryda, ale taki V-max oczywisćie jakby się okazało ze regulacja przepływów nie działa zadowalająco, albo nie mam czasu regulować a mam kasę na termostaty.

Jeśli możesz jeszcze zmienić zamówienie to bierz bez przepływomierzy - u mnie nic nie pokazują bo przepływy za małe nawet na najwyższym biegu pompy.

_________________

Jerzy

 

 

=>To znaczy ten rozdzielacz jest do k... . A może to dlatego , że przepływomierze są na powrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się samą pogodówką ustawić w domu konkretnej temperatury? :o

 

Idealnie dokładnie samą pogodówką nie. Moim zdaniem da się dobrać krzywą grzewczą na tyle dokładnie że wahania nie przekroczą 1-2 C, ale w sytuacji nagłych zysków bytowych lub nieprzewidzianego intensywnego i długiego wietrzenia nie zostanie to uwzględnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie pali, to poczekaj na właściwy zestaw.

 

Dzwoniłem, będą mieli proporcjonalne za 3 miesiące a ja potrzebuje za miesiąc bo planuję w połowie Kwietnia rozruch :-?

 

Chyba że do rozruchu mi tego nie trzeba ,,, :roll:

Znasz może jakiś inny dobry i tani regulator pogodowy do mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dalej.

W OZC 4.0 można wybrac według której normy liczyc straty ciepła.

No i mam zagwozdkę :-?

 

Wg nowej (chyba) normy wychodzi mi domek cos 7,5 litra.

 

http://www.fothost.pl/upload/09/11/982ea394.png

 

 

Natomiast według tej drugiej normy, z której liczona jest podłogówka na stronie kisana, wychodzi mi juz 10,5 litrowy.

 

http://www.fothost.pl/upload/09/11/f7723501.png

 

Z której normy korzystacie?

 

ps Ah=145, ale to nie wpływa na wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy już ułożyli rurki!

Ile spinek jest potrzebnych?

Chcę kupić i nie wiem ile tego ma być, 1 szt. na m2 wystarczy?

 

Mnie wyszło znacznie więcej, może nawet spinka co pół metra. Jak będziesz je kupował to zwróć uwagę na długość - miałem paczkę takich jak na obrazku poniżej - nie trzymały. Te dobre były dłuższe, miały więcej zaczepów.

 

http://killer.iweb.pl/forum_users/Jerzy/Dom/spinka573275729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie pali, to poczekaj na właściwy zestaw.

 

Dzwoniłem, będą mieli proporcjonalne za 3 miesiące a ja potrzebuje za miesiąc bo planuję w połowie Kwietnia rozruch :-?

 

Chyba że do rozruchu mi tego nie trzeba ,,, :roll:

Znasz może jakiś inny dobry i tani regulator pogodowy do mieszacza?

 

Uruchomisz bez termostatu. Ja w sezonie przez miesiąc miałem termostat spalony i regulowałem ręcznie i też nie było wielkiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...