Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i sprowadza sie jednak do prędkości przepływu..

Jak ją podniesiesz to piec ma mniej czasu na nagrzanie wody w efekcie zwiększy moc aby uzyskać zadaną TZ.

 

Dlatego będę miał bufor i dla pieca będzie to rybka, a większa przepływ to niższe temperatury zasilania i możliwość "głębszego" rozładowania bufora.

 

Bufor mi się też marzy ale raczej trudno mi to zrealizować bo mam mało przestrzeni na taki mebel:(

Póki co użyłem pirometru i jak się spodziewałem przy różnicy TZ-TP = 5C piec chodził na wyższej mocy niż własne minimum wolę nawet nie myśleć jakie byłoby zużycie gazu przy takim ustawieniu bo tylko z tytułu eksperymentów wzrosło o 5m3/dobę!.

Na taką różnicę musiałbym mieć krótsze pętle a tego już sie nie da zrobić.

Ustaliłem rt na 7C i póki co jest dobrze za ostatnią dobę 6m3

(t.zewn. -5 do -13C) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
to też zależy co chcemy osiągnąć, bo z akumulacją idzie w parze bezwładność, grubszy jastrych dłużej "trzyma" ciepło ale też dłużej się nagrzewa, niektórym sympatykom tradycyjnych grzejników przeszkadza to, że w 15minut nie podniosą drastycznie temperatury pomieszczenia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Widział ktoś może tak wykonaną podłogówkę wodną?:

-izolacja z rowkami pokryta folią alu, wciska się w nią rurki i to przykryte tylko panelami podłogowymi (bez zalewania p#$%^& betonem)

 

ps. widziałem :wink: , tylko gdzie to kupić? zamówić?

akumulatorem ma być bufor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Widział ktoś może tak wykonaną podłogówkę wodną?:

-izolacja z rowkami pokryta folią alu, wciska się w nią rurki i to przykryte tylko panelami podłogowymi (bez zalewania p#$%^& betonem)

 

ps. widziałem :wink: , tylko gdzie to kupić? zamówić?

akumulatorem ma być bufor :wink:

 

o to chodzi?

 

http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1&group=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi jak najlepiej zrealizować taki układ:

w całym domu podłogówka, do tego zasobnik Cwu200l, piec jednofunkcyjny, i tu w sumie nie byłoby problemu, jednak w łazienkach chcę jeszcze dodatkowo umieścić kaloryfery ręcznikowe, i teraz jak to zrobić, czy temp. CO z pieca wyższa na te grzejniki a poprzez mieszacz na podłogówkę, czy temp. z pieca jak na podłogówkę, a te drabinki kupić większej mocy aby na niskiej temperaturze suszyły ręczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując, mam np 12 obwodów podłogówki, kupuje rozdzielacz 14 obwodowy, i do pozostałych podłączam drabinki w łazienkach, w każda wsadzam grzałkę, ale ona jest jako zapasowe źródło kiedy piec nie będzie grzał (jesień, wiosna, okresy przejściowe), natomiast z pieca bez żadnych mieszaczy puszczam wodę na rozdzielacz, ustawiając odpowiednie parametry wody na piecu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi jak najlepiej zrealizować taki układ:

w całym domu podłogówka, do tego zasobnik Cwu200l, piec jednofunkcyjny, i tu w sumie nie byłoby problemu, jednak w łazienkach chcę jeszcze dodatkowo umieścić kaloryfery ręcznikowe, i teraz jak to zrobić, czy temp. CO z pieca wyższa na te grzejniki a poprzez mieszacz na podłogówkę, czy temp. z pieca jak na podłogówkę, a te drabinki kupić większej mocy aby na niskiej temperaturze suszyły ręczniki?

 

Ja mam zamiar zrealizować opcję 2 ,czyli większe drabinki .Nie trzeba komplikowac uklładu zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też ku tej opcji się skłaniam, a czy nie trzeba jakoś kryzować przepływu, czy nie będzie źle jak będą w miarę równe obwody podłogówki i do tego drabinki, czy na osobnym rozdzielaczu je lepiej zrobić?

 

Myśle,że regulacja wystarczy.U mnie będą podłączone jako osobne obwody,ale na tych samych rozdzielaczach.Nie wiem czy to jest poprawnie,ale taka jest moja koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...