Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

akurat siatka pod rurkami nic nie daje --sam logicznie się zastanów ;)

 

no właśnie na logikę: stajesz na miękkim, podwójnie ułożonym styropianie, gdzie pęka górna warstwa? od spodu. Tak samo tu, najeżdżam samochodem na wylewkę położoną na styropianie, siatka powstrzymuje ew. pęknięcia w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mieszajcie siatki do zbrojenia wylewki z siatką do mocowania pexa to dwie siatki o różnym przeznaczeniu.

 

no właśnie! napisz może kulca o jakiej siatce mówisz? bo jeżeli o siatce zbrojącej posadzkę z drutu np. fi 6mm i oczku 10x10 cm to ok, ona coś daje ale nie położona pod posadzką a uniesiona tak jak np. w zbrojeniu stropu, wieńca czy każdego innego elementu żelbetowego

a jeżeli pod posadzkę chcesz dać siatkę przeciwskurczową z drutu2-3mm to ona tam Ci zupełnie nic nie da, ta powinna leżeć na rurkach

no i styropian eps200 miękki nie jest, nawet podwójnie ułożony, a Ty wydaje sie wciąż mylisz pojęcia siatki zbrojącej beton z siatką przeciwskurczową, ta druga działą tytlko w fazie dojrzewania betonu, identycznie jak włókna, ma za zadanie przede wszystkim nie doprowadzić do skurczy, naprężeń a w efekcie spękań posadzki w trakcie schnięcia (np. zbyt szybkiego), i na tym jej rola się kończy, ta cienka siatka nie uchroni posadzki przed załamaniem pod zbyt ciężkim czołgiem

 

ja u siebie w garażu dałem siatkę zbrojąca z drutu gładkiego fi 6mm o oczku 10x20, tak ze dwa cm od dołu (uniesiona w trakcie zalewania posadzki), a przeciwskurczowo siatka (mata) zgrzewana z drutu fi 2,7mm o oczku 10x10cm, uniesiona gdzieś prawie do połowy grubości wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, siatka zbrojąca, będę chciał aby ją przy wylewkach delikatnie podnieśli aby otulina się zrobiła, zdjęcie siatki jak i dzisiaj zakończonej podłogówki:

 

http://www.phonex.pl/forum/ogrzewanie garaz.jpg

 

http://www.phonex.pl/forum/ogrzewanie salon1.jpg

 

http://www.phonex.pl/forum/ogrzewanie salon2.jpg

 

http://www.phonex.pl/forum/ogrzewanie rozdzielacz.jpg

 

http://www.phonex.pl/forum/ogrzewanie proba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiej grubości drutu (pręta) jest ta siatka?

bo jeżeli to ta z pierwszej fotki to wciąż mylisz pojęcia: to jest siatka (mata) przeciwskurczowa a nie zbrojąca, powyżej napisałem na czym polega różnica, i ty na tej fotce wcale nie masz zazbrojonej wylewki, możesz ją mieć tym zabezpieczona przeciwskurczowo i to jeśli na kilka cm podniosą to wylewkarze, ale że to ciężkie będzi i niewygodne z rurkami to raczej i tego efektu mieć nie będziesz bo zostanie pewnie ona na dole

Edytowane przez edde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na tapecie są akurat wylewki to ja zapytam o taką rzecz.

 

Mam dobrego wylewkarza który robił mi wylewki w budynku gospodarczym i na poddaszu i jestem z niego zadowolony ale one wycina dylatacje z pianki miedzy jedną płytą grzewczą a drugą. Robi w tym miejscu nacięcie betonu ale jest przeciwny temu aby w tym miejscu zostawiać taśmę dylatacyjną,

 

Jak robi nacięcie w betonie to też nie przecina całej grubości betonu ale tylko w połowie.

 

A teraz jak to argumentuje wg niego takie nacięcie betonu powoduję że góra płyty pracuje wtedy kiedy potrzeba ale spód płyty trzyma wylewkę jako całość dlatego w tych miejscach można swobodnie układać płytki glazury i nie trzeba robić elastycznej fugi w miejscu dylatacji.

 

Kolejny argument ma taki że kiedyś na prośbę inwestora zrobić całkowitą dylatację i były potem problemy bo każda płyta pracowała oddzielnie i tak jedna podłoga była wyżej uniesiona niż druga podłoga przylegająca do tej samej dylatacji.

 

Co o tym sądzicie?

 

Facet ma spore doświadczenie w wylewkach jest rozsądną osobą, przez wiele lat robił wylewki w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz rację, jest to rzeczywiście siatka przeciwkurczowa stosowana przy wylewkach, drut chyba 3mm, ale czy ona choć w minimalnym stopniu nie zazbroi tej wylewki?

 

moim zdaniem nie, albo w na tyle minimalnym, że pomijalnym, a na pewno w tym miejscu, tu może służyć jedynie jako kratka, raster do podłogówki

jak to garaż i chcesz porządnie zrobić, tak jak być powinno (no właśnie - co na to projekt? w moim projekcie w garażu np. była umieszczona siatka z pręta gładkiego 6mm) to dołóż do tego normalną siatkę zbrojącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odaro

 

u mnie też chciał wycinać moją skrupulatni włożoną taśmę w drzwi ale nie pozwoliłem

mój dodatkowo chciał naciąć po całości i wstawić siatkę łączącą dwie płyty aby cytuję "nie klawiszowały"

nie pozwoliłem i zrobili po mojemu

 

chyba żaden producent systemów grzewczych nie zaleca takich rozwiązań jak Ci nasi, a o dylatacjach każdy pisze

wolę zaufać inżynierom ...

 

a w niemczech to ponad połowa kiedyć pracowała, dostali na odchodne miksokreta i teraz robią :)

 

a może mamy tego samego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odaro

 

u mnie też chciał wycinać moją skrupulatni włożoną taśmę w drzwi ale nie pozwoliłem

mój dodatkowo chciał naciąć po całości i wstawić siatkę łączącą dwie płyty aby cytuję "nie klawiszowały"

nie pozwoliłem i zrobili po mojemu

 

chyba żaden producent systemów grzewczych nie zaleca takich rozwiązań jak Ci nasi, a o dylatacjach każdy pisze

wolę zaufać inżynierom ...

 

a w niemczech to ponad połowa kiedyć pracowała, dostali na odchodne miksokreta i teraz robią :)

 

 

 

a może mamy tego samego :)

 

A może :cool:

 

Napisz na priva kto u Ciebie robił.

 

A co zrobiłeś żeby nie było klawiszowania płyt

 

 

Manieq zobacz jednak to klawiszowanie występuje

 

Klawiszowanie wylewki

Edytowane przez odaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie, albo w na tyle minimalnym, że pomijalnym, a na pewno w tym miejscu, tu może służyć jedynie jako kratka, raster do podłogówki

jak to garaż i chcesz porządnie zrobić, tak jak być powinno (no właśnie - co na to projekt? w moim projekcie w garażu np. była umieszczona siatka z pręta gładkiego 6mm) to dołóż do tego normalną siatkę zbrojącą

 

a widzisz, nie napisałem najważniejszego, ja mam dom na płycie żelbetowej o grubości około 15-20cm, zazbrojona jest ona podwójną siatką:), na tejże płycie ułożyłem w garażu 10cm styro EPS200, i ta siatka ma tylko zabezpieczać płytę grzewczą przed ewentualnym pękaniem

 

Jak robiliście u Siebie dylatację w drzwiach albo wogóle dylatacje

 

Jak utrzymać piankę w potrzebnej pozycji.

 

W przejściach drzwiowych wymagane są tuleje ochronne które przechodzą przez dylatację.

 

Do czego one służą?

 

Z czego robiliście te tuleje?

 

Ja kupiłem taśmę dylatacyjną, 15cm na 8mm gruba, z folią, wsadzona jest pomiędzy drugą warstwę styropianu i ona ją trzyma, tuleje robiłem z pianki do ocieplania rur

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem taśmę dylatacyjną, 15cm na 8mm gruba, z folią, wsadzona jest pomiędzy drugą warstwę styropianu i ona ją trzyma, tuleje robiłem z pianki do ocieplania rur

 

A widzisz bardzo sprytny pomysł

 

A gdzie umiejscowić dylatację w murze o grubości 25cm gdzie będą drzwi miedzy korytarzem a salonem po środku muru po stronie zewnętrznej ale której.

 

Jakie zasady trzeba przyjąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj chodzi mi pomysł po głowie żeby wyprowadzić jedną pętle wodnego ogrzewania podłogowego pod ogród zimowy na przyszłość

 

Jest to jeden z tzw szalonych pomysłów bo nigdy nie myślałem o ogrodzie zimowym ale jak bym kiedyś pomyślał to ogrzewanie już bym miał. :cool: :D

 

Macie jakieś pomysły jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...