Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://allegro.pl/item580454013_klipsy_spinki_do_ogrz_podlogowego_dlugie_100szt.html

 

Na 1km poszło jakieś 1500szt. Ostre są także łatwo się je wkłada, ale bez skórzanych rękawiczek roboczych będzie bolało. Im mniejsze pole i im gęście rurki tym gęściej spinki idą.

To jest tanie także weź dużo bo najgorsze jak Ci rurki będzie podnosiło i wyrywało. My dokupiliśmy właśnie 500 sztuk.

Możesz sobie darować cudaczną folię z narysowaną kratą. Czarna folia budowlana i drewniana metrówka w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item580454013_klipsy_spinki_do_ogrz_podlogowego_dlugie_100szt.html

 

Na 1km poszło jakieś 1500szt. Ostre są także łatwo się je wkłada, ale bez skórzanych rękawiczek roboczych będzie bolało. Im mniejsze pole i im gęście rurki tym gęściej spinki idą.

To jest tanie także weź dużo bo najgorsze jak Ci rurki będzie podnosiło i wyrywało. My dokupiliśmy właśnie 500 sztuk.

Możesz sobie darować cudaczną folię z narysowaną kratą. Czarna folia budowlana i drewniana metrówka w zupełności wystarczą.

i to jest błąd,

robisz instalację dla siebie w dodatku na lata i żałujesz kilkudziesięciu złotych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie darować cudaczną folię z narysowaną kratą. Czarna folia budowlana i drewniana metrówka w zupełności wystarczą.

 

Również uważam, że to jest błędne podejście. Aluminium ma taką właściwość, że odbija promieniowanie cieplne. Zauważcie, że służby ratownicze często otulają zziębniętych ludków właście taką folią aluminiową.

Nie umiem obliczyć ile taka folia rzeczywiście daje zysków ciepła w ogrzewaniu podłogowym, ale koszt dodatkowych kilkudziesięciu złotych jest tak śmieszny, żeby nawet takie obliczenia robić. Bo efekt zastosowania folii aluminiowej na pewno z dużym zapasem przekroczy poniesiony dodatkowy jej koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest błąd,

robisz instalację dla siebie w dodatku na lata i żałujesz kilkudziesięciu złotych

Właśnie dlatego, że robię to dla siebie - nie wepcham tam nic co nie przyniesie mi efektu. Te zaoszczędzone 200zł dołożę i kupię najlepszą pompę Wilo.

 

Możesz sobie darować cudaczną folię z narysowaną kratą. Czarna folia budowlana i drewniana metrówka w zupełności wystarczą.

 

Również uważam, że to jest błędne podejście. Aluminium ma taką właściwość, że odbija promieniowanie cieplne.

 

I to jest powód dla którego nie ma sensu go tam wkładać... bo tam nie ma co odbijać... (dlaczego nie przyklei się aluminium do grzejnika, tylko na ścianie za grzejnikiem?)

 

A skoro aluminium daje takie zyski i jego nie położenie jest błędem to dlaczego nie oblepiacie nim całej elewacji przed położeniem styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium ma taką właściwość, że odbija promieniowanie cieplne. Zauważcie, że służby ratownicze często otulają zziębniętych ludków właście taką folią aluminiową.

 

Masz na myśli chyba podczerwień używając zwrotu "promieniowanie cieplne" - faktycznie, wylatuje z rurek podłogówki, ale te rurki są w takim francowatym betonie który tej podczerwieni nie przepuszcza, tylko ją pochłania i zamienia na ciepło ... Żeby było ciekawiej to beton sam też wysyła podczerwień, w górę i w dół, więc jeśli już ta folia lustrzana miałaby dać coś konkretnego to powinna być pod betonem - bo styropian na którym ten beton leży częściowo podczerwień przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Goście z www.podlogowka.pl też twierdżą ze folia aluminiowa nie pomaga...

Ja ją dam!

NJerzy

mam pytanie: jak dobrze pamiętam to rurki masz w całej łazience + suche syfony.

A jak masz w kuchni ???

Czytałem na stronie jednego z czołowych producentów(nie pamiętam …, nie mogę znaleźć ...) s.podłogowych żeby rurki dawać wszędzie np.w łazience pod wanną, … w kuchni pod meblami, …

Jest sens???

Czy to marketing???

A propos "klamoty”do podłogówki - planuję Takie

Tylko te cena :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJerzy

mam pytanie: jak dobrze pamiętam to rurki masz w całej łazience + suche syfony.

A jak masz w kuchni ???

Czytałem na stronie jednego z czołowych producentów(nie pamiętam …, nie mogę znaleźć ...) s.podłogowych żeby rurki dawać wszędzie np.w łazience pod wanną, … w kuchni pod meblami, …

Jest sens???

Czy to marketing???

:(

 

W kuchni pod meblami nie dałem rurek, bo po co mam grzać lodówkę i produkty spożywcze w szafkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dlaczego nie przyklei się aluminium do grzejnika, tylko na ścianie za grzejnikiem?)

A niby gdzie się daje tą folię przy podłogówce? Przecież POD rurki grzewcze. Więc to tak samo jak przyklejanie takiej folii na ścianie ZA grzejnikiem. Folia aluminiowa w ogrzewaniu podłogowym wówczas działa tak samo jak przy onych grzejnikach.

 

A skoro aluminium daje takie zyski i jego nie położenie jest błędem to dlaczego nie oblepiacie nim całej elewacji przed położeniem styropianu?

Dość trudno by to było wykonać ze względów technicznych, gdyż w przypadku powierzchniach pionowych jakimi są ściany, na tenże styropnian, siatkę, kleje oraz tynk działają siły ciężkości. Mówiąc wprost - oderwałyby się od ściany pod wpływem własnego ciężaru, bo sama folia na tych materiałów lepi się jak pies do jeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dlaczego nie przyklei się aluminium do grzejnika, tylko na ścianie za grzejnikiem?)

A niby gdzie się daje tą folię przy podłogówce? Przecież POD rurki grzewcze. Więc to tak samo jak przyklejanie takiej folii na ścianie ZA grzejnikiem. Folia aluminiowa w ogrzewaniu podłogowym wówczas działa tak samo jak przy onych grzejnikach.

 

No patrz... nie widzę nigdzie uśmiechu także nie żartujesz.

Cóz ta folia pod betonem/rurkami (kolejny błąd) odbija/zatyrzymuje?

Może troszkę fizyki.

W betonie ciepło nie jest przekazywane przez promieniowanie ale przez przewodzenie. W związku z powyższym jeśli folia jest pod betonem następuje przekazanie ciepła tak jak to zawsze odbywa się na styku dwóch ciał stałych czyli przez przewodzenie. Dalej przez styropian jest wypromienieniowane (w pęcherzykach powietrznych). NJerzy zapewne miał na myśli folie pod styropianem gdzie jakiekolwiek ślady promieniowania mogłyby być zatrzymane.

 

Na koniec gwóźdź do trumny. Co robi cieniutka warstwa folii w rurkach pex/al/pex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetabo do podłogówki to potrzebujesz?

Jeśli tak to Cię zmartwię, nie mają chwilowo :-?

Będą dopiero za ok. 3 miesiące! Też planuje ten sterownik :D

 

Dokładnie do podłogówki.

Pomimo, że mam możliwość włączenia gazu z sieci - świadomie z niego rezygnuję - wszystko oprzemy na kominku oraz na grzałkach wpiętych w bufor i zasobnik CWU (w drugiej taryfie).

Spokojnie wytrzymam te 3 miesiące - następny sezon grzewczy zacznie się październik/listopad. A na razie zautomatyzuje CWU ale na samych termostatach.

Przez lato poćwiczę ładowanie bufora.

 

Czy te zawory i pompy insbudu są godne zaufania? Jeśli nie to co polecacie? Zaoszczędziłam tyle kasy na folii aluminiowej, że chciałabym zainwestować w coś energooszczędnego Wilo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetabo do podłogówki to potrzebujesz?

Jeśli tak to Cię zmartwię, nie mają chwilowo :-?

Będą dopiero za ok. 3 miesiące! Też planuje ten sterownik :D

 

Dokładnie do podłogówki.

Pomimo, że mam możliwość włączenia gazu z sieci - świadomie z niego rezygnuję - wszystko oprzemy na kominku oraz na grzałkach wpiętych w bufor i zasobnik CWU (w drugiej taryfie).

Spokojnie wytrzymam te 3 miesiące - następny sezon grzewczy zacznie się październik/listopad. A na razie zautomatyzuje CWU ale na samych termostatach.

Przez lato poćwiczę ładowanie bufora.

 

Czy te zawory i pompy insbudu są godne zaufania? Jeśli nie to co polecacie? Zaoszczędziłam tyle kasy na folii aluminiowej, że chciałabym zainwestować w coś energooszczędnego Wilo :).

 

 

 

Ja też się zastanawiam na podłączeniem gazu. Zapłacę za niego na pewno lekko ponad 10 tysiaków (komin, piec, instalacja, przyłącze) i też myślę nad kominkiem z płaszczem i prądem. Tylko się zastanawiam, czy opłaty za prąd mnie nie zabiją... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Goście z www.podlogowka.pl też twierdżą ze folia aluminiowa nie pomaga...

Ja ją dam!

Możesz sobie darować cudaczną folię z narysowaną kratą. Czarna folia budowlana i drewniana metrówka w zupełności wystarczą.[/color]

i to jest błąd,

robisz instalację dla siebie w dodatku na lata i żałujesz kilkudziesięciu złotych,

 

Tak dla podsumowania, bo i tak wygląda, że dyskusja nierozstrzygnięta. Teraz mam sama zdecydować, "dać, czy nie dać", niestety folii systemowej nie będzie prawdopodobnie, tylko metalowa siatka, do której będzie zaczepiony pex. Czy pod to warto dac jeszcze folię alu, czy jednak czarna wystarczy? Jaki jest koszt alu/zwykła?

 

...czy taki system ma szansę się sprawdzić?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...