Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz rację ja nie biorę pieniędzy za leczenie ludzi bo się na tym nie znam

 

Ale przegięciem jest również inwestor który sam w OZC policzył swój własny 3 litrowy domek i we wszystkich tematach rozpisuje się jak instalatorzy naciągają inwestorów bo można zrobić 50% taniej. do tego ma dopisek najlepszy doradca

 

Piotr

Edytowane przez Piotr G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja bym sie nie zgodził z tobą w tym temacie,termostaty w poszczególnych pomieszczeniach są niezbędne

 

 

 

Przy ogrzewaniu wysokotemperaturowym TAK !

Przy podłogówce i sterowaniu pogodowym NIE !!!

Proponuje sobie wyobrazić schematy działania ,,,

 

Piotr G

 

Ja też twierdzę że 99 % instalatorów ma blade pojęcie o nowoczesnym budownictwie i nie adaptuje się do nowych realiów .

U mnie miało nic nie działać a działa.

Moich instalatorów to bardzo zdziwiło a mnie wcale.

Różnica wiedzy w temacie.

A ja Fotograf podobno jestem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

niestety taka nasza rzeczywistość

na 8 instalatorów z którymi gadałem niestety miałem większą wiedzę od 7

ósmy którego chciałem zatrudnić dał mi taką cenę na którą mnie po postu nie stać - miał głowę na karku ale i ją nieźle cenił - cóż ma prawo

reszta to pomysły podłączenia podłogówki na powrotach z grzejników, niepotrzebne pogodówki "Bo Panie wyregulować to to dziadostwo to skaranie boskie" czy klasyczne wręcz "Po co Panu piec gazowy, zamontuję panu piec na ekogroszek i będzie Pan zadowolony :):):)"

 

Podziwiam wiedzę niektórych instalatorów, jak niektórzy z tego forum (wszystkie dane i schematy w głowie) ale są to w MOJEJ ocenie mniejszości.

 

Może stąd to lekko jednak nadużyte stwierdzenie

Pozdrawiam

 

 

Potwierdzam u mnie było z wykonawcami hydrauliki tak samo.... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja działam na wymagajacym rynku poznańskim i muszę być na bierząco

 

może zapraszaliscie nieodpowiednich "instalatorów"

 

Ja nie twierdzę że tak nie jast - ludzie wykształceni za komuny na instalacjach grawitacyjnych spawanych nie mają pojęcia o energooszczędności domach pasywnych itp itd

 

Mój osobisty ojciec instalator od 45 lat doświadczenie przeogromne wiedza jeszcze większa - ale zdobyta w poprzedniej epoce

 

Czasmi patrzy na mnie jak na wariata, a ile się kłucimy, na szczęście już zrozumiał że czasy i technologia sie zmieniły teraz stanowimy bdb. zaspół moja wiedza jego doświadczenie.

 

Nasi politycy demokracji uczą się 20 lat i też różnie im to wychodzi - sami wykształceni jegomoście - a wy chcecie, aby instalatorzy fantastyczni w tamtej epoce, zmienili swoje przyzwyczajenia i nawyki

 

NIEREALNE

 

ale prosze was nie uogólniajcie

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wątku jest kilku takich co pasują w ten opis, nie baw się więc w piaskownicę i konkretnie pisz kto co jak, najlepiej z cytatami, bo za rzucanie bezpodstawnych oskarżeń na przydomek najlepszy doradca nie zasłużysz[/i]

 

Doskonale wiesz że chodzi o Ciebie i przydomek Najlepszy...... nie daje Tobie prawa obrażać innych insynuacjami o wykształceniu.

Jako Najlepszy ......... powineneś dawać przykład rzeczowej dyskusji

 

A w innym temacie o układzie grawitacyjnym pokazujesz że nie masz wielkiego pojęcia o układach hydraulicznych i zjawiskach w nich wystepujących.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz że chodzi o Ciebie i przydomek Najlepszy...... nie daje Tobie prawa obrażać innych insynuacjami o wykształceniu.

Jako Najlepszy ......... powineneś dawać przykład rzeczowej dyskusji

 

A w innym temacie o układzie grawitacyjnym pokazujesz że nie masz wielkiego pojęcia o układach hydraulicznych i zjawiskach w nich wystepujących.

 

Piotr

 

Wtopa bo audytor nie liczy grawitacji. :) Grawitację trzeba policzyć "na piechotę" i do tego trzeba mieć troche wiedzy z tego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS w połowie tego wątku masz linki od różnych producentów do instrukcji układania podłogówki, jak się z nimi zapoznasz będziesz dysponować większą wiedzą niż 99% instalatorów, czyli od razu będziesz wiedział w którym miejscu ciebie nabijają w balona

 

Może pochopnie ale moim zdaniem jeżeli człowiek nie majacy pojęcia po przeczytaniu poradnika bedzie miał większą wiedzę niż instalator z doświadczeniem w prost z tego wynika że 99% instalatorów nic nie wie o podłogówkach bo nawet poradnika nie przeczytali - logika

 

no chyba że ja nielogicznie myślę.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie czy nie wie to ocenią Jego klienci on daje gwarancję na swoje instalacje i robi tak jak chce jeżeli ma zbyt to znaczy że robi dobrze.

 

A jeżeli masz receptę aby robić taniej i lepiej to prosze otwieraj firme i się sprzedawaj - sukces gwarantowany - będziesz w 1% oświeconych instalatorów.

 

Zrobiłeś taniej i lepiej chwała Tobie i chwal się tym wszędzie ale nie obrażaj innych - i nie wypowiadaj sie

 

w ciemno mogę powiedzieć że wyniki wyjdą ci w granicach sypialnie 30cm, salon z dużym przeszkleniem 25cm, łazienka 10cm i temperatura zasilania maks +40, w porównaniu do twojego fachowca będzie to oszczędność 50% kosztów

 

Bo nie wiesz czy RL ma salon z dużym oknem i czy czasem nie ma w sypialni dużego okna

 

Kończe dyskusję - przepaszam wszystkich za unoszenia się

 

Piotr

Edytowane przez Piotr G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie bede się uczył OZC z Forum Muratora - korzystam z tego narzędzia jeszcze od wersji DOS'owych i swoją niezbedna wiedze mam

 

Tak jak napisałeś to sprawa inwestora i wykonawcy i ich umowy. jeżeli są zadowoleni to ich sprawa.

 

Zastanawiałeś się co będzie jak za lat trzy-pieć ktoś wymyśli super sprawne i oszczędne źródło ciepła ale bardzo niskotemperaturowe wtedy przewymiarowanie ogrzewania podłogowego opłaci się - może warto z tej strony podejść do tematu.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w pierwszej rozmowie wytłumaczę mu że jeżeli tak chce to lepsze bedą grzejniki, albo jak napisałem wcześniej w tych pomieszczeniach zastosuję - ale nie jestem zwolennikiem termostatów przy podłogówce.

 

Większa część domu tzw dzienna wymaga tych samych parametrów przez całą dobę i tam nie ma sensu stosować termostatów.

 

po ustaleniach z inwestorem często stosuję rozdzielacze z zaworkami do siłowników na wszelki wypadek.

 

Jestem zwolennikiem sterowania pogodowego aby wyprzedać reakcję domu na obniżenie tem. zewnętrznej ze względu na wolną reakcję podłogówki.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie bede się uczył OZC z Forum Muratora - korzystam z tego narzędzia jeszcze od wersji DOS'owych i swoją niezbedna wiedze mam

 

Zastanawiałeś się co będzie jak za lat trzy-pieć ktoś wymyśli super sprawne i oszczędne źródło ciepła ale bardzo niskotemperaturowe wtedy przewymiarowanie ogrzewania podłogowego opłaci się Piotr

 

U mnie kiedy za oknem -5 C temp. zasilania jest w granicach 29 C !W domu 22 C.

Rurki mam co 20-30 cm.

A znam jeszcze lepsze wyniki.

Schodzenie poniżej takich wartości będzie już nieopłacalne, nie wierzył bym w to cudo które za 5 lat wymyśla bo jeśli ktoś na tym oszczędzi/zarobi to na pewno nie My a kilometry rurek tu nic nie zmienią ,,,.

 

Skoro jesteś doświadczony, znasz OZC i inne programy do projektowania to dobrze wiesz że zagęszczenie rurek niewiele daje.

Powierzchnia płyty grzewczej i temp. zasilania są najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam w 100% instalacje podłogowe są ogólnie przewymiarowane i wielokrotnie to pisałem.

 

Ale nik nie ma prawa nazywać 99% instalatorów naciągaczami tylko dlatego że on zrobił taniej.

 

jest jeszcze bezwładność przy zagęszczeniu rurek zyskujemy na czasie przy rozgrzewaniu podłogi - ważne gdy stosujemy obniżenia okresowe w ogrzewaniu.

 

Piotr

 

PS z tego co kojarzę to Twój dom też taki standartowy nie jest powiedziełbym bardzo niestandardywy

Edytowane przez Piotr G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zdanie na twój temat, jesteś typowym instalatorem naciągaczem

 

problem w tym że twoja instalacja na oko jest fachowa tylko w twoim mniemaniu, a twoja próbka wiedzy która zaprezentowałeś mnie sugeruje wykształcenie podstawowe + ewentualnie zawodówka

 

wypisz wymaluj modelowy przykład ustrzelenia jelenia

 

Proszę zakończmy juz te wojenkę

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...