Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie mam, po co tracić energię na ogrzewanie czegoś co jest zabudowane, z tymi wysychającymi syfonami to wiadomo, że przy normalnym użytkowaniu wanny i brodzika takie coś nie będzie miało miejsca :), ale jak ktoś za często nie używa to różnie może być ;) Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam, po co tracić energię na ogrzewanie czegoś co jest zabudowane, z tymi wysychającymi syfonami to wiadomo, że przy normalnym użytkowaniu wanny i brodzika takie coś nie będzie miało miejsca :), ale jak ktoś za często nie używa to różnie może być ;)

 

Ja mam pod brodzikiem (z płytek) po to, żeby mi w "kopytka" było przyjemnie, poza tym u mnie to ciepło to nie jest zmarnowane, ogrzewa łazienkę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, skończyłem właśnie układanie mojej podłogówki (1400m rury- krótkie pętle 60 - 80 m max, dwa rozdzielacze po jednym na każde piętro :) ).Zasilanie i powrót do każdego rozdzielacza idzie osobną rurą fi 32 wyprowadzoną w kotłowni. Rura pex ze złączkami TECE - muszę przyznać, że całkiem fajny system ale gięcie tej rury to masakra!!!!! Teraz zastanawiam się co tu wymyśleć najlepszego żeby poskładać wszystkie klocki w kotłowni. Na początku chciałem wstawić (jeden na parterze a drugi na piętrze) jakiś sterownik z pomiarem temperatury który sterowałby temperaturą zasilania na rozdzielaczu. Nie wiem jeszcze czy te wyprowadzenia zasilania i powrotu może zrównoleglić i próbować wrzucić jedna mocniejsza pompa na wszystko. Może ktoś się podzieli .... co kto ma u siebie, jakie rozwiązanie przy jakimś kotle niskotemperaturowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr-Mabram lepiej na jednej pompie, da radę a mniej prądu weźmie. Jako sterowanie możesz założyć dwa czujniki które zamkną lub otworzą zawór na cały rozdzielacz. Dużo zależy od pieca i jego automatyki. pozdr adam

 

Rozumiem Serwis 24, że masz już jakiś pomysł jak to wszystko ugryźć. Przeglądałem twój dziennik i widzę że wpakowałeś masę rury w swój dom :).Moje założenie jest podzielić dom na dwa obwody (parter i piętro) i sterować nimi oddzielnie. Dodam, że na dole w salonie który jest otwarty na cały dół jest kominek który będę używał sporadycznie i chciałbym jednak żeby podczas palenia w kominku np: rozłączało cały obwód na dole z uwagi na wzrost temperatury a górne piętro nadal pozostało grzane. Jak wspomniałem planowana pompa ciepła. Rozumiem, że można by dać po 2 pompy po jednej na każde piętro i za nimi jakiś zawory sterowane z termostatów pokojowych (jeden z parteru i jeden z piętra) + dodatkowa pogodówka sprzęgnięta z tymi termostatami. Ma ktoś jakiś pomysł jakie zawory wy tu użyć i sterowniki?

Pozdrawiam Mabram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam problem, dzis mialem spotkanie z wykonawca wylewek, 15 lat doswiadczenia.

 

Radzil, aby w pokoju dziennym dac w polowie dylatacje, ja mam jednak watpliwosci.

Pomieszczenie ma 6.3m x 4.15m czyli razem troche ponad 26m2.

Wzdluz dluzszego boku, gdzie polowa to przeszklenie jest strefa brzegowa (osobny obwod) o szerokosci ok. 0.7m,

reszta to rurki w slimaku z rozstawem 25cm. Wylewka ok 8-9cm grubosci.

 

Producenci systemow ogrzewania zalecaja max. szrokosc plyty 6m bez zbrojenia i 8m ze zbrojeniem.

Ja chce dac wszedzie zbrojenie rozproszone za pomoca wlokien polipropylenowych.

Czyli zmieszcze sie w zaleceniach.

 

Czy powinienem dac dylatacje przez zrodek pomieszczenia? - musialaby ona przechodzic przez

kilkanascie rurek, ale nawet dajac na nich otuline dla zabezpieczenia nie bedzie to zgodnie ze sztuka.

Czy po prostu dac wiare producentom systemow ogrzewania podlogowego i miec nadzieje

ze nic nie popeka (na podlodze beda plytki ceramiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobne rysy - pęknięcia pojawiły się i u mnie przy takich powierzchniach i dawałem włókna podobno najlepsze, wszystko zgodne ze sztuką etc etc

jeszcze nie wygrzałem wylewek, możliwe że tych rys pojawi się więcej

mam natomiast nadzieję że później nie będzie już żadnych innych

wyglądają one jednak na takie powierzchowne

reasumując - przypilnuj tylko aby przed wrzuceniem do tej beki dobrze wymieszali z wodą te włókna - najlepiej niech wrzuci porcję do wiadra wody i doooobrze wymiesza - niestety musisz wszystkiego sam dopilnować :(

o ile ten koleś ma 15 lat doświadczenia to przy miksokrecie zazwyczaj stawiają najgorszego z nich - jego wali za przeproszeniem technologia i prawidłowe porcjowanie itd. i trzeba czasami palcem pokazać :)

 

to tak już na bazie doświadczenia nie tylko mojego naszego polisz relististics :) (nawet dla tych 15 letnich doświadczonych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dzis mialem spotkanie z wykonawca wylewek, 15 lat doswiadczenia.

 

Radzil, aby w pokoju dziennym dac w polowie dylatacje, ja mam jednak watpliwosci.

Pomieszczenie ma 6.3m x 4.15m czyli razem troche ponad 26m2.

Wzdluz dluzszego boku, gdzie polowa to przeszklenie jest strefa brzegowa (osobny obwod) o szerokosci ok. 0.7m,

reszta to rurki w slimaku z rozstawem 25cm. Wylewka ok 8-9cm grubosci.

 

Producenci systemow ogrzewania zalecaja max. szrokosc plyty 6m bez zbrojenia i 8m ze zbrojeniem.

Ja chce dac wszedzie zbrojenie rozproszone za pomoca wlokien polipropylenowych.

Czyli zmieszcze sie w zaleceniach.

 

Czy powinienem dac dylatacje przez zrodek pomieszczenia? - musialaby ona przechodzic przez

kilkanascie rurek, ale nawet dajac na nich otuline dla zabezpieczenia nie bedzie to zgodnie ze sztuka.

Czy po prostu dac wiare producentom systemow ogrzewania podlogowego i miec nadzieje

ze nic nie popeka (na podlodze beda plytki ceramiczne).

 

No właśnie z tą dylatacją po lekkim przekroczeniu tych 8 m. Ja też przeszedłem ten przypadek i jej nie dałem, ale dołożyłem kratkę z drutu. Też taki sam układ - na ścianie 8.5 m. 3 duże przeszklenia i osobna pętla jako strefa brzegowa.Co będzie nie wiem ale po wyschnięciu jeszcze żadne pęknięcie się nie ujawniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...