Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kolego

przy wygrzewaniu mi poszło przez miesiąc 350 m3

on nie sprawdza temperatury tylko daje w palnik non stop aby cały czas była zadana temperatura zasilania wody

normalnie jak pomieszczenie się nagrzeje to piec wyhamowuje / zmniejsza moc

poczekaj jak dojdzie do 45 - będziesz miał w domu saunę

ja miałem 29 stopni w domu....

teraz jak w ciągu dnia ustawiłem na 20 a w reszcie ma trzymać 12 stopni ledwo ciągnie gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odaro, manieq82 ma rację.

Ja zadałem takie samo pytanie jak Ty, tyle, że w wątku użytkowników Vitodensa. Mam ten sam piec co Ty. I faktycznie po zakończeniu wygrzewania jastrychu (mi poszło ponad 500 m3), zużycie znacząco spadło, a dom nie jest jeszcze w 100 % szczelny... Zaczekaj jak piec da Ci 45 w podłogę... Posłuchaj co wtedy będą Ci mówić wykonawcy, jeśli masz ich jeszcze na budowie. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem lekkiej przenośni

generalnie piec mierzy Ci tylko temperaturę wody puszczanej w obieg

normalnie to tą temperaturę dostosowuje do temperatury pomieszczenia czyli wyłączał będzie sie jeszcze częściej

 

reasumując - TAK, podczas wygrzewania jastrychu pożre Ci ogromną ilość gazu

trzeba przeboleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było wcześniej podane jest to ogranicznik temperatury powrotu i nie ma szans aby przepuszczał wodę o temp np 50*C.

Wykonawca niby mi sugerował że ten zawór dopuszcza okresowo gorącą wodę i miesza się ona w rurkach w podłodze.

Nie potrafił mi jednak dokładnie wytłumaczyć.

 

Z ostatecznym pisemnym ponagleniem chce jeszcze poczekać bo nie grzeję jeszcze w całym domu. Póki co chodzi 2/3 instalacji i nie ruszałem jeszcze CWU.

Dlatego też chce się upewnić najpierw co do tego błędu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z racji przekonania się do podłogówki zaczynam przerabiać instalację...wywalamy grzejniki i pakujemy wszędzie rurki

 

paddaję pod ocenę schemat....

 

wychodzą mi trzy pętle po mniej więcej 120 mb każda...

 

http://img214.imageshack.us/img214/3404/instalb.jpg

 

 

za wszelkie uwagi dzięki

NETbet

 

link do wersji DUŻEJ i czytelnej

http://img294.imageshack.us/img294/5171/instal.jpg

Edytowane przez netbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje amatorskie oko ;) to w salonie dałbym 3 pętle 9duża powierzchnia i 120 mb to jak dla mnie tez trochę za dużo, przy kładzeniu swoich 85 już miałem obawy a tu jeszcze +30), kuchnię i przedpokój zrobiłbym razem, wiatrołap oddzielnie (ze względu ma większą możliwość regulacji miejscowej zamkniętego pomieszczenia), dodałbym też małą pętelkę w WC

w swojej łazience na dole mam nie samo wc ale też prysznic i umywalkę więc pełna funkcjonalność łazienkowa wiec wrzuciłem też drabinkę dla miejsca na ręczniki i ew. podgrzania pomieszczenia bo pow. podłogi to tylko 4m2 i pomimo 10cm rozstawu może być krucho

a w wiatrołapie doszliśmy do wniosku że mały grzejniczek (zasilany niskotemperaturowo z rozdzielacza podłogówki) przy drzwiach nie zaszkodzi, jakieś rękawiczki czy buty dzieci zimą będzie zawsze gdzie podsuszyć ;)

także przemysł dobrze ilość pętli, koszty nieduże a możliwości znacznie większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..fakt... można było to "porozpinać" na pinć obwodów...

 

a pod co podwiesić to nieszczęsne pomieszczenie pod schodami??? jest niżej o 0,6 m ..

 

jest tam sens w ogóle cos dawać?

 

A może pod tymi schodami przyda Ci się taka chłodna spiżarka na różne zapasy (nie zauważyłam jej w innym miejscu).

Co do osobnej pętli dla wiatrołapu, to popieram poprzedników, przyda się osobne sterowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiżarkę albo zostaw nieogrzewaną albo daj grzejnik, taki barzdiej jako awaryjny, bo podejrzewam, ze będzie zbędny, możesz też z rozdzielacza dać pexa do miejsca ew. gzrejnika i z powrotem do rozdzielacza; zajdzie potrzeba to powiesisz grzejnik, nie - to pozostawisz zakręcone na rozdzielaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o ocene czy rozdzielacz do podlogowki mozna tak zasilic, bo dostaje do szalu i nie jestem pewny czy moj hydraulik wie co robi, nadmienie tylko ze to juz druga jego koncepcja pierwsza byla taka ze kazdy rozdzielacz byl zasilony osobno na trojnikach z glownych rur od kotla kondensacyjnego.

 

http://img560.imageshack.us/img560/6263/dsc00018.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o ocene czy rozdzielacz do podlogowki mozna tak zasilic, bo dostaje do szalu i nie jestem pewny czy moj hydraulik wie co robi, nadmienie tylko ze to juz druga jego koncepcja pierwsza byla taka ze kazdy rozdzielacz byl zasilony osobno na trojnikach z glownych rur od kotla kondensacyjnego.

 

http://img560.imageshack.us/img560/6263/dsc00018.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ten rozdzielacz po prawej stronie to od czego jest, bo na pierwszy rzut oka to jakaś porażka.

 

Opisz co jest podłączane do tych rozdzielaczy i czy zasilanie i powrót do pieca to jest to z prawej strony w prawym rozdzielaczu?

 

PS

Pierwsza koncepcja wydawała się bardziej prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozdzielacz po prawej stronie to od czego jest, bo na pierwszy rzut oka to jakaś porażka.

 

Opisz co jest podłączane do tych rozdzielaczy i czy zasilanie i powrót do pieca to jest to z prawej strony w prawym rozdzielaczu?

 

Po prawej stronie jest rozdzielacz na grzejniki i po prwej jego stronie jest zasilanie i powrot do pieca, oprocz tego to jeszcze jest jeden rozdzielacz na pietrze. po lewej stronie podlogowka okolo 80m2 w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...