Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli mam te dwa termometry to temperaturę , a dokładniej różnicę między powrotem a zasileniem sprawdzać wtedy gdy piec nie ładuje ?

 

Gdy piec Ładuje, przecież jak nie ładuje to woda wpływająca do pieca ma taka samą temperaturę jak wypływająca. Masz termometry przylgowe, też je mam założone na rozdzielaczu, błąd ich jest rzędu 5-8 stopni w stosunku do tego co odczytuje z czujników w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdy piec Ładuje, przecież jak nie ładuje to woda wpływająca do pieca ma taka samą temperaturę jak wypływająca. Masz termometry przylgowe, też je mam założone na rozdzielaczu, błąd ich jest rzędu 5-8 stopni w stosunku do tego co odczytuje z czujników w piecu.

 

No to gdy piec ładuje to mam różnicę rzędu 8-9 C czyli w normie (Zasilenie jest ok.29-30C, powrót 21-22C) Wczoraj obniżyłem prędkość pompki na drugi bieg i ustawiłem na działanie non-stop. Dziś ( temp. co prawda się podniosła na dworzu ale w nocy było jeszcze chłodno) po nocy temp. w domu była ok. 0,5 C wieksza niz wczorja jak przyszedłem z pracy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poniżej 600m długości pętle 100m2 podłogi i nie ma problemu dogrzania. Pompka chodzi na 1 biegu i schłodzenie jest w granicach 8-10stC.

 

Piec to ma pokrywać zapotrzebowanie budynku i działać tylko wtedy by te braki uzupełnić. Aby dogrzać to musi chodzić, bo do tej pory w tym układzie to ci się nie nagrzało.

 

Co to znaczy "schłodzenie jest w granicach 8-10stC." ?

 

Jak miałem pompkę ustawioną na max. też była różnica 8-9C miedzy zasilaniem a, a powrotem (oczywiście jak piec ładował)

Teraz obniżyłem bieg pompy na drugi i jest to samo.:)

 

Ciekawe co będzie jak zmienię na 1 bieg. Myślę ,że podobnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam mniej więcej temp. podobną. Zasilanie (gdy piec nie ładuje) ok. 23-24, powrót ok. 22-23. Różnica ta jest od 1 do 3 C. Pytałem wcześniej hydraulika to mówił zeby chodziła na 3 biegu, a co do temp. to podłoga się już wygrzała więc temp. są zbliżone.

 

 

Sądzę ,że ok. 600-700m. Generalnie jest 6 pętli i ok 65m2.

 

Co to znaczy : "Jak piec ładuje?"

 

Pytanie czy jak zmienię bieg pompy to czy się nie wyziębi i nadgoni woda ?

 

 

Nic ci się nie wyziębi. Masz krótkie pętle więc I bieg powinien wystarczyć.

 

Ale sprawdź jak piec "ładuje".

 

Gdy piec Ładuje, przecież jak nie ładuje to woda wpływająca do pieca ma taka samą temperaturę jak wypływająca. Masz termometry przylgowe, też je mam założone na rozdzielaczu, błąd ich jest rzędu 5-8 stopni w stosunku do tego co odczytuje z czujników w piecu.

 

Dokładnie o to mi chodziło kolega kulca mnie ubiegł.

 

jak nie ma różnicy to po co przepłacać;)

Ustaw na I bieg.

 

Otóż TO !

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci się nie wyziębi. Masz krótkie pętle więc I bieg powinien wystarczyć.

 

 

 

 

 

Dokładnie o to mi chodziło kolega kulca mnie ubiegł.

 

 

 

Otóż TO !

 

 

 

Ok. Wypada mi podziękować wszystkim za mam nadzieję cenne rady.

 

Dziś zmniejszę ponownie pompę na pierwszy bieg.

 

Zobaczymy jak się to przełoży na zużycie gazu,czy ten stosunek zmniejszenia mocy na częstotliwość włączania pieca jest sensowny.

 

Za kilka dni podzielę się spostrzeżeniami.

 

Jeszcze dziwi mnie taka sprawa ,że piec mam ustawiony na 38C (nie mam pogodówki, pokojówki :) ) i jednego dnia zużywa 10 m3 gazu , innego 8,5 m3. Fakt ,że temp. na dworzu były różne ale myślałem ,że jeśli mam piec ustawiony na jedną temp to kotłuje niezależnie od temp. zew. No jeszcze zostają termostaty na kaloryferach ale te ustawiałem tak samo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman, a przypomnij mi ile masz m2 a ile mb rurek zużyłeś?...

Bo tu ludzie piszą o długościach grubo ponad-kilometrowych i rozstawach 8-15cm max!.

"Oszczędni"...

 

Z ostatnich postów widzę, że chociaż kolega Robdk ma rozsądną ilość mb w odniesieniu do pow. użytkowej.

Wiem, wiem że wszystko zależy od posadzki i ociepleń, ale do jasnej #$%#@ żeby w pokojach dawać co 10cm? No, 15cm to czasem moooooże być wskazane...

 

Mi po gruuubym przewymiarowaniu wyszło 600mb dla 120m2. Ale wg obliczeń powinno być ok 400....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale wg obliczeń powinno być ok 400....

 

Ja mam nieco ponad 400 na 100 m2 posadzki ogrzewanej.

Mógłbym mieć i 300 ale wiem to dopiero dzisiaj.

Przeważnie rozstaw co 20 cm , salon 30 cm, łazienka i wiatrołap co 10 cm.

Dobierałem do zapotrzebowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco ponad 400 na 100 m2 posadzki ogrzewanej.

 

No właśnie - ale do ludzi to nie dociera (albo dociera za późno)...

Nie wspominając już o przewymiarowywaniu kotła...

Jak jednemu specowi powiedziałem, że będę miał kocioł 12kW i chcę nim grzać dom i cwu - stwierdził:

"12kW? Tym pan nawet cwu nie zagrzejesz". Jak szybko przyjechał tak szybko pojechał... :).

Wspomnę i w tym wątku - Immergas ma fajny kociołek, który chcę mieć u siebie. A moduluje już od 1.9kW. Świetny wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ale do ludzi to nie dociera (albo dociera za późno)...

Nie wspominając już o przewymiarowywaniu kotła...

Jak jednemu specowi powiedziałem, że będę miał kocioł 12kW i chcę nim grzać dom i cwu - stwierdził:

"12kW? Tym pan nawet cwu nie zagrzejesz". Jak szybko przyjechał tak szybko pojechał... :).

Wspomnę i w tym wątku - Immergas ma fajny kociołek, który chcę mieć u siebie. A moduluje już od 1.9kW. Świetny wynik!

 

Bo niektórzy fachowcy się jeszcze nie przestawili na energooszczędność i pasywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ale do ludzi to nie dociera (albo dociera za późno)...

Nie wspominając już o przewymiarowywaniu kotła...

Jak jednemu specowi powiedziałem, że będę miał kocioł 12kW i chcę nim grzać dom i cwu - stwierdził:

"12kW? Tym pan nawet cwu nie zagrzejesz". Jak szybko przyjechał tak szybko pojechał... :).

Wspomnę i w tym wątku - Immergas ma fajny kociołek, który chcę mieć u siebie. A moduluje już od 1.9kW. Świetny wynik!

 

tez się zastanawiam czy imergas bo modulacje ma idealna dla mnie od 1,9 do 12, natomiast mało jest o kotłach tej firmy na forum, mało użytkowników i chyba postawie na junkersa cerapur smart 14-3, co prawda modulacje ma gorsza bo 3 z hakiem do 14 KW, ale o nim to już książki piszą na tym forum, i nie ma narzekania na awaryjność, może trochę na ustawienie, ale w rezultacie opinie pozytywne i zużycie gazu też ok. ja chce podlogowke na calej powierzchni, jak najprosciej, bez pompki, tylko pompka wbudowana w piec, do tego zasobnik 80 l, myślę że wystarczy, cyrkulacja. moze ktos użytkuje tego imergasa i może cos o nim powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez się zastanawiam czy imergas bo modulacje ma idealna dla mnie od 1,9 do 12, natomiast mało jest o kotłach tej firmy na forum, mało użytkowników

 

Jestem użytkownikiem kotła kondensacyjnego Immergas Zues Vitrix od ponad 5 lat.

Podczas 5-cio letniego okresu gwarancyjnego piec się zepsuł 1 raz. Nie było to nic groźnego, serwisant naprawił w ciągu 2 godzin. Jednak stało sie to podczas zimy i dwa dni mieliśmy zimno w domu. Poza tym nie sprawiał kłopotu.

Sterowanie pogodowe Immergas pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, że po 3 latach urwało się na nim pokrętło regulujące temperaturę CWU, to nie udało mi się znaleźć odpowiedniej krzywej grzania (w domu, gdzie teraz mieszkam mam tylko grzejniki). Woda albo za ciepła, albo za zimna. Wolę sterowa ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...