Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli jeżeli będę miał dookoła garażu 20cm styropianu bo tak wychodzi z bryły budynku (kontynuacja ocieplenia domu) i od góry to od dołu powinna być tylko zbrojona wylewka?

 

trochę to rozwiązanie gryzie się z tym że w bryle garażu (projekt z161 ze strony z500.pl) planuje umiejscowić sobie coś ala warsztat ogrzewany tak +18 czyli pod nim muszę robić ocieplenie i ogrzewanie.

 

Scianę domu od strony garażu i tego pomieszczenia planuje izolować tez 20cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam garaż w bryle, 38mkw, z kanałem, zrobiłem jedna pętle, co 30cm, ma 115m, jak miałem ją uruchomioną w garażu było około 18 stopni (tak mam zaprojektowane ogrzewanie), teraz tą pętlę odłączyłem, w garażu przy zamkniętych drzwiach do domu jest 5 stopni, przy otwartych 10, pod wylewką 10cm styro, pod płytą kolejne 10cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby wolnostojący, wiem tyle, że praktycznie u żadnego znajomego z garażem murowanym nie spadła temperatura poniżej zera, ale wg mnie warunkiem jest tu brak izolacji od ziemi (i takie te garaże są), więc ogrzewanie podłogowe odpada, zrób jak radził ktoś wcześniej, załóż tam grzejnik ścienny i gdy będziesz potrzebował ciepełka po prostu go uruchomisz, a bez niego będzie geotermalne ogrzewanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

trochę to rozwiązanie gryzie się z tym że w bryle garażu (projekt z161 ze strony z500.pl) planuje umiejscowić sobie coś ala warsztat ogrzewany tak +18 czyli pod nim muszę robić ocieplenie i ogrzewanie.

 

Scianę domu od strony garażu i tego pomieszczenia planuje izolować tez 20cm styropianu.

To zastanów się ile ma być tych stopni, +5 czy +18 :)

Mimo izolacji ściany między domem a garażem jakaś część ciepła będzie do niego przenikać. Głównym grzejnikiem odpowiedzialnym za utrzymanie temperatury na plusie będzie podłoga garażu (grzejnik geotermalny).

Ten planowany warsztacik pewnie będziesz wykorzystywał sporadycznie, więc jak pisałem wcześniej zrób doprowadzenie pod grzejnik, zainstaluj taki przewymiarowany żeby wydolił i jak będziesz potrzebował to se go odkręcisz i po paru minutach ręce Ci juz nie będą grabiały.

A wtedy będziesz mógł sobie dłubać tak długo aż Cię żona przywoła do porządku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś kto ma do odsprzedania taker do wbijania spinek?

A ja sobie zrobiłem narzędzie do spinek bardzo proste. Weź sobie kawałek rurki fi 25 czy 30mm cienka scianka zaklep jeden koniec tak,( żeby można było wlożyć spinkę) i wytnij ten koniec w łuk. W ten sposób masz idealne narzędzie do wbijania spinek :) Oszczędzisz przy tym palce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzacie temp. zasilania ?

 

U mnie jest tak:

1.Zakupiłem 2 termometry przylgowe , jeden zamontowałem na rurze od zasilania , drugi na powrót. Na zasilaniu temp. skacze w zależności czy piec grzeje czy nie od 23 do 30C. Dodam ,że pompa chodzi prawie non-stop. Temp na powrocie jest ok. 22C.

 

Przystawiłem termometr do podłogi i była w zależności od miejsca od ok. 19 do 20,5 C.

 

Temp. w domu mam 18C. Jak wieje mocno to spada do 17.

 

Temp. zasilenia na piecu mam 38C

 

Za cholere nie moge dojść do 19C, 20C.

 

Fakt ,że nigdy jeszcze nie podkręcałem pieca więcej niż 39C. Czy podkręcić go bardziej ?

 

Czy to dobry pomiar ?

 

 

 

Witam,

 

A więc sprawdziłem rady szanownych kolegów z forum aby pompa podłogowa chodziła cały czas na mniejszym biegu i rezultaty:

 

- temp. na piecu podwyższona z 38/39C do 43 C

- na zasilaniu podłogówki gdy piec ładował było ok 36/37 C

- pompa Wilo star 25/4 1 bieg

 

I niestety temp. w domu podczas ostatnich mrozów tam gdzie podłogówka oprócz łazienki spadła do16,5 C mimo podwyższenia wartości na piecu.

Z obserwacji wynika ,że temp. na powrcie prawie się nie zwiększyła mimo ze podniosłem na zasilaniu.

 

Rozmawiałem ze swoim hydraulikiem i powiedział ,że na 99 %pompa jest za słaba ,nie nadąża pompować wody i wymieniać jej.Po prostu podłoga odbiera ciepło z rurek przez które to przepływ jest za mały ciepłej wody i schładza je.Powinna być 25/60. Grzejniki grzeją dobrze, w łazience tez podłoga cieplejsza bo krótsza pętla. Hydraulik powiedział ,że przestawienie tej pompy na jeszcze niższy bieg to błąd bo zmniejszam przepływ ciepłej wody i zanim np. dojdzie do końca pętli , to już może być schłodzona.

Dziś przestawiłem na noc pompę na najwyższy bieg i temp. lekko wzrosła już w nocy.

 

Pytałem o sprzęgło, twierdzi ,że to nie tu jest przyczyna. Przyczyną tego ,że mimo że ,podwyższam temp. na piecu i na zasileniu podłogówki ,a nie zmieniającej się temp. na powrocie jest za słaba wydajność pompy do podłogówki ?

 

Pytanie do Was? Czy faktycznie tak może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta pompa nie daje rady to raczej dlatego że ułożono z dużo rur, albo gdzieś jest zdławiony przepływ. U mnie (i w drugim domu też) pompy 25/40 pracują na minimum. Kazda ma do przepchnięcia ok. 700 m rur, przepływy są niewidoczne na rotametrach. Zasilanie wczoraj 31 stopni, w domu ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta pompa nie daje rady to raczej dlatego że ułożono z dużo rur, albo gdzieś jest zdławiony przepływ. U mnie (i w drugim domu też) pompy 25/40 pracują na minimum. Kazda ma do przepchnięcia ok. 700 m rur, przepływy są niewidoczne na rotametrach. Zasilanie wczoraj 31 stopni, w domu ciepło.

 

Nie mam pojęcia ile tam może być rur. Sądzę ,że ok. 600/700mb. Układane są ok.10cm rozstawem. Czasem rzadziej np. w wiatrołapie.

 

Rurki wychodzące z zasilania są jednakowo ciepłe, a zawory na rozdzielaczu są na maxa odkręcone więc gdzie może być jeszcze dławienie ?

Edytowane przez adam2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak. Tak jak kulca napisał, przy tej temperaturze to powinieneś mieć gorąco. U mnie podłogówka na 30 stC i jest 19-20 stC w domciu, a jeszcze nie skończony.

Najwyraźniej jest problem z ucieczką ciepła. Jak jest ocieplony domek? Czy wszystkie otwory technologiczne pouszczelniane? Jak z wentylacją? Jaka wilgotność powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...