Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki jest sens dawania siatki pod podłogówkę?


pit79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stosując logikę "zbrojeniową" Kisana, wszyscy zalewający stropy jako płytę monolityczną układaliby kratownicę z prętów zbrojeniowych bezpośrednio na szalunku i zalewai to betonem - jednak nikt tak nie robi. Analogicznie z nadprożami i wieńcami czy fundamentami - zbrojenie jest zalane i widoczne jedynie w przekroju, nie na zewnątrz.

 

Ta siatka pod rurkami ma tylko i wyłącznie ułatwić montażyście układanie (mocowanie) rurek, choć zwykłe pokazane tu wyżej spinki w zupełności wystarczą. Przy minimum grubości 6cm, dla jastrychu na ogrzewaniu podłogowym, leży na 1m2 około 120kg betonu, tak przygniecione rurki mają raczej ciężko wydostać się na powierzchnię.

Jeżeli dawać siatkę to tylko na zasypane rurki.

 

I jeszcze słyszałem taką teorię (tylko przytaczam czyjąś opinię) że jak te rurki będą dotykać kraty to podczas pracy (rozszerzanie i kórczenie) po jakimś czasie może dojść do przetarcia rurki w miejscu styczności z siatką. Ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując logikę "zbrojeniową" Kisana, wszyscy zalewający stropy jako płytę monolityczną układaliby kratownicę z prętów zbrojeniowych bezpośrednio na szalunku i zalewai to betonem - jednak nikt tak nie robi.

Jak to nie, tyko daje podkładki dystansowe tak, żeby było otulina ok 1-2cm od dołu.

 

Co do siatki pod rurkami.

Widziałem (jak znajde to wkleje,), że te siatke się lekko unosi również na dystansach, tak, żeby otulina było od dołu ok 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze słyszałem taką teorię (tylko przytaczam czyjąś opinię) że jak te rurki będą dotykać kraty to podczas pracy (rozszerzanie i kórczenie) po jakimś czasie może dojść do przetarcia rurki w miejscu styczności z siatką. Ile w tym prawdy nie wiem.

 

Niby ma to jakoś sens ale tak samo trzeć może o zalany beton ;).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując logikę "zbrojeniową" Kisana, wszyscy zalewający stropy jako płytę monolityczną układaliby kratownicę z prętów zbrojeniowych bezpośrednio na szalunku i zalewai to betonem - jednak nikt tak nie robi.

Jak to nie, tyko daje podkładki dystansowe tak, żeby było otulina ok 1-2cm od dołu.

 

Co do siatki pod rurkami.

Widziałem (jak znajde to wkleje,), że te siatke się lekko unosi również na dystansach, tak, żeby otulina było od dołu ok 1cm.

 

Moim zdaniem tak powinna być zrobiona posadzka z ogrzewaniem podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siatki pod rurkami.

Widziałem (jak znajde to wkleje,), że te siatke się lekko unosi również na dystansach, tak, żeby otulina było od dołu ok 1cm.

 

siatka na dystansach a na niej rurki ....

da się to dobrze zalać, czy ekipa robiąca wylewki nie zniszczy i nie pognie tego ?

 

A tego to nie wiem :-?

To dopiero przede mną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po pierwsze:żadne dystanse na cienkiej siatce(fi 3-4mm)nic nie dadza,zostaną podeptane,siatka jest poprostu za miękka-ekipa od possadzek musi w trakcie wylewania po niej chodzić,więc klops(jest to mozliwe przy siatce przemysłowej o grubszej średnicy drutu)

po drugie-szkoda Waszych pieniędzy,siatka powinna NAD rurkami na 2/3 wysokości posadzki...Wtedy jest prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Kisana w tym ich pdf-ie jest jako jedna z możliwości układanie na foli aluminiowej sitki zbrojeniowej i przytwierdzenie rurek alupex właśnie do tej siatki plastikowymi opaskami. Piszą oni że jest rozwiązanie stosowane gdy przewiduje się większe obciążenie.

 

Jak przeglądam dzienniki na forum to przeważnie siatka jest na rurkach. czu ktos mógłby mi podpowiedzieć o co w tym chodzi?

 

nie ma żadnego sensownego uzasadnienia siatka na styropianie i pod rurkami

od dawna stosuje się uchwyty z tworzywa ale Kisan może o tym nie wie...

 

http://images6.fotosik.pl/406/51f633ab1f447365m.jpg

 

http://images6.fotosik.pl/406/bc00d5131e1a9c01m.jpg

 

kisan wie, a za przykład powinny służyć foty dobrze wykonanej podłogówki a co tu jest źle to p. janzar pewnie dobrze wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siatki pod rurkami.

Widziałem (jak znajde to wkleje,), że te siatke się lekko unosi również na dystansach, tak, żeby otulina było od dołu ok 1cm.

 

siatka na dystansach a na niej rurki ....

da się to dobrze zalać, czy ekipa robiąca wylewki nie zniszczy i nie pognie tego ?

 

A tego to nie wiem :-?

To dopiero przede mną :D

 

Musieliby wisieć jak Tom Cruz w mission impossible. Dwóch, trzech chłopa z kilkunastometrowym wężem średnicy 6cm pełnym betonu... no chyba że wcześniej trenowali balet i na palcach w baletkach wkroczą na "plac boju" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej samej galerii a chyba ciekawsze

http://images20.fotosik.pl/198/ae63f2b2d74c2886med.jpg

 

galeria publiczna jest

ale trzeba przyznac, ze inwestycja prowadzona z rozmachem

 

Podstawowy błąd wykonawcy, wąż poszarpał podłogówkę - nie zdradzam jak należy to wykonać bo jest to moją tajemnicą zawodową :) U mnie takie rzeczy nie mają miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy widzę uparci z tą siatką pod rurkami :D Ale jak ktoś lubi..i potem na forum RATUNKU POSADZKA MI PĘKA!!! :)

 

Siatka to nic innego jak zbrojenie w stropie a tutaj w posadzce i powinna być aby zapobiegać ugięciu i pękaniu przy dużym nacisku. Siatka w górnej części posadzki co niby ma spełniać - przenosić siły na ściskanie? - to potrafi sam beton. Inną kwestią jest wykonać to w praktyce. Dlatego Ci co nie dają siatki chyba postępują prawidłowo - taniej, mniej kłopotu i taki sam skutek praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej samej galerii a chyba ciekawsze

http://images20.fotosik.pl/198/ae63f2b2d74c2886med.jpg

 

galeria publiczna jest

ale trzeba przyznac, ze inwestycja prowadzona z rozmachem

 

Podstawowy błąd wykonawcy, wąż poszarpał podłogówkę - nie zdradzam jak należy to wykonać bo jest to moją tajemnicą zawodową :) U mnie takie rzeczy nie mają miejsca.

 

BMS to zdjęcie nie pochodzi z tego tematu

 

jest to przykład na nieprawidłowo wykonaną izolację oraz za cienką warstwę jastrychu widocznych na innych fotografiach i dla jasności wykonywała to inna firma a mi przypadło w udziale wykonanie tego zadania na nowo oczywiście instalację wykonała firma specjalistyczna ,oczywiście juz prawidłowo

 

pozdrawiam JZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej samej galerii a chyba ciekawsze

http://images20.fotosik.pl/198/ae63f2b2d74c2886med.jpg

 

galeria publiczna jest

ale trzeba przyznac, ze inwestycja prowadzona z rozmachem

 

Podstawowy błąd wykonawcy, wąż poszarpał podłogówkę - nie zdradzam jak należy to wykonać bo jest to moją tajemnicą zawodową :) U mnie takie rzeczy nie mają miejsca.

Oj nieładnie że nie chcesz dzielić się swoja wiedzą, bo my tu się dzielimy swoimi doświadczeniami i wiedzą jaką posiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy stosowanie siatki ma sens jedynie na rurkach przyłapanej w kilku miejscach do rurek. Siatka taka ma działać jedynie przeciwrozkurczowo przy nagrzewaniu płyty i zapobiegać pęknięciom. Podczas zalewania, ekipa powinna delikatnie unosić ją grabiami. Resztę naprężeń ma pochłonąć klej elastyczny kładziony na odpowiedniej wysokości grzebieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...