Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki jest sens dawania siatki pod podłogówkę?


pit79

Recommended Posts

A czy ostatnio popularne włókna nie wystarcza na etapie dodania do wylewki???

 

Te włókna chyba niewiele są warte na poddaszu nie dałem siatki i wylewka samoistnie "zdylatowała" tam gdzie tego nie planowłem.

Na parterze dałem siatkę i pod rurki i nad rurki. Do dziś nie pękło nic.

Na klipsach do styropianu rurki nie chciały się trzymać (w niektórych miejscach rurka sprężynuje i unosi się do góry) ale może dlatego że za miękki styropian miałem i do tego zbyt krótkie te klipsy były. Posłużyły zatem do mocowania siatki do styropianu coby rurki się nie dźwigały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Włókna z tego co mi wiadomo są lepsze od siatki. Nie wiem tylko jak to wychodzi cenowo?

 

o wiele lepiej mi wyszło kupic w lokalnym składzie niz na allegro ...

ale bywają i promocje na allegro i tez mozna sie na taka niekiedy załapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dali włókno poipropylenowe, bez siatki. Po wyschnięciu powstaly kontrolowane pęknięcia, czyli na progach tam gdzie gość nadciął packą ten beton. Cenowo wychodzą taniej, mniej problemu jak z siatką. Patent z wężem- wąż u mnie obciążali w kilku miejscach workami cementu żeby się nie "ciskał", a siłe to ona ma.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czytam wasza dyskusje i zastanawiam się ,czy każdy ze sposobów nie ma swojej racji bytu.

Otóż ja w swoim projekcie podłogówki mam tak ,że na parterze siatka jest pod rurkami a na piętrze nad .

Najpierw myślałam,ze to jakaś pomyłka.

Dzis jednak jeden człowiek zwórcił moją uwage postem" :

ewadora napisał:

...20 cm styropianu oraz 7 cm podłogówki...

 

 

nie jestem fachowcem, ale propocje to masz lekko zachwiane. Poszukaj w innych wątkach lub wprost w postach janzara.

Podobno przy proporcjach 20+7 możesz mieć wrażenie, że podłoga jest elastyczna, pływa.

 

Byc może tu cały pies pogrzebany - na parterze mam miec grubo styropianu - coby zmniejszyc wrażenie "pływania" projektant dał siatkę pod rurkami.

Na pietrze styropianu jest niewiele więc dal na górę - bo moze tak jest poprawniej? Nie wiem. Może znaczenie ma to ,ze na dole będzie terakota, a na górze panele drewniane?

Ciekawe co by powiedział projektant? Moja projektantka nie chce "zdradzać" swoich sekretów bo się chyba na mnie obraziła :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Kisana w tym ich pdf-ie jest jako jedna z możliwości układanie na foli aluminiowej sitki zbrojeniowej i przytwierdzenie rurek alupex właśnie do tej siatki plastikowymi opaskami. Piszą oni że jest rozwiązanie stosowane gdy przewiduje się większe obciążenie.

 

Tak piszą, ale ta siatka ma być na 1/3 wysokości całej wylewki (od dołu) a nie tak jak się niektórym wydaje bezposrednio na styropianie. Taka płyta grzewcza musiałaby mieć minimum 9cm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na styropianie (2x5cm) położoną folię, na to ułożone rurki od podłogówki przypięte klipsami. Podczas zalewania jastrychem ekipa najpierw wylała warstwę betonu tak aby przykryła rurki, później położyli na to siatkę zbrojącą i na koniec dolała resztę betonu (całość około 6cm).

Posadzka leży już od roku pokryta terakotą (w tym jeden sezon grzewczy) i nie widać jak narazie żadnych pęknięć, zapadania czy odpryskiwania.

Podstawa to skuteczna dylatacja, bo jak się posadzka zaklinuje o ścianę, to na bank gdzieś pęknie. Dodatkowo we wszystkich progach drzwiowych i pomieszczeniach o nieregularnych kształtach była zrobiona kontrolowana rysa dylatacyjna.

Posadzka robiona z mixokreta i zacierana mechanicznie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ta siatka da na dole posadzki??Prawie nic,lepiej włóknem zezbroić!

 

w pewnych rozwiązaniach monatażowych (np. kisan) jest bazą montażową rur, w innych systemach rury montuje się na plastikowe spinki do styropianu (np. kan-therm)

 

Nie do styropianu, tylko do siatki właśnie :wink:

 

Jak ktoś buduje hale produkcyjną to siatkę daje pod rurki (rys.5 inst.Kisana)

bo powinien :lol: :lol: :lol:

 

Wystarczy poczytać intrukcje montażu KISANA ( pkt 2.4 ), :D :D :D

...i wszystko jasne :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://www.kisan.pl/obrazki/download/InstrukcjaIIpolska/instrukcjaiipol.pdf

 

 

siatkę z prętów stalowych 3 ÷ 6 mm, do której mocujemy rury za pomocą

zapinek z tworzywa sztucznego lub drutu w powłoce z tworzywa; siatka

spełnia dodatkowo rolę wzmocnienia podłoża przy dużych obciążeniach,

np.: w halach fabrycznych, magazynach, sklepach.

:D :D :D

 

Czytac a wszystko się rozjaśnii :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Kisana w tym ich pdf-ie jest jako jedna z możliwości układanie na foli aluminiowej sitki zbrojeniowej i przytwierdzenie rurek alupex właśnie do tej siatki plastikowymi opaskami. Piszą oni że jest rozwiązanie stosowane gdy przewiduje się większe obciążenie.

 

Tak piszą, ale ta siatka ma być na 1/3 wysokości całej wylewki (od dołu) a nie tak jak się niektórym wydaje bezposrednio na styropianie. Taka płyta grzewcza musiałaby mieć minimum 9cm grubości.

 

Siatka ma być oblana betonem od strony styropianu /wystarczy 1 cm./ i nie rozumie po co w 1/3 grubości wylewki i dlaczego niby wylewka musiała by mieć 9 cm.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą, ale ta siatka ma być na 1/3 wysokości całej wylewki (od dołu) a nie tak jak się niektórym wydaje bezposrednio na styropianie. Taka płyta grzewcza musiałaby mieć minimum 9cm grubości.

 

Spotkałem się, że siatke daja na rurki.

Czyli styropian folia do podłogówki, rurki i dopiero siatka.

Czy to jest prawidłowe - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą, ale ta siatka ma być na 1/3 wysokości całej wylewki (od dołu) a nie tak jak się niektórym wydaje bezposrednio na styropianie. Taka płyta grzewcza musiałaby mieć minimum 9cm grubości.

 

Spotkałem się, że siatke daja na rurki.

Czyli styropian folia do podłogówki, rurki i dopiero siatka.

Czy to jest prawidłowe - nie wiem

 

Są różne szkoły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i cholera "bądź mądry i pisz wiersze...." Mam mieć na dniach zalewaną podłogówkę - siatki pod nie dałem, więc nie wiem czy dawać na rurki, czy może zamiast siatki włókna????? Instalatorzy mówią, że może być bez siatki, że dodają specjalny plastyfikator... :roll:

 

Trzech posadzkarzy u których robiłem wycenę robi tylko na włóknach. Bez siatek. Posadzki w domkach jednorodzinnych z podłogówką i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Ciekawy wątek. Podanych jest kilka rozwiązań, a które jest włąściwe??? U mnie kilka dni temu rozłożono podłogówkena parterze i kolejnośc ukłądania jest taka: folia budowlana -> styropian (8+6) -> folia aluminowa -> rurki od podłogówki przymocowane klipsami. Żadnej siatki nie mam. Teraz się zastanawiam czy to dobrze czy nie. Jak będe się widział z hydraulikiem to zapytam "gdzie jest siatka"? A może tą siatke, o ile wogóle, to rozłoży mi ekipa od wylewek? Nie wiem-zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...