Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk zewnętrzny na ytong 36


Gość dodiddone

Recommended Posts

Gość dodiddone
Czym wykańcza się z zewnątrz ytong? Nie potrzeba już przecież ocieplenia. Żeby jednak elewacja miała znośny wygląd trzebaby położyć cienkowarstwowy tynk od razu na pustaki ? No właśnie czy to jest zgodnie ze sztuką budowalaną. Zwykłe tynki wapienne + malowanie chyba nie są najlepszym rozwiązaniem jeśli patrzy się na cenę wykonania ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam .Jesteś w tej dobrej sytuacji,że przy Ytongu masz proste gładkie ściany i nie musisz chować "baboli" pod grubym tynkiem.Jeśli chodzi o nieocieplanie przy takiej grubości,(ja żeby nie ocieplać dodatkowo mam Ytonga 37.5-niemiecki) to radziłabym lepiej zaizolować od wewnątrz.Na Forum zauważyłam,że są tacy co 36.5 ocieplają na zewnątrz 20 styro;tylko szkoda te ściany zakrywać;zresztą na zachodzie,ściany ocieplają od wewnątrz lub między ,a cyt.:"dziwny sposób ocieplania na zewnątrz poznali niedawno"(z Discovery T&L Wielkie Projekty),kiedy Polacy zaczęli pogoń za pracą za granicą.

Jeśli chodzi jaki tynk to moim zdaniem polikrzemianowy,choć są tacy co twierdzą,że silikonowy.Zajrzyj tutaj,może coś pomoże:

 

http://forum.muratordom.pl/tynk-silikonowy-czy-warto,t151782.htm

 

PS tak szczegółowo o ociepleniu,bo spodziewam się zaraz inwazji na mnie(a może mnie oszczędzą :o ) tych co mają styro na murach,czyli ogromna większość.

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o konkret.Podkład na bazie kleju wraz z siatką wzmacniającą na miejsca narażone na pęknięcia np. rogi budynku,obróbki okien(nie koniecznie).Ewentualne nierówności wypełnić specjalną zaprawą Ytonga( taniej i sprawdzone: zwykła zaprawa klejowa do betonu komórkowego+sproszkowany Ytong z odpadów;po dwóch dniach przeszlifować kawałkiem Ytonga).Tynk nakłada się bezpośrednio na oczyszczony i wysuszony materiał chyba, że producent wybranego tynku zaleca inaczej.

Przy zastosowaniu zaprawy tynkowej Ytonga lub przy tradycyjnym otrzymasz warstwę 10-15mm;przy tynku cienkowarstwowym otrzymasz warstwę kilkumilimetrową.Wybór należy do Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atlas nie zaleca takietakiego rozwiazania dla swoich tynków cienkowarstwowych ,masz tak zrobione ? czy gdybasz ?

 

Zaznaczyłam,że" jeśli producent tynku nie zaleca inaczej".Czytaj dokładnie.Dla mnie Atlas jest z powiedzmy średniej półki i mnie nie" interesi"więc nie wiem co zaleca.Tu masz linka z info odnośnie tynków Atlas,które można stosować na Ytong.

 

 

http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/DD3D0EAF9BE50D5FC1256CF7003CF897?OpenDocument&View=n&Cat=np&Count=10

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jesteś w tej dobrej sytuacji,że przy Ytongu masz proste gładkie ściany i nie musisz chować "baboli" pod grubym tynkiem.Jeśli chodzi o nieocieplanie przy takiej grubości,(ja żeby nie ocieplać dodatkowo mam Ytonga 37.5-niemiecki) to radziłabym lepiej zaizolować od wewnątrz.Na Forum zauważyłam,że są tacy co 36.5 ocieplają na zewnątrz 20 styro;tylko szkoda te ściany zakrywać;zresztą na zachodzie,ściany ocieplają od wewnątrz lub między ,a cyt.:"dziwny sposób ocieplania na zewnątrz poznali niedawno"(z Discovery T&L Wielkie Projekty),kiedy Polacy zaczęli pogoń za pracą za granicą.

Jeśli chodzi jaki tynk to moim zdaniem polikrzemianowy,choć są tacy co twierdzą,że silikonowy.Zajrzyj tutaj,może coś pomoże:

 

http://forum.muratordom.pl/tynk-silikonowy-czy-warto,t151782.htm

 

PS tak szczegółowo o ociepleniu,bo spodziewam się zaraz inwazji na mnie(a może mnie oszczędzą :o ) tych co mają styro na murach,czyli ogromna większość.

 

Pozdrawiam. :D

 

Ad czerwone. Odlot :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... spodziewam się zaraz inwazji na mnie(a może mnie oszczędzą :o ) tych co mają styro na murach,czyli ogromna większość.

 

Pozdrawiam. :D

PaniG(dzi) - masz szczęście !

 

 

- raz, ze mam dobry humor

- dwa, ze nie naleze do większości /czyt nie mam styropianu na zewnatrz/

 

 

tak więc - dziś Ci sie udało ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jesteś w tej dobrej sytuacji,że przy Ytongu masz proste gładkie ściany i nie musisz chować "baboli" pod grubym tynkiem.Jeśli chodzi o nieocieplanie przy takiej grubości,(ja żeby nie ocieplać dodatkowo mam Ytonga 37.5-niemiecki) to radziłabym lepiej zaizolować od wewnątrz.Na Forum zauważyłam,że są tacy co 36.5 ocieplają na zewnątrz 20 styro;tylko szkoda te ściany zakrywać;zresztą na zachodzie,ściany ocieplają od wewnątrz lub między ,a cyt.:"dziwny sposób ocieplania na zewnątrz poznali niedawno"(z Discovery T&L Wielkie Projekty),kiedy Polacy zaczęli pogoń za pracą za granicą.

Jeśli chodzi jaki tynk to moim zdaniem polikrzemianowy,choć są tacy co twierdzą,że silikonowy.Zajrzyj tutaj,może coś pomoże:

 

http://forum.muratordom.pl/tynk-silikonowy-czy-warto,t151782.htm

 

PS tak szczegółowo o ociepleniu,bo spodziewam się zaraz inwazji na mnie(a może mnie oszczędzą :o ) tych co mają styro na murach,czyli ogromna większość.

 

Pozdrawiam. :D

 

Na zachodzie to fizykę budowli mają? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aedifico.Teraz to wbiłeś mi ćwieka.Czy uważasz,że ocieplanie ścian na zewnątrz jest jedyną skuteczną metodą?Bo co? Bo punkt rosy jest przesunięty na zewnątrz ściany?A co z paroprzepuszczalnością ściany?Może przy ocieplaniu od wewnątrz punkt rosy przesuwa się do wewnątrz,ale chyba paroprzepuszczalność jest ważniejsza.Popraw mnie jeśli się mylę,bo nie wiem?A to że u nas kładą styro to chyba tylko dlatego,że tanio,szybko,łatwo i każdy ćwok potrafi,no i dlatego że sąsiad tak ma.

Reasumując,zimy na zachodzie są tylko stawiają na paroizolację ściany.

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ocieplic dom: parter z poddaszem mieszkalnym od wewnątrz? Zadałem to pytanie TB i kolega wykręcał się, wykręcał i nie odpowiedział. Oczywiscie chodzi mi o takie sensowne ocieplenie czyli z zachowaniem ciągłości izolacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ocieplic dom: parter z poddaszem mieszkalnym od wewnątrz? Zadałem to pytanie TB i kolega wykręcał się, wykręcał i nie odpowiedział. Oczywiscie chodzi mi o takie sensowne ocieplenie czyli z zachowaniem ciągłości izolacji.

 

Jeżeli podczas budowy wszelkie wylewki betonowe ,czyli nadpradproża, wieniec itd. były osłonięte warstwą izolacyjną od zewnątrz np.styro 10,lub były dane rozwiązania systemowe: kształtki U, kształtki wieńcowe,to wystarczy dać wełnę na ścinach zewnętrznych od środka oczywiście z folią paroprzepuszczalną,ale wtedy masz regipsy,czego ja unikam i dlatego u siebie dałam ściany jednowarstwowe w systemie Ytong.

Ocieplenie na parterze musi łączyć się z ociepleniem podłogi,tak samo ocieplenie ściany kolankowej musi się łączyć z ociepleniem dachu.Jeżeli wieniec(strop) nie był osłonięty od zewnątrz warstwą izolacyjną,będzie się tam robił mostek termiczny.Wtedy musisz dać ocieplenie na sufit,masz wtedy sufit podwieszany KG a na podłodze na poddaszu musisz dać ocieplenie ze styro.W takim wypadku sensowniejsze jest ocieplenie od zewnątrz ale nie styro tylko wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakładając grubość izolacji 20 cm to trzeba:

1. dać 20 cm na suficie,

2. dać 20 cm na podłodze poddasza.

 

Jak to zrobić w przecietnym projekcie przy okazji nie zmniejszając wysokości pomieszczeń lub nie szpecąc bryły budynku poprzez podniesienie go o 40 cm?

Pomijam takie drobnostki jak choćby ściany działowe z czegoś innego niż GK. Albo mocowanie schodów wewnętrznych tak żeby nie były mostkiem cieplnym.

 

 

Widzisz pewną niedorzecznośc tego pomysłu? Oczywiście zupełnie inaczej wygląda to w parterówce. Tylko statystycznie to parterówek buduje się raczej mało.

W zasadzie to nie jest wątek o tym ale skoro wywołałaś temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon A skąd pomysł na 20 na suficie i na podłodze poddasza? wystarczy po 5 cm .Jeżeli chodzi o schody to izolujesz je tak samo jak wieniec i nie masz mostka. :wink:

 

 

PS. A tak w ogóle jestem zwolenniczką jedo lub trójwarstwowej.Jeżeli dwuwarstwowa to tylko ocieplona na zewnątrz wełną.Jak słyszę styro to mną telepie.

 

PS2.A może tak kasetony styropianowe na sufit? :D

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...