Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No faktycznie bomba :lol: Babunia mogłaby dostać zawału jakby zaczął się pod nią rozkładać :p No i cena :wink: Trochę nie za bardzo :wink:

 

No cena faktycznie...

 

On się rozkłada jak się porządnie naciśnie dopiero i nie od razu się rozkłada do poziomu, tylko płynnie, mozna sobie spokojnie dobrać kąt. No z głową ktoś pomyslał.

Ale dla mnie to był szok - tak jakby fotel zrozumial moje mysli :o "Wygodnie się siedzi? To może się, moja droga, położysz? Bardzo proszę!"

Minę to musiałam miec dość głupią w pierwszym momencie :oops:

 

Mnie się od dawna fotele z tej serii podobają, ale jakos przegapiłam że taki wynalazek zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszynianko, podaje Ci przepis na ten tort :p

No więc jest z tym sporo roboty bo najpierw musisz upiec biszkopot. Ja robię taki na tortownice o sred. 26 cm i biore 8 jaj całych, 1,5 szkl. cukru, 3 szkl. mąki + 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia. Najpierw ubijam bardzo dobrze jajka z cukrem po czym dodaję stopniowo mąkę zmieszaną z proszkiem. Piecze się ok. 40 min, ale nalezy sprawdzac patyczkiem. Jeśli masz jakiś inny dobry przepis na biszkopt to może być inny. Ja piekę zawsze dzień wcześniej aby troche przesechł i dał się dobrze pokroic.

Na krem potrzeba: 1 masło roslinne+ kostka zwykłego masła (ale prawdziwego nie mixu :wink: ), dwie pełne szklanki cukru pudru (przesiać zeby nie było grudek), 6 - 7 żółtek (ze świeżych, najlepiej wiejskich jaj), spirytus (ca. 3 łyżki lub wg uznania) olejek rumowy, sok ze świeżej cytryny, 2 - 3 łyżki dobrego kakao (ja biorę deco moreno, ale może byc wedel).

Najpierw ubijasz bardzo dobrze żółtka z cukrem pudrem (jeślil lubicie słodszy krem można dać 3 - 4 łyżki więcej cukru). Jak już jest bardzo dobr kogel-mogel dodajesz stopniowo maslo, musi byc miekkie, nie z lodówki i ubijasz dalej. Krem musi być jednolity i musi zwiekszyć zdecydowanie swoją objętość. Potem dodajesz sok z cytryny, aby przełamac słodycz, nie za dużo ostrożnie, aż otrzymasz właściwy smak, Nie potrafie sprecyzować ile łyżek, ale tak ca. 3 - 4, następnie spirytus, też wg smaku, na koniec olejek rumowy. Ten krem ma smak rumowy, ale ja robie tez jedną warstwę z dodoatkiem kakao, więc trzeba część zabarwić.

Jak już masz krem wstawiasz go na ca. 1/2 godz do lodówki.

Teraz szykujesz biszkopt. Musisz go skroic z góry aby byla równa płaszczyzna, bo zwykle podczas pieczenia tworzy się "górka", co daje potem efekt nie tortu a babki :wink: Kroisz zaczynając od dołu, najpierw pierwsza dość cienka warstwa, którą smaruję powidłami śliwkowymi, co daje dobrą bazę aby wszystko sie trzymało. Pozostały biszkopt kroisz na 2 lub 3 częsci, jak Ci się uda.

Teraz robisz tzw.poncz aby nasączyć biszkopt. Musi być wilgotny, bo inaczej nie będzie smaczny. Na to potrzeba 2 szkl. wody, 3-4 łyzki cukru troche soku z cytryny, kilka kropli olejku rumowego oraz 1-2 łyżki spirytusu.Ten poncz musi być dość słodki, ale z kwaskowym posmakiem.

I teraz nasączasz i przekładasz kolejne warstwy biszkoptu (pamiętaj że pierwszej, spodniej NIE nasączasz bo nie da się przenieść na paterę).

Boki tortu też smarujesz kremem i oklejasz płatkami migdałowymi. Wierzch tortu dekorujesz w zależności od umiejętnosci i inwencji :p Ja zrobiłam naokoło tzw. koronkę, a wierzch ozdobiłam rozpuszczoną, gorzką czekoladą. Reszta to owoce lub inne gotowe elementy dekoracyjne.

Uff, mam nadzieję że Cię nie zniechęciłam :oops: Roboty jest z tym tortem od chol....y, ale warto. Wszyscy goście bardzo chwalili. Ja taki tort robię na szczegolne okazje.

Jeszcze jedno, jest to tort bardzo kaloryczny, dość ciężki i

sycący. No i jeśli dla dzieci trzeba uważać ze spiryturem :wink: :wink:

Jak masz jakieś pytanie - bardzo proszę jestem do dyspozycji.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tortow polecam Krem do tortow Dr Oetkera -szybki,smaczny i zawsze sie udaje ( wyprobowałam śmietankowy , czekoladowy i orzechowy ) :D Bita śmietana do ciast ( różowa ) też jest pyszna chociaz jej kolor może odstraszać :lol: ale w smaku -malinowy ...palce lizac .Ostatni tort z tymi kremami zrobił rewelacyjne wrazenie smakowe :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...
Odświeżam temat, bo mam podobny problem. Otóż muszę kupić prezent dla babci, która ma 70 lat. Babcia generalnie ma wszystko, dlatego chcę iść w prezent prozdrowotny, bo tego nigdy za wiele. W Sklepiku Seniora znalazłem takie oto ciśnieniomierze http://www.sklepikseniora.pl/cisnieniomierz-nadgarstkowy-c3691.html - pytanie tylko, który wybrać? Pewnie wasze babcie też tego używają, więc podpatrzcie jakie mają, albo pomóżcie mi wybrać. Tort kupujemy u Sowy :) Mam nadzieję, że będzie bez podsłuchu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...