Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze niepolityczne do Naszego Dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i podziwiam cudny domek ( no raczej dom) :)

 

Piszesz, że ta przepiękna elewacja to modrzew. Syberyjski czy nasz? I czym on był potraktowany - jakimś impregnatem, bo chyba ciemniejszy jest niż naturalny?

Ponieważ w moim projekcie jest sporo deskowania, to czy mogłabyś mi zdradzić koszty - robocizny i materiału na Twoją elewację ( może być na priv)? Czy pod deskami jest styropian czy wełna? A jeśli styropian, to jak te dechy były mocowane? Czy coś było przykręcane do ścian przed ocieplaniem?

Mnóstwo pytań , sorry, ale prawie już zrezygnowałam z deskowania, a przez Twój projekt znowu się zachęciłam... :D

 

mam podobny dylemat co Basia i właściwie te same pytania, czy i ja mogłabym poprosić o te kilka szczegółów? jaką grubość ocieplenia macie? jak często później planujecie hipotetycznie :wink: to drewno konserwować, odnawiać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i podziwiam cudny domek ( no raczej dom) :)

 

Piszesz, że ta przepiękna elewacja to modrzew. Syberyjski czy nasz? I czym on był potraktowany - jakimś impregnatem, bo chyba ciemniejszy jest niż naturalny?

Ponieważ w moim projekcie jest sporo deskowania, to czy mogłabyś mi zdradzić koszty - robocizny i materiału na Twoją elewację ( może być na priv)? Czy pod deskami jest styropian czy wełna? A jeśli styropian, to jak te dechy były mocowane? Czy coś było przykręcane do ścian przed ocieplaniem?

Mnóstwo pytań , sorry, ale prawie już zrezygnowałam z deskowania, a przez Twój projekt znowu się zachęciłam... :D

 

mam podobny dylemat co Basia i właściwie te same pytania, czy i ja mogłabym poprosić o te kilka szczegółów? jaką grubość ocieplenia macie? jak często później planujecie hipotetycznie :wink: to drewno konserwować, odnawiać?

pozdrawiam

 

 

mamy 15 cm styropianu ,a co konserwacji, pan wykonawca twierdzi,ze na piec lat spokoju to wystarczy:D

Ja mam nadzieje,ze to sie ladnie zestarzeje i nie bedzie z tym tak duzo pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kiedyś prosiłas mnie o zdjecie metalowych schodów. Przepraszam jakoś sporo sie działo, a potem aparat nawalał. Wkleje je dziś, choć domyślam się że temat już nieaktualny.Ale obiecałam.

Acha- mamy jeszcze budowlane trepy, tylko pomalowane na biało.

http://images37.fotosik.pl/242/5bceecc7887a15a4med.jpg' alt='5bceecc7887a15a4med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ciekawy domek a raczej dom, super elewacja mam w planach podobną. Wnętrze bardzo przestronne i wysokie, lubię takie. Będę obserwował dalsze poczynania :D Szkoda, że działka mała przynajmniej na fotkach taka się wydaje i nie można tak do końca wydobyć urody bryły. Jak zrobiliście stelaż pod deski, czy jest tam jakaś przerwa między ociepleniem a drewnem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Dopiero dzisiaj trafiłam na Twój dziennik i przepiękny projekt. Zazdroszczę tego płaskiego dachu i tych wielkich przeszkleń. Czekam na wizualki albo zdjęcia schodów i nie tylko. Planujemy u siebie surowe industrialne klimaty (wlaśnie między innymi metalowe schody, szarości), ale boję się trochę z tym przesadzić, aby nie było za "zimno". Jestem ciekawa dalszego ciągu, więc wrzucam dziennik do subskrypcji (jeśli, a mam nadzieję, że tak, będziesz go jeszcze pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...