Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego ?ycie jest pi?kne?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

* nawet jeśli most się zawali, brzegi pozostają;

* jedynie pierwsze 100 lat w życiu są okresem najtrudniejszym;

* nawet w kaktusie bardzo obsypanym kolcami, istnieje miejsce na pączek kwiatka;

* Bóg nie stwarza odpadów;

* każda noc posiada swoją jutrzenkę;

* chmury przechodzą, pozostaje niebo;

* najlepszą rzeczą do zrobienia tu na ziemi to starać się żyć! (Jules Lafrague)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Oczy wpatrzone w niebo

 

"Musisz wiedzieć, że cokolwiek ofiarujesz życiu, ono odpłaci Ci się stukrotnie.

Nie słuchaj tych, którzy na nie narzekają.

Już przez samo to, że je masz, jesteś jego dłużniczką, a wdzięczność możesz okazać starając się rozsiewać wokoło szczęście i radość.

Czekają Cię chwile, gdy będziesz złorzeczyć, buntować się przeciwko przykrościom, rozczarowaniom, przeszkodom, które każdy co krok spotyka na swojej drodze.

Bez nich jednak z mniejszą przyjemnością smakowałabyś o wiele liczniejsze chwile szczęścia"

 

Optymizm

 

"Kiedy pada, wieje, sypie śniegiem, kiedy błyskawice rozświetlają noc, kiedy skwar zdaje się nie do zniesienia, wiedz, że jest pięknie. Pięknie jest zawsze!

Skoro deszcz pada, by podlać ogrody, skoro wiatr wieje, by oczyścić powietrze, skoro słońce praży, by dojrzała winorośl, dlaczego byś chciała oglądać niebo wiecznie tak samo niebieskie? Z burzy artyści potrafili uczynić dzieło sztuki; ze śniegu dzieci lepię bałwany, który daje im tyle radości.

Podchodź w ten sposób do życia, a każdy dzień wyda Ci się jaśniejszy, bardziej zaskakujący od poprzedniego. A kiedy Cię zasmuci zbyt pochmurne niebo, spójrz w górę - ponad chmurami zawsze jest słońce."

 

Alain Ayache "Listy do mojej córeczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie to ciągła i ciężka wędrówka po nieznanym i czasami trzeba zmienić kierunek jesli okazuje się że idzie się w złą stronę. Jednak żaden dobry wędrownik nie idzie w taką podróż sam, bo byłoby to zbyt niebezpieczne i o wiele trudniejsze, a prawdopodobieństwo dojścia do celu znikome...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie to ciągła i ciężka wędrówka po nieznanym i czasami trzeba zmienić kierunek jesli okazuje się że idzie się w złą stronę. Jednak żaden dobry wędrownik nie idzie w taką podróż sam, bo byłoby to zbyt niebezpieczne i o wiele trudniejsze, a prawdopodobieństwo dojścia do celu znikome...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uhu
..jest piękne ponieważ ciągle mnie zaskakuje. Gdy już mi się zdaje, że nie ma sensu stawia na mojej drodze cudownych ludzi, którzy dodają mi sił, wskazują cel, pomogą odgonić złe myśli i wypełniają je treścią. I znowu wiem, że dla takich chwil warto żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...