Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brat dal ogloszenie ,ze zatrudni budowlancow do firmy.Telefon sie urywa ,jeden ze zglaszajacych sie chce PRACOWAC MIESIAC ZA DARMO!!!!!,na okresie probnym,byle tylko miec prace,pomagier budowlanca chce 7zl/h.Jak na Krakow ceny robocizny poszly niezle w dol,wiec nie dziwi teraz spadek cen nieruchomosci.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz. Firma budowlana - wszak kryzys jest to powinna plajtować - a szuka pracowników i na dodatek za darmo chcą miesiąc pracować. Gdybym był szefem to zatrudniłbym - a jakże - na miesiąc i później na bruk i kolejnego wziął co tez za darmo chce robić.

Patrz, a w tej cholernej Warszawce jakoś nie dość ze za darmo robić nie chcą to wogóle do pracy się nie garna, i mowie to z własnego doświadczenia te słowa - ciągle szukam - ale nie d....ka co tylko kasę chce zarobić siedząc i dłubiąc w nosie ale takiego co wie co to jest Excel i kalkulator

wiec nie jest jeszcze tak źle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz. Firma budowlana - wszak kryzys jest to powinna plajtować - a szuka pracowników i na dodatek za darmo chcą miesiąc pracować. Gdybym był szefem to zatrudniłbym - a jakże - na miesiąc i później na bruk i kolejnego wziął co tez za darmo chce robić.

Patrz, a w tej cholernej Warszawce jakoś nie dość ze za darmo robić nie chcą to wogóle do pracy się nie garna, i mowie to z własnego doświadczenia te słowa - ciągle szukam - ale nie d....ka co tylko kasę chce zarobić siedząc i dłubiąc w nosie ale takiego co wie co to jest Excel i kalkulator

wiec nie jest jeszcze tak źle :lol:

a myslisz ,ze malo firm tak robi?Sam znam kilka budow gdzie pracownicy nie dostali ani grosza,a budowa skonczona .Jak nie wierzysz to daj ogloszenie :"firma budowlana zatrudni" i zobaczysz co sie bedzie dzialo,tylko dobra rada daj numer telefonu na karte ,bo sie nie opedzisz od chetnych.Ogolnie z cenami uslug w budownictwie jest podobna sytuacja jak z cenami mieszkan,tzn:teoretycznie nie spadly wiele,ale jak sie poszuka ,to mozna znalesc za polowe srednich cen wywolawczych.Acha ,zeby bylo dowcipniej to np: na Mazurach ,ceny robocizny sa duzo wyzsze niz w Krakowie i nie ma chetnych do pracy(fakt tam wszyscy pija na umor,wiec nie maja czasu na prace :-) ,zeby bylo ciekawiej to ceny ryb na Mazurach sa o ok 50-60% wyzsze niz w marketach w Krk,np: wegorz 60zl i 100zl .Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladałem wczoraj pisemko w poczekalni u dentysty z 1997 roku,reklama PKO była zamieszczona o kredytach hipotecznych,zapamietałem dane.

Oprocentowanie w stosunku rocznym 25,7%,kredyt na 10 lat,minimum wkładu własnego 25%.

To tak gwoli przypomnienia :)

 

Oczywiście, tylko wtedy kupiłem mieszkanie na Tarchominie za 120k, dokladnie w 1999r. Sprzedałem dwa lata temu za 500k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

developerska szeregówka, 10km autostradą od Wrocławia... 2700/m2...

takiej niskiej ceny dawno nie widziałem

Znalazłem swego czasu siedlisko z domkiem murowanym ala dworek,z lat 50tych.

Działka ponad 1ha,dużo chcieli,wczoraj do mnie dzwonił gostek ze "odda" za 40K,myslałem ze sie przesłyszałem,ale nie,mówi ze kasa mu na gwałt potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

developerska szeregówka, 10km autostradą od Wrocławia... 2700/m2...

takiej niskiej ceny dawno nie widziałem

Znalazłem swego czasu siedlisko z domkiem murowanym ala dworek,z lat 50tych.

Działka ponad 1ha,dużo chcieli,wczoraj do mnie dzwonił gostek ze "odda" za 40K,myslałem ze sie przesłyszałem,ale nie,mówi ze kasa mu na gwałt potrzebna.

dawaj namiary i to prędko - ma kupca, kupuje i to natychmiast

I bynajmniej nie robię sobie żartów - samochód mnie więcej kosztował a skoro ma nóż na gardle - uratuje mu to gardło

no chyba ze miedzy bajki włożyć te twoje rewelacje - tak jak często tu przytaczane "okazje, prawie za darmo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuaaaaa .........wkrotce sporo gardel bedzies musial ratowac :D :D :D :D wiec zbieraj kase :D :D :D :D ...

Bazując na wypisywanych tu tekstach o rewelacyjnie niskich cenach wiem ze nei wydam ani złotówki gdyż jest to tylko paplanina pod publiczkę - żaden konkret i fakt realny

Takie pieprz...o Chopinie - o ile pamiętasz takie powiedzenia sprzed lat :lol:

Bełty zawsze miały wzięcie - bez względu na kryzys w USA - wiosna idzie i częściej pije się pod drzewem niż pod czujnym okien małżonki (tak jakoś spadek spożycia co roku przypada na polowe listopada i trwa do polowy marca (pomocne są Google - ale ono tez manipulują nami :( :lol: )

Ale tego nie widać z perspektywy Wielkiej Wody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pamietam takiego powiedzenia sprzed lat ....natomiast moge napisac, ze

 

ceny nieruchomosci w Polsce spadna i to mocno spadna a niektore beda n ie s p r z e d a w a l n e ... ....... juz nawet konserwatywny Wieden troche

 

sie chwieje bo sie przeinwestowal w Europie wsch - w nieruchomosci, a to

 

niespodzianka , no nie ? 8)

 

Ale daj znac .....moze przed kolejnym wielkim skokiem w gore, oczywiscie, cen nieruchomosci cos kupie.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

developerska szeregówka, 10km autostradą od Wrocławia... 2700/m2...

takiej niskiej ceny dawno nie widziałem

Znalazłem swego czasu siedlisko z domkiem murowanym ala dworek,z lat 50tych.

Działka ponad 1ha,dużo chcieli,wczoraj do mnie dzwonił gostek ze "odda" za 40K,myslałem ze sie przesłyszałem,ale nie,mówi ze kasa mu na gwałt potrzebna.

dawaj namiary i to prędko - ma kupca, kupuje i to natychmiast

I bynajmniej nie robię sobie żartów - samochód mnie więcej kosztował a skoro ma nóż na gardle - uratuje mu to gardło

no chyba ze miedzy bajki włożyć te twoje rewelacje - tak jak często tu przytaczane "okazje, prawie za darmo"

Wcale nie bajka,moge nawet podesłać foto,na prive oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuaaaaa .........wkrotce sporo gardel bedzies musial ratowac :D :D :D :D wiec zbieraj kase :D :D :D :D ...

Bazując na wypisywanych tu tekstach o rewelacyjnie niskich cenach wiem ze nei wydam ani złotówki gdyż jest to tylko paplanina pod publiczkę - żaden konkret i fakt realny

Takie pieprz...o Chopinie - o ile pamiętasz takie powiedzenia sprzed lat :lol:

Bełty zawsze miały wzięcie - bez względu na kryzys w USA - wiosna idzie i częściej pije się pod drzewem niż pod czujnym okien małżonki (tak jakoś spadek spożycia co roku przypada na polowe listopada i trwa do polowy marca (pomocne są Google - ale ono tez manipulują nami :( :lol: )

Ale tego nie widać z perspektywy Wielkiej Wody :lol:

sam chrzanisz.Akurat ja podalem linka do parceli ktora jest wystawiona za ulamek cenyz przed kilku miesicey(,dokladnie za ok 30%swoja droga ,ktos sie tu deklarowal ,ze jak cos takiego bedzie to kupi od reki,jakos sie nie odzywa :-) ,wiec nie gadajmy o kompozytorach ;-) (miedzy nami,to powiedzenie o Chopinie, to brzmi troche ostrzej :-) ) .Reasumujac ,na rynku dewelopersko-budowlanym jest teraz ch.....nia na maxa.Najlepszy dowod ,ze w koncu ktos z rzadu ruszyl glowa i chce wprowadzic to co ma miejsce np: w D ,tzn tzw"hipoteke budowlana" ,co mialo by swoja logike i pozwolilo uniknac sytuacji jaka mialo miejsce w latach do 2006(potem zjawisko nie placenia za wykonane uslugi zaniklo,byl rynek uslugodawcow),tzn robania firm budowlanych przy wyplatach za wykonana robote.Wiem ,wiem wiekszosc ludzi z tego forum nie ma o tym pojecia ,ale akurat jestem realista ,majacym cos tam pojecia o rynku.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam chrzanisz.Akurat ja podalem linka do parceli ktora jest wystawiona za ulamek cenyz przed kilku miesicey(,dokladnie za ok 30%swoja droga ,ktos sie tu deklarowal ,ze jak cos takiego bedzie to kupi od reki,jakos sie nie odzywa :-) ,wiec nie gadajmy o kompozytorach ;-)

 

proszę Cię, link do parceli, wąskiej kiszki bez mediów na wygwizdowie za 170 kzł hehehehe

to nawet w czasie nagonki niesprzedawalne, no bo co zbudujesz chate na początku tego wąskiego paska, a pod koniec stodołę :lol: :lol:

 

a to, że ktoś chciał wcześniej 3 razy więcej to tylko świadczy o jego zachłanności :)

 

 

daj lepiej numer telefonu do tej szeregówki za 220 kzł co to niby Twój brat lub szwagier miał kupić/wymienić :lol:

 

a ten dworek za 40 kzł to w ogóle :lol:

 

 

od razu zaznaczam, że i tak nie kupie tych nieruchomości, bo przecież niedługo będą za darmo rozdawać...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... BO JEST KRYZYS :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Akurat ja podalem linka do parceli ktora jest wystawiona za ulamek cenyz przed kilku miesicey...
tylko kurde jakoś tego linka nie dostrzegłem :( i na priv tez nie dotarł

mowie o tym dworku za 40 tys - bo ktos o nim tu wspominał i cisza nastała

Pod Grodziskiem jest parcela do sprzedania od wielu lat, w zeszłym roku cena 200 zeta za 1mkw, w tym juz 100 zeta i ciągle chętnych nie ma - znajda sie jak cena wyniesie maks 50 zeta - a dlaczego? Bo wyrzucenie słupa trakcji WN to koszty tak duże ze grunt jest totalnie nieatrakcyjny cenowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jest gdzies w tym temacie umieszcony.Ludzie przeciez jeszcze rok temu srednia cena mieszkania deweloprskiego w Krakowie i okolicy oscylowala w okolicach 6-8tys zl/mkw.Dzis bez najmniejszego problemu wywolawczo "stoja w okolicach 3-4 tys zl i dalej nie ma chetnych.Tu jest pierwszy lepszy przyklad http://www.allegro.pl/item576456338_dom_jednorodzinny_w_zabudowie_blizniaczej.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...