Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ceny gruntow spadły w obrębie mazowieckim tylko o nieznaczne kilka procent, a mieszkania poszłu w dół do ok 8000 za metr i deweloperzy ( którzy stawiaja ekskluzywne osiedla w Warszawie typu Mokotów, Wolanów, Zoliborz nie zejdą po niżej tej kwoty bo będą sami wystawiać mieszkania na wynajem a cenę metra utrzymają.

 

A i tak ceny wzrosna jak tylko wejdziemy w €.

 

A co do mieszkań i działek to dobre lokalizacyjnie sprzedaja się na pniu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny gruntow spadły w obrębie mazowieckim tylko o nieznaczne kilka procent, a mieszkania poszłu w dół do ok 8000 za metr i deweloperzy ( którzy stawiaja ekskluzywne osiedla w Warszawie typu Mokotów, Wolanów, Zoliborz nie zejdą po niżej tej kwoty bo będą sami wystawiać mieszkania na wynajem a cenę metra utrzymają.

 

Po pierwszee: ani Mokotów (za wyjątkiem kilku miejsc), ani Wilanów, ani Żoliborz nie posiadają ekskluzywnych osiedli. Są to zwykłe blokowiska.

 

Po drugie: jak nie zejdą poniżej 8000 za metr, jak Acciona (Atmosfera Apartamenty w Miasteczku W.) oficjalnie sprzedaje po 5850, a bodajże Ostoja (Krauzego) też zeszła do ok. 6500. Chyba przespałaś lekki krach cen nieruchomości.

 

A i tak ceny wzrosna jak tylko wejdziemy w €.

 

Wzrosną... bo? Bo zuz@nka kupiła po 8k/m2 i by jej to pasowało?

 

A co do mieszkań i działek to dobre lokalizacyjnie sprzedaja się na pniu :o

 

Bzdura. Czas sprzedaży zawsze zależy od ceny. Ja kiedyś sprzedałem na pniu mieszkanie w lekko zruinowanej kamienicy po prawej stronie Wisły - ale nie byłem pazerny i nie podchodziłem do tego tak: "sprzedam za X nawet, jeśli miałbym sprzedawać 2 lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie .....e k s k l u z y w ne osiedla - rzeczywiscie......... :D :D :D :D

 

To sa normalne blokowiska . Nic tam nie ma ekskluzywnego - chyba nabijanie

 

cen bylo takie e k s k l u z y w n e .

 

Juz w tej chwili czesc nieruchomosci, dzialaek jest juz n ie s p r z e d a w a l na .

 

Tylko do sprzedajacych to jeszcze nie dotarlo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinija że są to zwykłe blokowisak:

 

jest wielka różnica, proszę pojechać i zobaczyć.....

przestronne korytarze i klatki schodowe, budynki tylko 3 i 4 pietrowe, w środku granit, marmur itp, klamatyzacja w mieszkaniach, solidna stolarka budowlana, wysokie pomieszczenia i mase szczegółow które wyrózniają to osiedle z posród tzw blokowiska. Nazwa ta napewno nie jest wskazana przy określaniu tego osiedla.

 

zasadniczą róznicą są nepweno Ekskluzywne osiedla a tych jest..... (trzeba szukać ze świeczką) a Ekskluzywne "bloki" tzw przez deweloperów Apartamentowce, które nawet na Willanowie się bardzo różnią choć zewnątrz na pozór każdy jest bardzo ładny ( np. Acciona - o którym mowa) a wenatrz różnica jest bardzo duża i to wpływa na rozpietość cen....

 

Deweloperzy sprzedaja w m.W i po niżej kwoty o której pisałam - zgadzam się z tym, ale standard budynków rózni się od tych co sprzedaja po te ok 8000 z miejscem postojowym bądź dwoma

 

 

napisałeś:

Bzdura. Czas sprzedaży zawsze zależy od ceny. Ja kiedyś sprzedałem na pniu mieszkanie w lekko zruinowanej kamienicy po prawej stronie Wisły - ale nie byłem pazerny i nie podchodziłem do tego tak: "sprzedam za X nawet, jeśli miałbym sprzedawać 2 lata"

 

skoro czas sprzedaży zależy od cen to przepraszam skąd sie wziął taki popyt na nieruchomości w 2007/2008 gdzie ceny były bardzo wygurowane a sprzedaż wzrastała błyskawicznie :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zuza, :p sami się chyba tymi apartamentami na Wilanowie dławicie, skoro takie okrągłe zdania o standardzie produjkujecie - a tu i tak ludziska się budują, więc nikt na blok, niezależnie od standardu się nie przerzuci.

 

Wystarczy ruszyć pupę, zeby zobaczyć, ile banerów wisi na domach i mieszkaniach SPRZEDAM. Jak ostatnio byłam w Piasecznie, to zauważyłam nowy "trend", banery zawisły także na działkach, a działki są wylizane, wygrabione, oczyszczone z krzaczorów. To chyba nie jest przypadek, że właściciele zaczęli na rzęsach stawać, żeby sprzedać, bo cen jeszcze nie chcą obniżać tak bardzo, ale prywatny sprzedać nie musi, a deweloper sam ma kredyty do spłacenia, więc chciał nie chciał, nie tylko banery wywiesza, ale i cenę tnie.

Idą dobre czasy dla tych co kasę mają (albo złoto), tylko że chyba nikt już nie ma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i super że ludzie się budują !!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

ale znam też takich co kupują 100-200 metrowe mieszkanie bo mówią ze nie wyobrazaja sobie życia w domku ( dla mnie to dziwne - i to bardzo ale zdanie ludzkie jest zmienne wiec.....)

 

a cena metrażu mieszkania jest nie porownywalnie wileksza od ceny domu, więć tym bardziej mnie to dziwi, ale ja nie z miasta :wink: wieć może nie muszę tych mechanizmów wyboru rozumieć :wink: :roll:

 

Ja nie pochodzę z bloku i mam nadzieję że nigdy nie będę musiała w nich zamieszkać, ale jeśli tak by musiało nastąpić ( bo życie jest nieprzewidywalne) to chciałabym móc wybrać takie o których mowa w postach, gdzie standard wykonczenia jest bardzo przywoity, co do cen to jestem BARDZO za tym żeby spadły i w nieruchomościach i gruntach, ludzie kupują a potem wykanczają i ja wtedy zarabiam.....

 

Ludzie maja jescze pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, oby mięli, bo wszyscy jak tu jesteśmy, musimy przecież jakoś zarabiać. :wink:

 

masz rację :wink: :D :D :D

 

sporo moich klientów jak nie większość kupiła mieszkania czy domy na kredyt i to w tym okresie bumu, a teraz kiedy Frank czy też spadek wartosci złotówki :evil: spowodował że mają mniej pieniędzy na bieżącą konsumpcję bo automatycznie wzrosły raty kredytu, i pieniążków potrzeba każdemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to blokowiska i marmur na korytarzu tego nie zmienia. Sam wyglad zenetrzny odstrasza - i architektonicznie maja sie nijak do Wilanowa.

 

A dlaczego " pieniazkow" a nie pieniedzy ? Takie spieszczanie brzmi troche ....hmmmm , infantylnie.

 

o gustach się nie dyskutuje :wink:

 

możesz sobie to nazywać jak ci się podoba - nazwa właściwa to Miasteczko Wilanów - i tyle !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze Zuza jest z Warszawki, bo jak wiadomo w Warszawce kupuje się pietruszeczkę, marcheweczkę i płaci pieniążkami. No ale Ty przecie lump praski...

 

Nikt , nawet z Warszawki nie mowi "pieniazki" ..... :D......bardzo cie przepraszam, ale my obserwujemy ze skarpy jak to cale blokowisko jest budowane - no jakosciowo to potezna kicha i jak szpeci .....nazwa " Wilanow" to marketing bo z Wilanowem nie ma to nic wspolnego .....takie blokowisko moglo powstac w Koszalinie, Moskwie i na Syberii.

 

Zero roznicy.

 

Bardzo piekne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Warszawy czy nie - to nie istotne, ważne że kraj ten sam !!!!

 

Obywatelstow ma tu znaczenie !!!

 

A może lump praski denerwuje cię takie blokowisko bo nie masz w nim udzaiałów, bądź nawet jak byś chciał to nie możesz sobie pozwolic na tekie "blokowisko" - czyżby stąd brała sie twoja agresja ????? wobec tego typu budowli ????

 

A Forum służy do wypowiadaniawłsnych opini, co zresztą zapewnia nam Konstytucja, i szanujący się obywatel uszanuje zdanie drugiego człowieka a nie poddaje drwiącej krytyce....

 

Co do marketingu, to cały świat tak funkcjonuje, czy ci się to podoba czy nie, może w Najrobi znajdziesz kawałek ziemi, gdzie te mechanizmy rynku jeszcze nie dotarły.

 

Jeśli chodzi o wygląd tego osiedla to winne są tylko władze Gminy Wilanów, które umozliwiły poprzez PZP takie a nie inne warunki zabudowy i dowolność architektoniczną, i tak z dwojga złego dobrze że powstało na tych terenach osiedle a nie wilekie centrum handlowe......

osiedle powstało i juz nikt tego nie zmieni - zaakceptuj ten fakt :wink:

 

 

Miłego Dnia - wszystkim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...