Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najlepiej jak odnowili Krakowskie i Nowy Swiat po czym , zgodnie z pojeciem

 

" miasta" nabytego gdzies na glebokiej prowincji wyrzucila z nich wszystkich

 

kupcow, sprzedawcow kebabow i co tam jeszcze - zrobila sie martwa

 

przestrzen. :D :o :roll: :p :evil:

 

Powinna jeszcze kazac przed wejsciem zdejmowac buty :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie się te granity na Krakowskim podobają, nawet jeśli trochę przegięli... Natomiast przykro mi, gdy na Nowym Świecie nie ma sklepów, tylko same banki. Jak te banki szlak trafi, to wrócą jak nie sklepy to przynajmniej kafejki... Kiedyś było miło, a teraz tylko bank, bank, bank :evil: . A sklepy w centrach handlowych. Nie cierpię centrów handlowych :evil: . Robię zakupy w necie. Ale Nowego Światu to żal dla tych banków, bo po granitach Krakowskiego dalej studenci śmigają i dobrze się mają, chociaż tu też, masz rację, ludzkiej przestrzeni brakuje. Ale jest jeszcze nie do końca zabtonowane powiśle (choć włodarzowa robi co może, zeby zabetonować)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto musi z y c - miasto to nie tylko bydynki, granity - miasto to l u d z i e.

 

A pani bufetowa ludzi przegania z ulic - co bendom balagan robic....

 

Bez ludzi , handlu, taniego zarcia z patyka - miasto umiera.

 

No i im wieksza roznorodnosc tych ludzi wlasnie tym ciekawsze miasto - Nowy Jork - zyje ( moze az zanadto bo 24/7) a Warszawa robi wrazenie wyludnionej czy po jakiej zarazie...i do tego ta szarosc...wszedzie szaro.

 

I ten przyjemny zapach spalin........ :D :D :D...izrodlana woda w kranach,

 

prosto z Wisly, aaaaaach..... i coraz mniej zieleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"panie, ale tutaj , na noc, to pan tego auta na pewno nie zostawiaj."

 

Bzdura. Primo - Praga ma jedne z niższych (oficjalnych, policyjnych) statystyk przestępczości w Warszawie. Śródmieście, Ochota i bodajże Wola wypadają znacznie gorzej.

 

Secundo - z autopsji wiem (trochę tam mieszkałem), że to okolica przyjazna i bezpieczna, acz specyficzna. Jak chcesz w mordę dostać, to dostaniesz, tym bardziej jak jesteś obcy, wejdziesz w ciemną bramę i zaczniesz obrażać matkę pana Czesia.

 

Ale jak jesteś chociaż trochę za pan brat z lokalnymi, to nie ma h* we wsi, żeby ktoś cię tknął. I to jest fajne w takich miejscach.

 

Poza tym na Pradze nawet złodzieje są jacyś tacy... honorowi bardziej. W życiu by nie okradli np. staruszki na ulicy, a takie historie słyszałem liczne z innych dzielnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z Saską Kępą wiadomo o co chodzi :D - o natężenie "ludziaka" na metr kwadratowy. Tam są domy (a nie blokhausy z mieszkalnymi szufladami) i domy te stoją 20 minut na piechotę od Nowego Światu (chyba, że ktoś woli stać w korkach na moście Poniatowskiego, to wtedy jedzie dłużej :lol: ) No i bufetowa stadion niby remontuje, więc tam w ogóle luksus przestrzenno-parkowy w przyszłości zapanuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N a g l e, ale to zupelnie n a g l e znalazly sie pieniadze na druga linie metra...

 

No i Ursynow mial byc jak Saska Kepa czyli zabudowa jedno, dwu...trzyrodzinna

 

z ogrodkami jak w nowoczesnych miastach....ale, nieeeee..........oczywiscie

 

zastosowano system z poczatku 20 wieku - duzo blokow. :D

 

Postep i luksus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak postrzega się granicę Saskiej Kępy. Była ona wszak kiedyś wyspą na wiśle. Jeśli mamy trzymać się takich historycznych granic to do Otwocka raczej ona nie dojdzie, bez względu na kryzys. Musiałaby przecież po drodze połknąć Kamionek, Gocław, Wawer, Anin, Radość Falenicę, Józefów :wink: :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty pokaż równie atrakcyjne ze względu na odległość od centrum miejsce w Warszawie, gdzie można mieć dom, nie szufladę mieszkalną.

 

Ale temu to ja nie przeczę. Mówię tylko, że jest tam lekki syf, a że są domki i blisko do centrum - to zgoda.

 

Syf to jest w centrum gdzie miedzy metrem a Brrrworcem Centralnym lezy sobie zamiast chodnika smolowka , no i ten brudny Palac czego ? Kultury....to jest syf. :D

 

Plus to "zabloczenie " Warszawy - wiezowce i bloczydla sa w scislym centrum , wszedzie dalej sa domki ( Queens, Brooklyn, Long Island, Staten Island - z o gro dk a mi gdzie na sznurkach susza sie gacie a nawet chodza kury - taki jest Nowy Jork - taka jest Saska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf to jest w centrum gdzie miedzy metrem a Brrrworcem Centralnym lezy sobie zamiast chodnika smolowka , no i ten brudny Palac czego ? Kultury....to jest syf. :D

 

Zgoda!

 

Plus to "zabloczenie " Warszawy - wiezowce i bloczydla sa w scislym centrum , wszedzie dalej sa domki ( Queens, Brooklyn, Long Island, Staten Island - z o gro dk a mi gdzie na sznurkach susza sie gacie a nawet chodza kury - taki jest Nowy Jork - taka jest Saska .

 

Niestety, z ciężkim sercem, muszę wyznać, że dla mnie "zabloczone" Kabaty czy Miasteczko Wilanów, przynajmniej pobieżnie, są estetycznie znacznie wyżej, niż Saska Kępa. Nie wiem, może wyjątkowo mnie mierzą, bardziej niż innych, odpadające tynki i szarzyzna. Ale oczywiście Saskiej Kępy na Śródmieście czy (ten stary, PRLowski) Ursynów bym nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...