Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

gumis107 to masz zdolność kredytową czy nie??
mam dwa domy bez hipoteki i zero kredytow,wiec mam troche wiecej niz zdolosc kredytowa.Jakby mi nagle strzelilo do lba cos nowego kupic to po prostu moge wziasc "poizyczke hipoteczna' pod zastaw nieruchomosci.A swoja droga zdolnosc chyba mam tylko nigdy mnie to nie interesowlo, bo to nie ma uzasadneinia ekonomicznego w wiekszosci przypadkow.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie zero ,bo cos tam zarabiam(mam firme ,"stara" jest na Krusie i tez cos tam ma dochodu) ,a majac 2 nieruchomosci nie obciazone kredytami to mam chyba wieksza mozliowsc wziecia kredytu ,niz ktos majacy dlugi.Zreszta mozliwe ,ze wezme jakis kredyt na nastepna nieruchomosc jak cos perspektywicznego mi wpadnie,ale w zlotowkach oprocentowany na 1,2 % i na 3% (reszta oprocentowania mi podatnicy zafunduja :-), bo to sie mi po prostu oplaci .Poza tym poczytaj troche o pozyczce hipotecznej (nie o kredycie hipotecznym ) ,bo chyba nie odrozniasz tych rzeczy.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile w tej chwili daja ,brat wziol 300tys,drugie tyle dolozyl z wlasnej kasy,splaca rocznie ok 30tyszl,doplat ma 90 tys,a ziemie wydzierawil.poza tym po 3 latach placenia Krusu mozna odtworzzyc .DG i jezeli jest sie na ryczlacie to placi sie 90zl krusu miesiecznie ,a nie 900 Zusu,na otwarcie tez daja dotacje ,remont domu robi sie jako 'agroturytyke" ,podatkow zgodnie z prawem sie nie placi ,ogolnie fajna sprawaPzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dowodem jest to , ze kupilem nowego forestera(subaru) miesiac temu za gotowke.

Czujesz w ktora strone ide z tematem?

 

że masz aspiracje sportowe, ale rodzina na karku na Imprezę STI nie pozwala ? :lol:

 

Calkowicie odmienne samochody, foresterem praktycznie wszedzie wjedzie. Zgodze sie rowniez ze jest samochodem rodzinnym(forester).

 

Natomiast posiadajac dwie nieruchomosci, mozna miec 0 zdolnosci kredytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dowodem jest to , ze kupilem nowego forestera(subaru) miesiac temu za gotowke.

Czujesz w ktora strone ide z tematem?

 

że masz aspiracje sportowe, ale rodzina na karku na Imprezę STI nie pozwala ? :lol:

 

Calkowicie odmienne samochody, foresterem praktycznie wszedzie wjedzie. Zgodze sie rowniez ze jest samochodem rodzinnym(forester).

 

Natomiast posiadajac dwie nieruchomosci, mozna miec 0 zdolnosci kredytowych.

oczywiscie jaja sobie robisz mowiac ze subaru wjedzie wszedzie? Przeciez to AWD A nie zadna terenowka !!!!!To jest typowa bulwarowka i tyle.Akurat drugi dom mam w okolicy gdzie czasami odbywaja sie rajdy of roadowe .ludzie swiruja po lesie autami quadami itp sprzetami. Czesto widze tych burakow w "wypasionych furach" ktorzy usilaja szyku zadawac a boja sie o lakier .Smiechu jest co niemara jak takiego wielkomiejskiego buraka z bulwarowki za klika stowek ktory wekendowo chce sie poczuc mistrzem of roadu zmieszam z blotem czyms takim
. A tak dla Twojej widomosci"auta ktore wszedzie wjada " musza byc niskie,jak pierwszy raz w jedziesz w teren dowiesz sie dlaczego( mam kilka autek 4x4 i wiem co mowie)Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przestan juz nudzic o tej zdolnosci kredytowej,Nigdy w zyciu nic nie kupowalem na kredyt ,wiec nawet tego nie sparwdzalem ,a jakbym potrzebowal szybko kase to wcale nie musze jak Ci juz pisalem posiadac zdolnosci kredytowej (ktora pewnie i tak mam) tylko moge wziasc tzw "pozyczke hipoteczna" (trudne slowo ,sprawdz w google ;-) ,pod zastaw nieruchomosci ktora posidam ,na kozystniejszych warunkach niz sie bierze kredyt hipoteczny.Dotaralo, czy jeszcze jasniej mam to napisac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przestan juz nudzic o tej zdolnosci kredytowej,Nigdy w zyciu nic nie kupowalem na kredyt ,wiec nawet tego nie sparwdzalem ,a jakbym potrzebowal szybko kase to wcale nie musze jak Ci juz pisalem posiadac zdolnosci kredytowej (ktora pewnie i tak mam) tylko moge wziasc tzw "pozyczke hipoteczna" (trudne slowo ,sprawdz w google ;-) ,pod zastaw nieruchomosci ktora posidam ,na kozystniejszych warunkach niz sie bierze kredyt hipoteczny.Dotaralo, czy jeszcze jasniej mam to napisac?

 

gumis, o ile ja wiem, to pożyczka hipoteczna jest zwykle ciut gorzej oprocentowana niż kredyt hipoteczny. i żeby ją dostać, też trzeba zdolność kredytową posiadać...

 

no ale może by tak wrócić do głównego tematu watku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ok sorry za of topic ,ale jak widac coponiektorzy na forum usiluja tu chyba leczyc swoje kompleksy i stad te niemerytoryczne dyskusje ,Ale wracajac do tematu,w mojej okolicy od 2 lat buduje sie troche blokow,tfu ,tfu chcialem powiedziec apartamentowcow ,rok temu na ichniej reklamie pisalo "ceny juz od 6600zl/m.kw czyli w tamtym czasie ok 3tys frankow.W tym roku napis glosi"ceny juz od 4399zl" czyli ok1500frankow i tyle w temacie.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzac D,G mama jakis dochod i jakies podtaki place,polowica tez ma dochod i to do tego nieopodatkowany(jest na Krusie)wiec pewnie zdolnosc mam tylko ,nigdy nie bralem kredytu,wiec tego nie sprawdzalem, bo po co ?.Jezeli wpadnie mi jakas ciekawa niruchomosc ,to mozemy wsiasc kredyty preferencyjne dla rolnikow w zlotowkach oprocentowane na 1,2% i 3% wiec naparawde oferta bankowa mnie nie interesuje(chyba ze daja na mniejszy procent :-) ).Z cenami dzialek to w miejscowosci gdzie mam drugi dom teoretycznie ceny sie trzymaja ,ale to scisla teoria.Wywylawczo ar budowlanki ceniony jest na ok 10-12 tys ,ale to sa ceny nastawione na niezorientowanych hipoteciarzy.Cala okolica wie ,za jak chce cos dzis sprzedac to cena realna to ok 5 tys ar(wbrew pozora deweloperzy kupuja dzis ziemie ,ale tylko w takich cenach).A ceny nieruchomosci poszly w dol ,znajomym od reki poltora roku temu dawano za dzialke 2,5 banki dzis chca poltra miliona i nie ma chetnych.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...