Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sasiad z dzialki sasiadujacej z moja usilowal od jesieni tamtego roku sprzedac dzialke w sredniech cenach wywolawczych w okolicy.Do tego dzialka prawie w lesie ,grzyby rosna 100metrow od dzialki,najblizsze jezioro 500metrow i nie udalo mu sie sprzedac,wiec zaczol cos budowac pod sprzedaz ,bo ceny materialow i robocizny nizle zjechaly w dol ,wiec moze mu sie bardziej oplacac sprzedac gotowy dom niz dzialke.Ogolnie pod Krk to ceny ziemi rolnej zwariowaly,czesto za hektar chca po 500tys -miliona zlotych,wiec to prawie ceny budowlanki.IMHO najwieksza roznica pomiedzy gorka ,a dniem dzisiejszym jest to ,iz dzis realne ceny transakcyjne roznia sie czesto od zyczniowych o kilkadzisiat %.Mozna dzis w miare tanio kupic parcele ,pod warunkiem ,ze ma sie czas ,jezeli ktos sie spieszy to kupi niewiele taniej niz rok temu.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dziwnie to zabrzmi ,ale ziemi budowlanej pod Krk wlasnie przybywa!!!Gminy wprowadzaja nowe MPZP i staraja sie w nich jak najwiecej terenow rolnych przeksztalacac na budowlane.Spowodowane to jest tym,iz podatek od budowlanki jest duzo wiekszy niz od ziemi rolnej,a gminy szukaja kasy.Poza tym mozna budowac w pewnych warunkach bedac na Krusie dom na ziemi rolnej i coraz wiecej ludzi tak robi, bo nieraz bardziej sie oplaca zostac "rolnikiem" niz kupic dzialke budowlana.Ogolnie na rynku dzialek od poczatku 2008 roku jest marazm,nawet typowe ok 10-15 arowe dzialki dziezko sie sprzedaja ,dzialki ilkudziesiecio arowe w cenach zyczeniowych,tzn niby obowiazujacych na danym terenie sa niesprzedawalne,tzn sprzedaja sie ,ale w okolicach polowy cen wywolawczych i dopiero wtedy jakis deweloper sie na nie skusi.Duzo ludzi po zmianach MPZP pobralo pod hipoteki dzialek pozyczki hipoteczne ,bo bylo przekonanych ze sprzedadza je od reki ,a cena bedzie rosla do 2012 roku, a teraz nie maja za co slpacac pozyczek i troche ich cisnie z kasa .Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zresztą ziemia to jeden z lepszych interesów , bo jej nie przybędzie w odróżnieniu od każdej innej rzeczy, którą są w stanie wyprodukować.

To nieporozumienie.

 

1) Ziemi "w dobrej lokalizacji" przybywa. Polepsza się infrastruktura i działki, które były kiedyś bez wartości, obecnie można kupić bo np. w okolicy powstała droga, którą można dojechać... itp

2) Proszę wziąć mapę Poznania i zobacz ile tam jest wolnej ziemi. Na terenach tych spokojnie można wybudować tyle domów, by ludność Poznania wzrosła co najmniej o 1/4

3) I najważniejsze: liczba ludności w Polsce spadnie. Liczba ludności dużych miast już spada i jest to trend wyraźny. Ludzi ubywa.

 

Podsumowując: potencjalnych kupców coraz mniej, dobrej ziemi coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumis zacznij uczyc sie czytac ze zrozumieniem.

 

Co do twoich nieruchomosci. Jak dla mnie to zwykla ruina, tak jak zwloki samochodu ktory stoi obok.Wybacz , ale trudno mi sie powstrzymac od smiechu....

 

ps. nie ma wiekszych burakow jak hordy niszczace naturalne srodowisko na swych uazach, gazach i wszelakiej masci jezdzacego zlomu. Dodatkowo prawie zawsze wydzierajacych sie " ku... ma.. ja pier... zobacz kur... jaka jazda".......Cywilizowany czlowiek bawi sie na torze do tego stworzonym.To samo tyczy sie glupkow na guadach teroryzujacych plazowiczow , bo w lesie drzewa stoja w miejscu.

A...co do mojej okolicy, to wszystko idzie do gory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dziwnie to zabrzmi ,ale ziemi budowlanej pod Krk wlasnie przybywa!!!Gminy wprowadzaja nowe MPZP i staraja sie w nich jak najwiecej terenow rolnych przeksztalacac na budowlane.Spowodowane to jest tym,iz podatek od budowlanki jest duzo wiekszy niz od ziemi rolnej,a gminy szukaja kasy.Poza tym mozna budowac w pewnych warunkach bedac na Krusie dom na ziemi rolnej i coraz wiecej ludzi tak robi, bo nieraz bardziej sie oplaca zostac "rolnikiem" niz kupic dzialke budowlana.Ogolnie na rynku dzialek od poczatku 2008 roku jest marazm,nawet typowe ok 10-15 arowe dzialki dziezko sie sprzedaja ,dzialki ilkudziesiecio arowe w cenach zyczeniowych,tzn niby obowiazujacych na danym terenie sa niesprzedawalne,tzn sprzedaja sie ,ale w okolicach polowy cen wywolawczych i dopiero wtedy jakis deweloper sie na nie skusi.Duzo ludzi po zmianach MPZP pobralo pod hipoteki dzialek pozyczki hipoteczne ,bo bylo przekonanych ze sprzedadza je od reki ,a cena bedzie rosla do 2012 roku, a teraz nie maja za co slpacac pozyczek i troche ich cisnie z kasa .Pzdr

Zgadza się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w super lokalizacjach :wink:

 

 

Martina ma racje ....pisalam o tym wielokrotnie..............

 

A co sklada sie na " dobra ' lokalizacje ?

 

 

Komunikacja p u b l i c z na - metro , tramwaje, c i c h e autobusy , d o b r e szkoly i przedszkola p u b l i c z n e, dostepnosc p u b l i c z n e j sluzby zdrowia, dobrej jakosci przestrzen p u b l i c z na - parki - wide - Park Centralny w Nowym Jorku na przyklad..........miejsca pracy, oczywiscie...........

 

 

Jest tylko jedno " ale " - jesli nastapi gwaltowny spadek liczby ludnosci - np na skutek jakiejs epidemii , wojny ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice duzych miast to dosc dziwna sprawa.Z jednej strony nadwyzka sprzedajacych na kupujacymi z drugiej strony od kilku lat obserwuje sie migracje ludzi w srednim wieku na obrzeza .Poza tym chlopom odwala na maxa.W mojej okolicy zmieniono jakis czas temu MPZP i hektar pola ornego ktory 7-8 lat temu mozna bylo kupic za ok 5-10 tys zl ,"wart" byl nagle ok 1 mln zl.Jeden okoliczny poczul sie nagle milonerem, wziol pozyczke hipoteczna ,potem zwolnil sie z pracy,kupil nowe autko ,fajna wiekowa chalupe zburaczyl do cna za spore pieniadze ,ocieplil styropinem dal "sliczne" plastikowe okna ze zlotymi szproszami,jakies psudo antyczne zeby w ogrodku te klimaty.Po paru miesiacach kasa sie skonczyla ,zmienil auto na nastoletnie,ostatnio go spotkalem w lesie ,zbieral puszki.Tacy ludzi tez sie przyczynija do spadku cen, bo kredyt musi splacac,nawet jak sie gdzies zatrudni to bedzie zarabial max ok 2 tys zl (zero jakies wiedzy i umiejetnosci),wiec ze splata ciezko bedzie ,a sprzedac moze tylko jezeli cene bedzie mial okazyjna.Scisle centra duzych miast nie sa az tak bardzo narazone na spadki ,ale i tak liczac do cen we frankach czy $ spadly w ciagu kilku miesiecy o 1/3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale i tak liczac do cen we frankach czy $ spadly w ciagu kilku miesiecy o 1/3.

 

Witam ponownie, proszę mi napisać, bo nie zauważyłem chyba, od kiedy frank czy $ czy może kopiejka :lol: są walutą obowiązującą w Polsce,

 

porównania tutaj przytoczone jakoś mnie nie przekonują, chyba tak jak większości ...

 

proponuję też nie stosować określeń "bezmózgi" "kredyciarze" "bezmyślni hipoteciarze" itp, TO NIE JEST FORUM ONET'U trzymajmy trochę poziom...

 

a co do cen może spadły może nie (zależy gdzie) ja bardzo chętnie bym coś kupił blisko miasta (nie przekonuje mnie 20-30 km dojazd) no i niestety cieniutko, tam gdzie wcześniej było 100 zł/metr, obecnie jest 200, bo gmina kanalizę (i chyba gaz) kładzie, a na drodze asfalt :o :o :o (obok pola :)

 

I pytanie teraz, czy taki "rolnik" sprzeda ziemie, czy poczeka :lol: i zarobi ?

 

pomijając wszcześniej przytoczone katastrofy, myślę, że nie ma szans na tańszą ziemie, owszem zawsze się trafią okazje lub "okazje"

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...