Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek cen nieruchomosci


gumis107

Recommended Posts

heh,

 

1. jestem facetem, b w nicku to od Bartek :)

2. wiem jak szukać, a mieszkam tutaj od urodzenia, z okazji zawodu (lokalny ISP) mam kontakt z dużą ilością osób w okolicy

3. próbowałem już np ogłoszenia na słupach, internet, znajomi, licytacje w gminach/miastach, komornicy itd dlatego jak mówię że nie ma w tej chwili okazji (w B-B) to nie bezpodstawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 874
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do spadku cen nieruchomości to faktycznie w mazowieckim zmieniło się to bardzo. W czerwcu 2008 roku sprzedałem mieszkanie na obrzeżach Warszawy 50m za 400tys zł kompletnie wyposażone. Wczoraj facet sprzedał to samo mieszkanie ponieważ dostał dobrą pracę w USA za niecałe 290tys:) lekko wkurzony poleciał do USA:)

 

Ja sam obecnie bardoz chętnie sprzedałym działkę w oklicahc Nowego Dworu mazowieckiego ale neistety nie jest to już takie łatwe. Mimo że pół roku temu klienci sami pytali o możliwośc kupna teraz słabo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet posredniacy jada z cenami w dol ,bo nie maja obrotu(pomimo,iz maja prowizje od cen wywolawczych).

 

Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat zawierałem umowy z pośredniakami i zawsze prowizja była od ceny transakcyjnej. Oczywiście pewnie są tacy, którzy mają inne zasady - wszak panuje swoboda umów, ale chyba jednak standardem jest prowizja od ceny transakcyjnej (przynajmniej na śląsku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadku cen nieruchomości to faktycznie w mazowieckim zmieniło się to bardzo. W czerwcu 2008 roku sprzedałem mieszkanie na obrzeżach Warszawy 50m za 400tys zł kompletnie wyposażone. Wczoraj facet sprzedał to samo mieszkanie ponieważ dostał dobrą pracę w USA za niecałe 290tys:) lekko wkurzony poleciał do USA:)

 

Ja sam obecnie bardoz chętnie sprzedałym działkę w oklicahc Nowego Dworu mazowieckiego ale neistety nie jest to już takie łatwe. Mimo że pół roku temu klienci sami pytali o możliwośc kupna teraz słabo:)

nie dziw mu sie,skoro kupil mieszkanie za 180.000$,a sprzedal za 80.000 $.Ale zaklinacze rzeczywistosci i tak beda bredzic ,ze ceny nie spadaja i pewnie wzrosna niedlugo ,bo te typy tak maja :-).Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz w takim razie po kursie jeszcze innym, jak dolar stal po 60 zeta - to dopiero była strata hi hi Zaklinacze rzeczywistości patrzą na to bardziej obiektywnie

Przeliczanie wartości na walutę w kraju w którym realnie obraca się inna jest bez sensu - nie ma przełożenia

Gdybyś do porównań przyjął inna zasadę - nie walutę tylko np. kilo soli, czy tez ile bochenków chleba mógł kupić jeden a ile drugi miałbyś realne porównanie spadku ceny i wartości transakcji a i przy okazji wartości nabywczej pieniądza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz w takim razie po kursie jeszcze innym, jak dolar stal po 60 zeta - to dopiero była strata hi hi Zaklinacze rzeczywistości patrzą na to bardziej obiektywnie

Przeliczanie wartości na walutę w kraju w którym realnie obraca się inna jest bez sensu - nie ma przełożenia

Gdybyś do porównań przyjął inna zasadę - nie walutę tylko np. kilo soli, czy tez ile bochenków chleba mógł kupić jeden a ile drugi miałbyś realne porównanie spadku ceny i wartości transakcji a i przy okazji wartości nabywczej pieniądza

ok ,ale wiekszosc ludzi WZIELA KREDYTY W OBCEJ WALUCIE wtedy gdy te waluty staly rekordowo nisko.Rozumie gdyby ktos wziol np: kredyt w $ 10 lat temu gdy $ kosztowal 4,70z i splacil go potem gdy stal ok 3 zl l.ale wiekszosc wierzac w swa wyjatkowa intuicje ,zaryzykowala iracjonalnie i wziel kredyty gdy $/chfr staly ok 2.20/2zl,wiec biorac to pod uwage stracili jak wlasciel tego mieszkania w ciagu pol roku ok 50-60% wartosci nieruchomosci liczac w walutach oncych bo w takich brai kredyty.Wolabym osobiscie kupic to samo mieszkanie za 80tys $ niz za 180tys $ ,ale widocznie jestem wariatem .Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihihi to jest wlasnie cytat z ekonomicznych stron onetu " jestesmy w trendzie rosnacym, ale rynek gra na oslabienie" . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Facet z Centrum Adama S. takie bzdury jakies opowiada, ze nie wiadomo czy smiac sie czy winde zatrzymac :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Sami Polacy sobie kryzys napedzaja - szczegolnie jak im wartosc domu spadla o polowe i jeszcze ktos w rodzinie stracil prace.......

 

Zadnych znaczacych dla rynku finansowego regulacji po awanturze z Enronem nie wprowadzono - a jesli to - - pozorowane. Facet, przestan wciskac ludziom kit :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wlasnie cofniecie przez Greenspana za Clintona r e g u la c j i jakie nalozono na rynki finansowe i systemy bankowe po Wielkim Kryzysie lat 30ych napedzilo banke z nieruchomosciami i obecny kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem z czego tak się chichra lump :o :o

 

Oczywiście, że rynek gra na osłabienie, bo na krótkich terminach jest zarobek jak się patrzy. Na jednym bujnięciu można wejść w 5%.

 

Granie na spadkach ma oczywisty sens i naprawdę na tym można ubić zdrowe pieniądze.

Osobiście dla mnie- im gorzej - tym lepiej. 8) :D

Każdy frajer umie grać na wzrostach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ty ? naprawde ?

 

Strasznie mnie to zmartwilo :D

 

Ale dzieki obserwacji jak jestesmy w trendzie rosnacym chociaz rynek gra na oslabienie , jestem niezmiennie w dobrym humorze. :D

 

To co , znowu kolejny bail out AIG ? :D

 

Gielda znow spada , Dow wlasnie ponizej 7,000- a wiadomo, ze nie ma to jak zarabiac na spadkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...