Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje m2 robocizny termomodernizacji


Waldek78

Recommended Posts

Jesssoooo ja to się tam zastanawiam : aleocochodzi ?

 

Termomodernizacja – przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym.

 

Typy termomodernizacji

 

 

Termomodernizacja obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę.

Zakres termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego. Najczęściej przeprowadzane działania to:

 

docieplanie ścian zewnętrznych i stropów

wymiana okien

wymiana lub modernizacja systemów grzewczych.

 

 

 

Przedsięwzięcia termomodernizacyjne:

 

W myśl ustawy z z dnia 18 grudnia 1998 r. z późniejszymi zmianami, do przedsięwzięć termomodernizacyjnych zaliczamy:

 

- ulepszenia na skutek których następuje zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię, którą zużywa się do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, o 10 do 25%,w zależności od typu modernizacji i wcześniejszych usprawnień

 

- ulepszenia na skutek których o przynajmniej 25% zostaną zmniejszone roczne straty energii pierwotnej w lokalnym źródle ciepła i lokalnej sieci ciepłowniczej

 

- zmniejszenie kosztów zakupu ciepła dostarczanego do obiektu o co najmniej 20% w stosunku rocznym dzięki wykonaniu przyłączy technicznych do scentralizowanego źródła ciepła i likwidację lokalnego źródła ciepła

zamiana konwencjonalnych źródeł energii na odnawialne źródła niekonwencjonalne

 

POzdrówki

 

 

 

P.S. ja tak wpadłam tylko w celach edukacyjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Ja znalazłam taką informację: Specjaliści szacują, że koszt przeprowadzonej w sposób kompleksowy termomodernizacji budynku powstałego przed 1985 r. wynosi od 200 do 300 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej (dane za rok 2010), a więc za remont obiektu o powierzchni 3000 m2 inwestor zapłaci od 600 do 900 tysięcy złotych. (źródło http://termomodernizacja.pl/strony/na-czym-polega-termomodernizacja). Biorąc pod uwagę powierzchnię - dotyczy to zapewne bloków mieszkalnych albo biurowców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Waldek78.

Nefer wyklika liczbe postów, a czy w temacie, to nie jest ważne:)

Ja Ci nie pomogę z zakresu ocieplenia ścian, ale tu znajdziesz co nieco o wymianie okien i zysku na ogrzewaniu. Temat związany z ociepleniem ścian.

http://projektus.blogspot.com/2012/02/termomodernizacja-okien-fakty-i-mity.html

http://projektus.blogspot.com/2012/02/termomodernizacja-okien-fakty-i-mity_15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...