Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurczę, ale garaż mam.

Chyba, żeby szopę, którą zresztą i tak straszę żonę od początku historii tego domu, że kiedyś zbuduję? Porządną, murowaną szopę-dobudówkę z jednospadowym dachem krytym papą do której mogłyby przelecieć wszystkie graty trzymane w garażu, przez co samochód cały czas pod chmurką trzymamy.

Muszę przemyśleć... :D

 

Remont... no fakt, że to już nie jest to samo, ale czasem nie ma wyjścia, niestety. Jeszcze pół biedy, jak po takiej kunie trzeba pół dachu rozebrać i zrobić od nowa, ale najczęściej jest to jakieśtam malowanie, bleee :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041.gif

Jeszcze pół biedy, jak po takiej kunie trzeba pół dachu rozebrać i zrobić od nowa, ale najczęściej jest to jakieśtam malowanie, bleee :bash:

 

 

Przydreptałam po radę...

Jakie gniazdo kupić do "siły"do garażu, to drugi kabel od lewej strony pionowo prowadzony :( Muszę zakupić i założyć szybko osprzęt!!

Teraz są już tynki...Dzięki!!

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięciobolcowe, 16A ma być, najlepiej wtynkowe.

 

Co prawda można założyć natynkowe, o takie:

 

http://sklep.mztronic.com.pl/62-108-large/gniazdo-trojfazowe-stale.jpg

 

ale moim zdaniem estetyczniej wygląda wtynkowe (tylko potrzebne będzie wykucie dziury na puszkę):

 

http://www.300energia.com/img/produkty/gniazda_wtyczki/_big/4121668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wygląda mi to na puszkę od takiego gniazda, a że to jest sprzedawane najczęściej w kompletach, to rozejrzyj się, może gdzieś Ci się poniewiera i reszta tego gniazda? Jeśli nie, to Leroj/Castorama, w obu te gniazda są. Tylko pamiętaj: pięciobolcowe, 16A.

 

Niezamaco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z wodociągów idzie około 4,5 bara, w domu usiłowałem mieć 3,5 bara. I miałem, tyle, że przy otworzeniu jakiegokolwiek kranu ciśnienie spadało do półtora bara, korzystanie jednoczesne z dwóch kranów powodowało już mocno zauważalny spadek wypływu, zwłaszcza na poddaszu.

 

"Znachor" obstawił w ciemno, że powodem takiego zachowania może być mała średnica rury lub pędzel na zgrzewie. Jest gdzieś w necie artykuł na temat jakiej średnicy rury powinny być by woda nie dopłynęła do kranu ;-)

 

Ps. Prawdopodobnie przyda mi się taki reduktor... ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała średnica rur - to nie u mnie :) (DN32, DN25 i DN20 na podejściach, przypominam).

 

Przewężenie na zgrzewie - cóż, głowy sobie nie dam uciąć, ale szczerze mówiąc nie przypuszczam, poza tym argument ostateczny: po zdjęciu reduktora problemy zniknęły jak ręką odjął. Sam reduktor jeszcze może być przytkany choćby farfoclami z pakuł, ale tak od wlotu nie widzę, siateczka widoczna na wlocie jest czysta. Nie rozkręcałem go jednak.

 

Jeśli się przyda, to zapraszam (ale dziś, ew. dopiero za tydzień, bo wyjeżdżam w delegację), co do ceny - jestem otwarty na propozycję, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile może być wart używany reduktor, bez korka zaślepiającego gniazdo manometru (bo ten przełożyłem na swoją konsolę, a korka mi nie zostawiliście :)). Nówka w sklepie kosztuje wg ceneo od 60 do 80zł.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za życzenia bardzo się miło od takiej lektury robi, zwłaszcza na "obczyźnie" :)

 

Żeby nie musiał już śpiewać kunie "Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem" gdy będziesz ją wypuszczał z klatki

 

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

@Gramar - Ty weź mnie nie strasz, co? Ona miała zostać po tamtej stronie Wisły!

 

@Tinek, @Netbet - dzięki :)

 

@blekowca - i audiobooki, koniecznie audiobooki. A potem może film "na motywach"? Parę scen aż by się prosiło o sfilmowanie :D Halo, czy jest tu gdzieś agent Paramount Pictures? ;)

 

@nita83 - ech, trafiłaś :yes: Dzięki :)

 

 

J.

 

PS: "stary dziadu"!!!!:mad: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...