Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

as-salāmu ʿalaikum wa raḥmatuʾllāhi wa barakātuh

 

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich czytających, przesyłam z dalekich stron, gdzie benzyna jest tańsza od wody, (64gr/litr, woda butelkowana ok 85gr/litr), nie ma kobiet (jedynie takie czarne pagórki z dziurką na wysokości oczu się kręcą), a jeszcze całkiem niedawno wielbłądzie g..no było podstawowym materiałem budowlanym :)

...

Gaelle pewnie zadowolona ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DRAMAT!! zesłali Cie tam za karę?;)

 

Ty nie ironizuj, póki nie masz całego obrazu sytuacji. Tu alkohol jest całkowicie i ściśle zakazany, za jego posiadanie (również hmmm... wewnątrz) nawet nie wiem i nie chcę sprawdzać, co grozi, zwłaszcza, że wymiar sprawiedliwości tutaj jest skonstruowany prosto i zadziwiająco skutecznie - np. wpaść za złodziejstwo można tylko dwa razy (raz ucinają jedną rękę, za drugim razem - drugą).

Przyznam się zresztą, że, o zgrrrozo, przedwczoraj piłem piwo bezalkoholowe! TFUUUU!!!!!! Ale mi wstyd!!!!:p:P:P:bash::bash::bash:

 

J. (a za tydzień z okładem, jak tylko wystartuję, jak samolot już minie terytorium tego kraju, sobie poproszę o puszkę piwa, ją odbezpieczę i odchyliwszy głowę do tyłu, wleję, "z góry" w otwarte usta. A potem poproszę drugą puszkę)

 

PS. Nie, nie jestem alkoholikiem.

PS2: naprawdę nie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wróciłem. I tak, pierwsze, czego zażądałem w samolocie, jak już tylko wyrównał lot na tyle, że miłe panie z wózkami zaczęły krążyć, to była puszka browca

:D

 

W każdym razie jestem już w domu i od razu wszystko zaczęło grać! Ja - na włościach:

 

JP307149.jpg

 

żona... też... :lol::

 

JP307147.jpg

 

I od razu wszystko jest na swoim miejscu.

al-hamdu li-llah

 

J.

 

PS.: a gdyby ktoś był ciekaw samego kraju - zapraszam do niewielkiej galerii zdjęć, które udało mi się zrobić. Robione kalkulatorem (niestety nie miałem ze sobą aparatu) i niezbyt dużo, w końcu tam pojechałem do pracy, a nie żeby zwiedzać i zdjęcia robić, niemniej normalnie, turystycznie zobaczyć się tamtych stron w zasadzie nie da, dlatego tym bardziej cieszę się, że mi się udało i mogę pokazać choć tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega siedzi od jakiegoś czasu w Katarze i przysłał mi króciutki filmik z salonem mody dla kobiet. Piękna architektura, kamień, szkło, witryny, a w środku jednakowe burki i wszystkie czarne : ). Przysyłał też i takie fotki. Do dzisiaj zastanawiamy się co to jest i chyba wygląda na tuningowanego Maclarena. I nie żal tankować taki sprzęt po 89 groszy za litr.

Mcl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było "u nas", to na jakiego grzyba by wam był olej opałowy? Klimy na ropę chyba nie ma? Nawet CWU jest w zasadzie zbędna, kolega, który był tam w lato, mówił, że odkręcał tylko "zimną", bo wtedy leciała taka o odpowiedniej temperaturze akurat do mycia.

 

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hop hooop, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

 

Marazm totalny w dzienniku panuje, ale i nic budowlanego się właściwie nie dzieje, ot pierdółki jakieś dokręcam. Jak choćby schody - skończone jeszcze przed wyjazdem między wielbłądy (BTW nawet pół wielbłąda żywego tam nie widziałem, natomiast wielgachnych samochodów z silnikami, których spalanie prościej liczyć na wiadra - mnóstwo), ponieważ jednak schody, jak wszystko u nas skończone były "prawie", trochę je popchnąłem do przodu. Konkretnie: wyszpachlowałem podkucia w ścianie, w które wchodzą krawędzie stopni.

Obecnie wygląda to tak:

 

JP167154.jpg

 

I od razu zwracają uwagę dwie rzeczy:

1) brak cokołów na bokach schodów. Chciałem robić, z gresu, tego samego, co podstopnice, z drewnianych listew, z czegokolwiek, jednak Naczelny Architekt od Wnętrz, który konsultuje wnętrza Domu w Lesie powiedział, że nie ma mowy i że po jej trupie :(

2) charakterystyczne ciemne plamki na ścianie, po jednej nad każdym stopniem - chyba już o nich kiedyś pisałem, ale te plamki są całkowicie celowe i umieszczone tam specjalnie. Służą zaś do tego, żeby nasze najmłodsze dziecię, kiedy idzie po tychże schodach na górę, zwłaszcza z łapami brudnymi jak święta ziemia (często po bezpośrednich kontaktach z ową świętą ziemią, np. po rozkopaniu zawartości doniczki), wiedziało w których miejscach ściany ma się podpierać. Proste, prawda? I jakie funkcjonalne?...

 

A tak na poważnie - stan ścian naszego holu jest już jak w nieremontowanym od lat domostwie. Oczywiście koloru, który tam jest użyty już nie produkują (jakżeby inaczej...), więc chyba trzeba będzie ten hol przemalować w całości. Kiedyś. Najlepiej jak Łajza jeszcze trochę podrośnie.

 

 

I druga rzecz - opisywałem kiedyś, jak własne lenistwo mnie pokarało, o tutaj opisywałem. W skrócie przypomnę, że chodziło o zabudowaną przy kominku ściankę z GK, w której nie chciało mi się przewodów "na wszelki wypadek" umieścić i potem się to na mnie zemściło, bo do sterowania przepustnicą powietrza taki przewód okazał się niezbędny. Zrobiłem to dzisiaj:

 

JP167158.jpg

 

Zdjęcie przedstawia stan surowy, ze zgrubną warstwą gipsu, będzie to jeszcze równane i malowane. No i w tą puszkę po lewo trafi jakiś sterownik przepustnicy. Na początek pewnie prosty pstryczek "Otwarte/Zamknięte", a kiedyś (hehehe) może coś automatyczniejszego. No i oczywiście zasilanie, póki co wiszące bezładnie z dziury po oczku LED, zostanie podłączone gdzie trzeba. A ja niniejszym składam obietnicę, że następnym razem kabel "na wszelki wypadek" albo choć pustego peszla dam, choćby nawet do środka tortu, gdyby mi przyszło kiedyś tort samodzielnie robić. W końcu nigdy nie wiadomo, czy się do czegoś instalacja w torcie nie przyda...

 

J. (z wizją tortu a'la weselny, na szczycie figurka, a na szczycie figurki błyskająca lampa ostrzegawcza :lol2::rotfl:)

Edytowane przez Jarek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglada zaglada i nawet czyta :p

 

Mam pytanie do ciebie.

Na korytarzu ( u nas schodów niet bo parterówka) chcę mieć takie dolne podświetlenie z lampek jak u ciebie przy schodach i mam od rozdzielni pociagnięty na korytarz taki cienki 3 - żyłowy kabelek. Lampek bedzie łącznie 3 szt.

Pytaniebrzmi: czy mam ten kabelek podpiąc normalnie na 230V? czy w rozdzielni zamontowac jakiś transformatorek na 12 V? Czy są takie specjalne do montowania na szynie w rozdzielni?

Lampki mają być docelowo połączone z czujnikiem ruchu coby zapalały się w nocy w razie wycieczki do wiadomego przybytku. Jako że z dotychczasowym elektrykiem pożegnałem się w sposób nagły i nieprzyjemny dla niego, to mam jako elektrolaik :( teraz typowy problem braku wiedzy na ten temat. Jesli nie sprawi ci to kłopotu to proszę o info u mnie w DB lub w twoim jak ci pasuje. Chociaż nie chciałbym zaśmiecać twojego DB. Soryy za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mój dziennik regularnie gdzieś z forumowych czeluści już trzeba wykopywać, jeśli coś w nim piszę, to już na ogół o pierdołach luźno z budową związanych, więc moje wątpliwości są usprawiedliwione :) Niemniej dzięki!

 

Co do pytania - 12V, tylko 12V. Takie schodowe lampki zwykle są robione jako 12V, innych szczerze mówiąc nie widziałem. Zasilacze do LEDów w wersji przystosowanej do montażu w rozdzielni można kupić, są trochę droższe (nie wiedzieć, czemu) i przez to mniej popularne, ale są.

 

A co do uruchamiania tych LEDów - przemyśl ich włączanie nie czujką ruchu, a zmierzchówką. One świecąc się całą noc budżetu nie zrujnują, jeśli to będą trzy lampki, to one w sumie może z jeden wat pociągną, a mam wrażenie, że taki cały czas podświetlony korytarz (czy schody) korzystniejsze wrażenie sprawia w praktyce. Po prostu już wychodzisz na lekko podświetlony teren, nie musisz wchodzić tam w ciemno.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...