Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budynek gospodarczy do 25 m, umiejscowienie


waldeson

Recommended Posts

Dzień dobry.

Moje pytanie pewnie się powtarza, więc jeżeli jest gdzieś na nie odpowiedż to wystarczy mi odnośnik.

 

Chcę postawić budynek gospodarczy do 25 m nie wymagający pozwolenia na budowę. Budynek ten będzie miał szerokie drzwi, więc będzie w nim parkował samochód .

 

Czy mogę postawić go frontem do drogi przekraczając linię zabudowy. Chcę go postawić tak 2 metry od drogi ?

 

Czy mogę postawić taki budynek przekraczając drugą linię zabudowy, a mianowicie linię ograniczającą zabudowę od rowu melioracyjnego, z którym graniczy moja działka. Ta linia wyznacza 10 metrowy pas tzw nieprzekraczalnej linii zabudowy. Dodam, że rów jest praktycznie nieczynny, nawet nie wygląda na rów i jest zasypany bez przepustu drogą gminną. Wody w nim nie ma.

 

Czyli upraszczając. Czy budynki gosp. do 25 metrów można budować "gdzie popadnie" w granicach działki, czy obowiązują je te same przepisy co budynki z pozwoleniem, czyli te wszystkie linie zabudowy ??

 

Dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Już rozmawiałem ze swoim kierownikiem i owszem mogę taki budynek postawić tylko na zgłoszenie , ale zgodnie z warunkami technicznymi. W ten sposób garażu nie wcisnę nigdzie na działce, a i z wiatą ogrodową będą problemy, bo wyjdzie 5 m. od domu. Pojadę do melioracji i się zapytam czy tę linię 10 m mogą mi jakoś warunkowo zmniejszyć, i do gminy czy istnieje możliwość zmniejszenia lini zabudowy od drogi.

A może ktoś z Was już coś takiego robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Tobie pewnie już się to nie przyda, bo trochę czasu minęło, ale komuś, kto ma podobny problem - może.

 

http://www.budownictwo.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/czy-obiekty-malej-architektury-podlegaja-regulacjom-planu-w-zakresie-nieprzekraczalnej-linii-zabudowy

 

Jak widać wiata nie jest budynkiem i nie podlega ograniczeniom nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jeśli postawiłbyś wiatę garażową to sprawę miałbyś z głowy. Później zabudowujesz wszystkie ściany i spokój. Kto to potem będzie sprawdzał? ;)

 

Jest jeszcze inna możliwość. Stawiasz budynek gospodarczy (na zgłoszenie). Po wybudowaniu wniosek o zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego. I o ile nie będziesz nic dobudowywał i prowadził żadnych prac budowlanych, to nie musisz już mieć żadnego pozwolenia na budowę. Musisz tylko tak wybudować ten "budynek gospodarczy", żeby później, bez przeróbek, mógł funkcjonować jako garaż a do czasu uzyskania zgody na zmianę użytkowania trzymaj w nim grabie. :rolleyes:

Edytowane przez Leszek1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...