Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka w słupku


mk1719501284

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

,co sądzicie o takim umiejscowieniu zmywarki ,bo wydaje mi się że do zmywarki schylamy się częściej niż do piekarnika???

 

jeśli jesteś " koszykarskiego" wzrostu, to może i zdałoby to egzamin...

zmywarki otwierają się najczęściej uchylnie z góry ... górna półka wysuwana.... i wyjmowanie, czy wkładanie tam naczyń....prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie zmywarki na poziomie np. blatu kuchennego (wolę się schylać :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję zmywarkę ok 45 cm nad podłogą, testować zacznę za ok 2 miesiące. Widziałam takie rozwiązanie na ekspozycji firmy produkującej meble kuchenne i jak dla mnie to super wygoda. Zmywarka oprócz górnego ma też dolny kosz i schylanie się do niego jest malo wygodne a robi się to znacznie częściej niż do piekarnika, przynajmniej w moim domu :wink:

Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.

 

bo rzeczywiscie nie wibruje (przynajmniej u mnie nie ma funkcji odwirowywania :lol: ) a 45 cm - to jest tylko wygoda (wyobrażałam sobie tę zmywarkę na poziomie blatu - "normalnie" też jest na jakimś poziomie od podłogi tzn u mnie- w zabudowie - z 15 20 cm? - nie mierzyłam)

zmierzyłam: 16 cm :D

a i trzeba pomyśleć o doprowadzeniu na odpowiednią wysokość przyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej

To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej

To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?

 

Ja tego nie neguję ale zaznaczam iz osobiście żaden klient do tej pory nie sugerowała żeby mu w kuchni umieścić zmywarkę wyżej, a że człowiek uczy się od innych to muszę to spraktykować u siebie i "posyłać" metodę dalej, ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

 

No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

 

No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.

 

specem od warunków technicznych nie jestem - głosu nie zabieram :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.

Pozdrawam

 

DZIĘKI !!!

 

Trzeba szanować pieniądze klientów i naszą pracę i koszty związane z późniejszą reklamacja i pretensjami, bo to nas wykonawców spoczywa obowiązek sprawdzenia prawidłowości zamawianej/wykonanej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam własnie:)

 

Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

 

A może sie mylę.

 

Co do częstotliwości - rzecz rzadka, a jakże, ale spotkałam się z planami takich rozwiązań na forum gazety i znalazłam jedno zdjęcie - wygląda genialnie. ine mam niestety do niego linka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

 

A może sie mylę.

 

Ja tam w życiu lubię się po prostu kierować rozsądkiem i własną wygodą. Dlatego będę montować zmywarkę do zabudowy (podobnie jak pralkę) na podwyższeniu. Już moja w tym głowa, żeby opierała się na czymś co się nie zarwie :) I zrobię to na własną odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, właśnie to zdjęcie!

 

mam do wyboru albo piekarnik albo zmywarkę wyżej, ze względu na układ kuchni, wygrała zmywarka - częstotliwość jakby większa

 

ile razy widze to zdjęcie tyle razy doświadczam dzikiej ekscytacji:) Jak tak nie będę miała, to będę ciężko zawiedziona. Musi się dac zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...