Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka w słupku


mk1719501284

Recommended Posts

zmywarki które są przystosowane do montażu w słupku nadają się do zamontowania również na poziomie podłogi, lecz nie każda zmywarka wolnostojaca może być umieszczone w słupku.

 

wyżej pokazany Smeg jest tą dowolnością, czyli albo w ciągu szafek lub w szerokim słupku.

Ona jest bardziej przystosowana swoim image do nowoczesnych kuchni które w dolonej części swej zabudowy posidają duże szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podciągam temat

 

Po miesiącu użytkowania polecam to rozwiązanie. Moja zmywarka jest podniesiona o ok 30cm, stoi w szafce, pod zmywarką jest szuflada. Odległość do zlewozmywaka ok 60cm. Nic sie nie chlapie przy wkładaniu naczyń, nawet jeśli trzeba je opłukać, nic nie wibruje. Dla mnie to rozwiązanie bez wad, mozna przyczepić się jedynie do tego, że czerwone światełko sygnalizujące pracę zmywarki nie pada na podłogę tylko do szuflady pod zmywarką więc widać je albo w zupełnie ciemnej kuchni albo po uchyleniu szuflady.

Czytając instrukcję od zmywarki znalazłam informację, ze producent też przewidywał mozliwość zamontowania jej wyżej w zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siemensa SN64M001EU.

Trzeba zwrócić uwage na jedną rzecz. Producent podaje na jakiej minimalnej wysokości musi znajdować sie podejście do kanalizacji. U mnie to bylo chyba ok 30cm. W przypadku montażu w zabudowie trzeba dodać wysokośc na jaką podniesiona jest zmywarka, czyli mamy 30+30cm.

 

Zdjęcia mogę przysłać Ci mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Myślę,że to bardzo dobry patent.Wiele lat temu o czymś takim myślałam,ale zabrakło chyba samozaparcia i wtedy jeszcze "majstrów"do przekonania o słuszności takiego ustawienia. W moim przypadku obecnie chętnie zamieniłabym ją z piekarnikiem, który używam rzadko, a zmywarkę codziennie . Schylania nikt nie lubi.Dowodem na to jest fakt,że wszyscy domownicy najchętniej "pakują" wszystko do zlewozmywaka-a mnie przychodzi niestety "przepakowanie" do zmywarki.A przy tym oczywiście do niepotrzebnej draki z tego tytułu...

ale przy remoncie może uda się to zmienić.Tym bardziej zazdroszczę,że niektórzy już tak mają!

pozdrawiam i ...życzę przyjemnego lania wody na wysokościach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydiowanie trafna uwaga:)

 

Na razie jest baaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko zlewu, bo kuchnia niewykończona stoi w Wielkopolsce, a zlew właśnie idzie z Karakowa:)

 

W planie ma być umiejscowiony tak, żebym miała najdalej krok, dwa od zlewu do zmywarki. Więc będzie rozsądnie:)

 

trochę mnie to uspokoiło :wink:

 

oby było PRAKTYCZNIE :wink: :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowałam (i użytkuję nadal) zmywarkę, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu , czyli szafka ze zmywarką obok szafki ze zlewem i myśle, że to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Talerze z resztkami sosu, ociekające itp. mają wedrować przez 0,5m lub dłuższy odcinek blatu ze zlewu do zmywary? :o Rozwiązania są różne, tylko więcej zabawy przy tych niepraktycznych ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowałam (i użytkuję nadal) zmywarkę, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu , czyli szafka ze zmywarką obok szafki ze zlewem i myśle, że to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Talerze z resztkami sosu, ociekające itp. mają wedrować przez 0,5m lub dłuższy odcinek blatu ze zlewu do zmywary? :o Rozwiązania są różne, tylko więcej zabawy przy tych niepraktycznych ;)

 

np. kilka razy dziennie jazda na mopie :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Nawet nie wiecie co się stało w mojej głowie jak zobaczyłam tak zamontowaną zmywarkę - od razu myśl - cholera jasna - trzeba całą kuchnię przeprojektować! A już miałam misternie opracowane jaka szafka w którym miejscu... czuję się rozrzucona jak dropsy po stole... I co ja teraz pocznę? Nie mam chyba miejsca na to, sama już nie wiem! Pomocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie!

Jestem szczęśliwą posiadaczką i użytkowniczką zmywarki w słupku. Swój pomysł wcieliłam w życie jakieś 2,5 roku temu urządzając kuchnie i BARDZO sobie go chwalę. Kupowałam normalną zmywarkę Boscha. Z braku innych możliwości nie stoi ona w pobliżu zlewu, ale w codziennym uzytkowaniu nie stanowi to dużego problemu. Najpierw oczyszczam talerze na blacie roboczym przy zlewozmywaku a potem pakuję.

Jedyny, u mnie niestety dość widoczny mankament,front szafki nad zmywarką (a dokładnie mówiąc jego brzeg) z powodu częstego kontaktu z parą wydobywającą się z urządzenia niszczy się. Nie rzuca się to może mocno w oczy ale taki jest fakt. Meble mam z płyty MDF. Pewnie są jakieś sposoby, żeby temu zaradzić. Wykonać meble z innego maeriału, albo zasłonić ten brzeg taką "opaską" ze stali, która pasowałaby do frontu zmywarki.

Ale podsumowując-po 2,5 latach użytkowania sądzę, że jest to SUPER POMYSŁ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...