Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wielkie sysia za zaproszenie! Chętnie skorzystam. Podaje swój email [email protected] to proszę podaj kontakt do siebie to się umówimy. Ja tak za około 3 tygodnie mogę podjechac do ciebie ponieważ mąż wyjechał a przecież i on go musi zobaczyc, możesz mi napisac jak złapac kontakt z miloszenko? Poszukam go na forum ale gdybyś była tak uprzejma podpowiedziec gdzie go szukac byłoby super. Jeszcze raz wielkie dzięki i czekam na namiary.Pozdrawiam. Iwona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Panie Wojtku, czy święta spędzicie już w z40? Razem z mężem przez 6 miesięcy byliśmy zdecydowani na z40, a gdy przyszło do zakupu projektu ogarnęły nas wątpliwości. Chcieliśmy kupić wersję z garażem z dachem dwuspadowym. Okazało się, że nie jest możliwe wykonanie przejścia z garażu do korytarza (bezpośrednio, a nie przez kotłownię), a wejście na strych będzie tuż przy schodach. Tak więc od 2 tygodni jesteśmy szczęśliwymi (jak sądzę :)) właścicielami projektu z124. Jest nieco większy, ale prosty w budowie (jedna połać dachu, prosta bryła). Z sentymentem oglądam Pana zdjęcia na fotosiku. Pozdrawiam serdecznie, Kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam Wszystkich

Wreszcie podjęłam decyzję o wyborze projektu wymarzonego domu. Z40 z garażem spełnia moje wszystkie oczekiwania ( wygrał z Z34 - ten jest jednak za mały ). Bardzo chętnie oglądam zdjęcia z realizacji u wszystkich budujących, ale jednak to nie jest to samo co obejrzenie domu w realu. Jestem z Torunia, ale chętnie przejadę nawet pół Polski żeby obejrzeć Z40. Byłabym też wdzięczna za zdjęcia dolnej i górnej łazienki - nie potrafię ich sobie wyobrazić. Mam też pytanie, czy robił ktoś przejście z kotłowni do garażu?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byliśmy z mężem fanami tego projektu przez ponad pół roku (tyle trwały formalności związane z działką). Gdy wreszcie przyszło do zakupu projektu ogarnęły nas wątpliwości. Chodziło głównie o brak przejścia z garażu do korytarza (nie przez kotłownię) oraz problemy ze wykonaniem wejścia do pomieszczenia nad garażem (garaż miał być dwuspadowy, a pomieszczenie nad nim miało służyć jako "pokój do zabawy"). Przyszła odpowiedź ze studia z500, że nie ma to sensu, zbyt wiele przeróbek, a efekt nie będzie w pełni zadowalający. W rezultacie kupiliśmy z124, ciut większy, ale łatwy w budowie (jedna połać dachu, garaż w bryle budynku), ruszamy na wiosnę. Do "madazlotko": http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157985-Zaczynamy-z-Z40/page6 - to link do dziennika budowy domu z40. Prowadząca go dziewczyna zrobiła przejście z kotłowni do garażu. Chętnie też odpisuje na pytania zainteresowanych, polecam odwiedzenie tej strony. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam.

Mam na imię Angelika i prywatnie to jestem "żoną mojego męża". W związku z tym, że od niedawna mamy już łączność ze światem na przyzwoitym poziomie dorzuciłam w jego imieniu parę fotek (chłopina zabiegany to nie przeszkadzajmy mu pani Kaziu666.) ;)

Dla przypomnienia adresik :

http://acherek.fotosik.pl/

Pozdrawiam wszystkich budujących Z 40

Angelika

 

P.S. A taki widok mam prawie codziennie z mojego okna.

http://img838.imageshack.us/i/img1995q.jpg/

Czy mieszkając w bloku można mieć coś takiego?

Edytowane przez Wojteeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My (czyli ja i mój "ślubny" jesteśmy na samym "początku początku" budowy, a oznacza to mniej wiecej tyle mamy działkę (ktorą dostałam w "posagu" od rodziców) i zakupiony projekt. Mamy też ugadanego Wykonawcę Strategicznego, co w tym wypadku jest zagadnieniem kluczowym ponieważ jest to Wykonawca, który jest bardzo ceniony w mojej okolicy. Okazalo się rónież że Wykonawca posiada stosowne znajomości jesli chodzi o kierownika budowy i solidnego geodetę i ci panowie też już są nagrani. Lada moment pewnie zaczną się schody bo przed nami walka z papeirami i starostwem ;).

Kupiliśmy projekt w wersji podstawowej bez garażu i z oknami w szczycie. Nasze planowane zmiany w projekcie to: podpiwniczenie połowy domu, rezygnacja z kominka, dołożenie dużego okna w salonie, podniesienie ścianki kolankowej, powiększenie tarasu. To na poczatek, a co będzie to wyjdzie "w praniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jeszcze co prawda nie kupiłam projektu,nastąpi to zapewne w marcu. Wybieram się na jedną z budów ( mam nadzieję, że zaproszenie jest aktualne ), obejrzeć domek w realu, ale chętnie obejrzałabym jeszcze jakiś przed podjęciem ostatecznej decyzji. Kusi mnie domek pana Wojtka i jego małżonki, jeśli by byli tacy uprzejmi. :)

Nie ukrywam, że my, wraz z mężem, też wprowadzimy pewne zmiany w projekcie, choćby dodanie okien na poddaszu w ścianach bocznych, zmniejszenie ilości okien połaciowych, podniesienie ścianki kolankowej o 2-3 pustaki, przejście z kotłowni do garażu, może powiększenie garażu o 1 m, co jeszcze ....likwidacja ścianki w korytarzu na parterze, dodanie okna w ścianie bocznej między kuchnią i salonem. To chyba wszystko.

Z ogromną uwagą czytam wszystkie posty z krytycznymi uwagami co do projektu. Wszystko to zamierzam omówić z architektem adaptującym.

Poza tym - mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się załatwić wszystkie formalności i postawić chociaż SSO. :) jestem optymistką.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madazlotko

podpowiedziałaś mi swoim zapytaniem pomysł, faktycznie dobrze byłoby umieścić kuchenke po drugiej stronie. Myślę, że architekt bez problemu rozwiąże to technicznie. Ja załatwiam jeszcze papierologię , ale marzy mi się święta B.N. spędzić już w domku z40. Będę budować w woj. pomorskim, na kaszubach. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kusi mnie domek pana Wojtka i jego małżonki, jeśli by byli tacy uprzejmi. :)

 

 

Witam.

Już kiedyś zapraszałem zainteresowanych obejrzeniem domku, ale wszyscy mieli jakoś za daleko (ja do innych również przez co najpierw wybudowałem, a potem przyglądałem się, co z tego wyszło). Jednakże zaproszenie nadal aktualne.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madazlotko

podpowiedziałaś mi swoim zapytaniem pomysł, faktycznie dobrze byłoby umieścić kuchenke po drugiej stronie. Myślę, że architekt bez problemu rozwiąże to technicznie. Ja załatwiam jeszcze papierologię , ale marzy mi się święta B.N. spędzić już w domku z40. Będę budować w woj. pomorskim, na kaszubach. pozdrawiam

 

hej

pomyślałam o przeniesieniu kuchenki na przeciwległą ścianę ze względów praktycznych - zawsze nie będzie widać garów na kuchence, gdy ktoś przyjdzie :-)

 

Przede mną dopiero zakup projektu itd. W zeszłym tygodniu dostaliśmy warunki zabudowy - nasz plan to święta BN, ale w roku 2012 :) - to wersja optymistyczna. Dziś mój mąż wpadł na pomysł - postanowił doprojektować drewniany balkon. Im dalej w las, tym więcej pomysłów.

 

A Panu Wojtkowi powiem tak - my bardzo chętnie byśmy przyjechali obejrzeć domek i zapewne odezwiemy się w okolicach marca-kwietnia o ile nam czas pozwoli. :)

Edytowane przez madazlotko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak projekt trzeba przemyśleć "z głową", każdy szczegół dopasować do swoich potrzeb a i tak w trakcie budowy wiele rzeczy będzie się modyfikować. My wspólny balkon na ścianie szczytowej przy dwóch sypialniach będziemy mieć obowiązkowo; pranie, wietrzenie pościeli itp. Zastanawiam się ciągle nad przeniesieniem kuchenki, sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...