Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
easy78, czy zmieniałeś wielkość okna w kuchni, czy zostawiłeś tak, jak w projekcie?

 

Ja mam zamiar umieścić pralkę w łazience na poddaszu (kosztem kabiny prysznicowej) i teraz się zastanawiam, czy takie rozwiązanie uda się w tej łazience? A może uda się zmieścić wannę, kabinę prysznicową i pralkę. Easy78, podpowiesz mi?

 

Okno bez zmian.

 

W górnej łazience zmieści Ci się wszystko. U nas, patrząc od wejścia w lewą stronę są: dwie umywalki, w narożniku prysznic, pod skosem wanna i potem zostaje dużo miejsca - tam może stać pralka. Kibelek mamy po prawej od wejścia.

 

madazlotko, super się Wasz Z40 prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno bez zmian.

 

W górnej łazience zmieści Ci się wszystko. U nas, patrząc od wejścia w lewą stronę są: dwie umywalki, w narożniku prysznic, pod skosem wanna i potem zostaje dużo miejsca - tam może stać pralka. Kibelek mamy po prawej od wejścia.

 

madazlotko, super się Wasz Z40 prezentuje.

 

Dzięki :)

 

U mnie górna łazienka nie jest jeszcze zrobiona, ale przewiduję niej na wprost wejścia wannę narożną, a po lewej od wejścia umywalkę. We wnęce mam ubikację, obok stoi pralka. Tymczasowo górna łazienka służy mi za pralnię i suszarnię i jako skład paneli do pokoju obok, również nie wykończonego. Czekam na wiosnę żeby wykończyć te pomieszczenia i zafugować kafle na parterze, a zima nie odpuszcza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawanna cały parter wymalowany farbą: TIKKURILA NCS S 1502 -R jest to kolor szaro-popielato-niebieski, do białej stolarki okiennej, białych i drewnianych mebli oraz czarnych metalowych dodatków wydawało nam sie że uzyskamy jasne, spójne wnętrze.

easy widzę że wszędzie masz rolety zewnętrzne, ja ostatnio też założyłam (elektryczne) ale tylko na wykusz i okno tarasowe bo strasznie silny wiatr pł.-zachodni u nas hula. Stwierdzam że tem. wewnątrz dzięki temu jest o 1-2 st. wyższa, jest to super rozwiązanie - naprawdę polecam.

mada ładne, eleganckie schody u Ciebie wyszły. A kominek narożny będzie? czy zmieniłaś koncepcję? Widok za oknem sielski.

pozdrawiam wiosennie (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody są z jesionu - piękne drewno z widocznym rysunkiem słoi

W salonie miał być kominek, ale coraz bardziej skłaniam się ku "kozie", zajmie mniej miejsca :) jeszcze nie zdecydowałam więc zakleiłam na razie dziurę w ścianie

ps. wiosny nadal nie widać, choć śniegu nieco już ubyło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada co do narożnego kominka życzliwie doradzę ;), zrezygnuj a to dlatego że dodatkowa praca Was czeka z czyszczeniem szyb (nie jednej a dwóch). Wbrew pozorom jest to praca którą wykonać trzeba aby zobaczyć ten nastrojowy ogień nawet gdyby wkład miał opcję "samoczyszczącą szybę".

Wiosna, gdzie onazly.gifdzisiaj nasypało znowu parę cm ale idzie idzie upragnione ciepło

pozdrawiam wiosennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada co do narożnego kominka życzliwie doradzę ;), zrezygnuj a to dlatego że dodatkowa praca Was czeka z czyszczeniem szyb (nie jednej a dwóch). Wbrew pozorom jest to praca którą wykonać trzeba aby zobaczyć ten nastrojowy ogień nawet gdyby wkład miał opcję "samoczyszczącą szybę".

 

VTS, względy praktyczne też są ważne, ale w tym projekcie kominek narożny pasuje, bo widać go zarówno z salonu jak i kuchni. No ale ja kominka do tej pory nie miałam i nie wiem, co znaczy czyszczenie takiej szyby, więc obym nie żałowała decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esy ma kominek narożny (mada prawie też) faktycznie ładnie wyglada, powstała jedna otwarta przestrzeń. Zastanawia mnie jednak jak z prywtnością; wszystko słychać u góry co sie dzieje na dole. Ta krotka scianka (przedłużenie ścianki kominkowej) jakoś ogranicza akustykę w domu, tak sobie tylko myślę bo to są b. indywidualne przemyslenia każdego z nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ścianka odkominkowa (że się tak wyrażę) być może spełniałaby funkcję o jakiej pisze VTS, ale też ograniczałaby przestrzeń salonową. Jeśli chodzi o jej brak i akustykę to nie jest źle - bawiące się do góry dzieciaki słychać, ale nie jakoś tragicznie ;) Jak będą starsze to i tak będą drzwi w pokojach zamykać, więc już kompletnie nie będzie problemu.

Co do szyby natomiast, to "broszka" mojego męża, który jak na razie z przyjemnością ją czyści. Ale fakt, że nie rozpalamy kominka zbyt często, bo nie musimy dogrzewać do podstawowego ogrzewania. Myślę, że u nas kominek sprawdzi się głównie wiosną i jesienią.

 

sawanna, znalazłam jeszcze jedno zdjęcie z wykończonym kominkiem:

http://imageshack.us/a/img585/2046/imag0283ed.jpg

Producent PAMA, model Diablo LM (o ile dobrze pamiętam), bez płaszcza wodnego.

 

VTS, rolety zewnętrzne są super. Ja nie lubię wszelkiego rodzaju firanek i zasłonek, także oprócz funkcji antywłamaniowej i osłonowej spisują się świetnie jako zasłona przed sąsiadami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata78, schody wykańczać będziemy dopiero latem. Mają być pokryte tym samym mikrocementem (białym) co "korytarz".

 

VTS, na podłodze deska, ale czy barlinecka to nie wiem ;) A przed kominkiem rozsiadamy się tak (sorry za jakośc zdjęcia, ale robione telefonem):

http://img401.imageshack.us/img401/9600/imag0532i.jpg

 

Właściwie obok kominka to jest :)

 

sawanna, jeśli ta krótsza szyba kominkowa ma być od "korytarza", a dłuższa skierowana na salon, to moim zdaniem ta ścianka będzie za długa. Widzisz na fotce powyżej jak to u nas wygląda. Na ścianie "kominkowej" nie ma szału jeśli chodzi o ilość miejsca. I tak pan co robił wykończeniówkę bręczał, że kominek zbyt blisko telewizora będzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...