Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście cel trzeba mieć określony, ja stawiam na jesień i z tego byłbym zadowolony.

 

A fotki VTS piękne, ale jakoś tak pusto. U mnie jest tak zawalone że czasem ciężko się gdzieś przecisnąć.

Kończę schody i wtedy czas na porządki bo będzie układanie styro na podłodze - na razie jest tylko w części salonu.

Kurka może dam rade z tymi fotkami dzisiaj to podrzucę linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

 

Wkurzyłem się, zawziąłem i oto są, moje fotki. Wersja odchudzona bo zjęć w sumie mam setki jak pewno większość z Was,

ale poglądowo wystarczy.

Podpisów na razie nie ma i nie wiem czy szybko będą bo czasu brak, może po wprowadzce kiedyś zrobię.

Zresztą opisu nie wymagają bo budujący czują klimat i sami mogliby podpisy robić, a jak coś przyjdzie do głowy to pytajcie.

 

 

http://zdnet.com.pl/~elkacper/B-Z40/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak, w planie mam takie barierki, czyli drzwi balkonowe bez wyjścia.

Ale w planie mam, może kiedyś, bo teraz pędzę do stanu pozwalającego na zamieszkanie.

Potem wykombinuję jakiś na drewnianych balach.

Dlatego w wieńcu już zakotwiłem pręty do montażu w przyszłości.

 

Jak chcesz mogę ci narysować w 3D bok domu z moją koncepcją balkonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkacper, zrozumiałam; na tymczasowo barierki a docelowo balkon. Nie rysuj, taki jesteś zapracowany, zobaczę jak będzie wszystko skończone.

Pytałam bo mnie już gonią wykonawcy a z każdą najmniejszą nawet inwestycją mam kłopot w podjęciu ostatecznej decyzji, wątpliwości czy będzie dobrze, ładnie. Przydał by się w rodzinie albo w zaprzyjaźnionym gronie architekt czy plastyk aby fachowo doradził :yes:. Zdecydowałam się na pionowe (bezpieczeństwo dzieci) metalowe pręty z castoramy. Dałabym najchętniej drewniane szczebelki ale pokoje mają tylko drzwi balkonowe jako oświetlenie i zabrałyby za dużo światła a metalowe są b. ażurowe.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wkurzyłem się, zawziąłem i oto są, moje fotki. Wersja odchudzona bo zjęć w sumie mam setki jak pewno większość z Was,

ale poglądowo wystarczy.

Podpisów na razie nie ma i nie wiem czy szybko będą bo czasu brak, może po wprowadzce kiedyś zrobię.

Zresztą opisu nie wymagają bo budujący czują klimat i sami mogliby podpisy robić, a jak coś przyjdzie do głowy to pytajcie.

 

 

http://zdnet.com.pl/~elkacper/B-Z40/

 

Widzę, że też masz brzozy na działce - czeka nas grabienie liści jesienią :)

Super zdjęcia. Podziwiam, że sam tak ciągniesz budowę. Oglądając zdjęcia innych widzę, że co budowa, to każdy inaczej buduje. O balkonie myślę to samo co Wy - może na początku barierki, a balkon jak w końcu Pan Mąż go zaprojektuje :)

U nas przyszła zima - troszku nas przymroziło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zabawne jest to, że ktoś chyba linię projektował... postawili jedną ze skrzynek 50 cm od hydrantu, nie wiem jak to nazwać....:/ ale ważne, że będzie prąd i dekarz wchodzi na dach 2.kwietnia :)

powiedzcie ile u was brał elektryk za punkt? u mnie rozpiętość cenowa jest od 25 do 40 zł.

VTS - ja nie mam ścianki oddzielającej salon od korytarza i planuję kominek z szybami po 3 stronach, tak żeby był widoczny z każdej strony salonu i korytarza.

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna przyszła i u nas ruch się zaczął. Elektryka rozprowadzona. Kanalizacja zaczęta. Za "chwilę " wejdą tynkarze , po tym jak ich znajdziemy :) Kominka jeszcze nie mamy , ale planuję prostokątny coś takiego typu :

http://www.kominki.az.pl/woj/swiet/starachowice/stylowekominki/stylowe-kominki.htm

 

Czy ktoś z was robił przeźroczystą ścianę? Marzy mi się taka ze szkła, ale ceny są zaporowe... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada a więc od kwietnia koniec przestoju i spokoju ;) - powodzenia, nia zapomnij o wklejaniu zdjęć z postępów na budowie. Jeśli uda Wam się zrealizować pomysł kominka z 3 szybami salon będzie piękny :rolleyes:.

Dziuma też ładny kominek planujecie. O jakiej przezroczystej ścianie myślisz z luksferów, szkła hartowanego i gdzie ona miałaby stać:-?.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Od tygodnia mam już schody !!!!

Zdjąłem całą konstrukcję i spawałem 3 popołudnia na gotowo potem malowanko, przygotowanie kotew w ścianach i podłodze.

W zeszłą sobotę zamówiłem dwóch kuzynów i "wrzuciliśmy" na właściwe miejsce.

Pierwszy zabieg trzeba było deczko podpasować bo spawanie przez ściągnie metalu lekko odchyliło od wymiarów.

Drugi zabieg juz był idealnie bo tam pomyślałem i wspawałem tymczasowe poprzeczki i już się nie wygięło.

Efekt końcowy? Mogę chodzić z obiema rękami wolnymi !!!! Można wnosić coś jak człowiek a nie w zębach po drabinie.

Na razie zamontowałem dechy budowlane jako stopnie, potem będzie coś ładnego z lakierem.

Jak ktoś chce obejrzeć proszę: http://zdnet.com.pl/~elkacper/B-Z40/budowa.html

Ostatnie 3 fotki.

 

A w zakresie kosztorysu, kiedyś na stronie Z500 był w naszym Z40 kosztorys pełny a potem go ..... wyrzucili i teraz jest taki mini skrócony.

Jeśli chodzi o ten oryginalny powinienem go mieć gdzieś u siebie, mogę poszukać.

On był bardzo szczegółowy, ale ja i tak robiłem swój. Z tamtego brałem tylko wymiary i wyliczenia niektórych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Od tygodnia mam już schody !!!!

Zdjąłem całą konstrukcję i spawałem 3 popołudnia na gotowo potem malowanko, przygotowanie kotew w ścianach i podłodze.

W zeszłą sobotę zamówiłem dwóch kuzynów i "wrzuciliśmy" na właściwe miejsce.

Pierwszy zabieg trzeba było deczko podpasować bo spawanie przez ściągnie metalu lekko odchyliło od wymiarów.

Drugi zabieg juz był idealnie bo tam pomyślałem i wspawałem tymczasowe poprzeczki i już się nie wygięło.

Efekt końcowy? Mogę chodzić z obiema rękami wolnymi !!!! Można wnosić coś jak człowiek a nie w zębach po drabinie.

Na razie zamontowałem dechy budowlane jako stopnie, potem będzie coś ładnego z lakierem.

Jak ktoś chce obejrzeć proszę: http://zdnet.com.pl/~elkacper/B-Z40/budowa.html

Ostatnie 3 fotki.

 

A w zakresie kosztorysu, kiedyś na stronie Z500 był w naszym Z40 kosztorys pełny a potem go ..... wyrzucili i teraz jest taki mini skrócony.

Jeśli chodzi o ten oryginalny powinienem go mieć gdzieś u siebie, mogę poszukać.

On był bardzo szczegółowy, ale ja i tak robiłem swój. Z tamtego brałem tylko wymiary i wyliczenia niektórych materiałów.

 

Będę bardzo wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada a więc od kwietnia koniec przestoju i spokoju ;) - powodzenia, nia zapomnij o wklejaniu zdjęć z postępów na budowie. Jeśli uda Wam się zrealizować pomysł kominka z 3 szybami salon będzie piękny :rolleyes:.

Dziuma też ładny kominek planujecie. O jakiej przezroczystej ścianie myślisz z luksferów, szkła hartowanego i gdzie ona miałaby stać:-?.

:)

 

Kochana VTS- już się zaczęło. Drugi dzień siedzę po półtorej godziny w firmie gdzie zamawiam dach ( blacha Bona Plus ciemny brąz mat ), okna dachowe ( Roto Designo 78x140 ) i inne "gadżety" do dachu. Dekarz wchodzi 2 kwietnia. Teraz załatwiam jeszcze przyłączenie prądu budowlanego - muszę zdobyć tymczasową skrzynkę i wymierzyć długość kabla od skrzynki do domu - na szczęście z pomocą brata. W poniedziałek elektryk wszystko przygotuje, potem umowa z Energą i za 2 tygodnie przy dobrych wiatrach będzie prąd. Zdjęcie mojej radości :) poniżej

http://desmond.imageshack.us/Himg835/scaled.php?server=835&filename=zdjcie0014q.jpg&res=medium

 

elkacper - zazdroszczę schodów, ja ciągle latam po drabinie, a mam lęk wysokości;)

 

Zulka25 - jak chcesz mogę na priv podać szacunkowe koszta i ilościowe zestawienie materiałów z mojego etapu SSO, tylko daj mi trochę czasu

 

Co do kominka - szukam wkładu kominkowego jaki sobie wymarzyłam w rozsądnej cenie, ale przy takich pomysłach ciężko będzie...:)

 

pozdrawiam

Edytowane przez madazlotko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. chwilkę tu nie zaglądałam a tu niezłe postępy :)

Ściankę chcę wstawić między kuchnią a salonem. w ten sposób będę miała częściowe zamknięcie a zarazem będzie trochę światła. Zależy mi na świetle bo nie robiliśmy okna w ścianie kuchnia - salon

Edytowane przez Dziuma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...