Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

świetne schody :)

Ja już mam położoną blachodachówkę, zamontowane jedno okno i ścianę nad garażem ocieploną i z barankiem :) teraz czekam na pozostałe okna, mają byc na początku maja.

http://desmond.imageshack.us/Himg401/scaled.php?server=401&filename=zdjcie0035x.jpg&res=landing

i widok od garażu

http://desmond.imageshack.us/Himg4/scaled.php?server=4&filename=zdjcie0036ja.jpg&res=landing

a to widok z okna u młodej

http://img220.imageshack.us/img220/7162/zdjcie0033tc.jpg

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada ładny, zgrabny i mały (w porównaniu z naszym na piwnicy) jest Wasz domek. A młoda to nie musi wieszać na ścianach żadnych dzieł sztuki w swoim pokoju bo ma piękny pejzaż okienny namalowany przez samą matkę naturę. Cieszę się że prace u Was postępują.

A nasze schody mają jeszcze poręcz z tralkami. I już się przeprowadzamy.

skateboard.gif

Edytowane przez VTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada ładny, zgrabny i mały (w porównaniu z naszym na piwnicy) jest Wasz domek. A młoda to nie musi wieszać na ścianach żadnych dzieł sztuki w swoim pokoju bo ma piękny pejzaż okienny namalowany przez samą matkę naturę. Cieszę się że prace u Was postępują.

A nasze schody mają jeszcze poręcz z tralkami. I już się przeprowadzamy.

ale Wam zazdroszczę :) ja jeszcze jakieś 4 m-ce

 

Kochana - powiedz na jakim etapie zamawiałaś schody? nie wiem czy mogę zrobić to już teraz czy czekać aż będę miała posadzki?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie , jestem właśnie na etapie elektrycki i chciał bym zobaczyć jak jest rozmieszczona w waszych pięknych domkach z góry serdecznie dziękuję. Jak by było można wrzucic pare fotek.

Witaj na naszym forum :)

ja nie mam wielu zdjęć elektryki ale spójrz do Sysi (Jarosław), na Jego dokumentację zdjęciową https://picasaweb.google.com/e.wronki albo z Nim się skontaktuj, życzliwy chłop, doradzi ;)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna łazienka, Twoja jest duża bo nie masz kotłowni.

Przemyślałam sprawę schodów i poczekam z zamawianiem aż zrobię posadzki. Teraz mam 4 tygodnie przestoju, bo czekamy na okna i drzwi zew. ( na te czeka się najdłużej ). Po zamknięciu chatki ruszamy pełną parą, żeby wprowadzać się najpóźniej we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nobry

 

Ja schody robiłem jeszcze przed wylewkami i nawet ociepleniem podłogi. Na gołym betonie uwzględniając grubości ocieplenia, wylewki i ew. podłóg żeby na finał wyjść na odpowiednią wysokość do pierwszego stopnia. Dzięki temu kotwiłem schody do mocnej płyty żelbetowej a nie do "lichej" cienkiej wylewki z mixokreta. Tak chciałem a jak "się robi" nie wiem :-)

 

PS. Obecnie jadę z elektrykiem, a na Dzień Dziecka mają przyjechać wylewkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hejka :)

Jak prace na budowach?

U nas okna wstawione, działają elektrycy, w poniedziałek wchodzi hydraulik, a w czwartek tynkarze, czyli ruszyło się ;) W wolnej chwili w rzucę zdjęcia.

Przy okazji pochwale się, że lokatorzy naszego domu - ptaszki kopciuszki i jaskółki - zaczynają opuszczać gniazda. Wczoraj goniliśmy na poddaszu małe kopciuszki, a jaskółki eksmitowaliśmy z gniazdem na dwór w zeszłą niedzielę, niedługo i one odlecą.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada to jesteś zadowolona że budowa nabrała tempa. Front robót przygotowałaś dla fachowców, teraz tylko terminowość i do przodu. Radość z każdego efektu. Zdjęcia wrzuć koniecznie, zobaczymy jak Twój domek pięknieje.

Z ptaszkami postapiliście słusznie wyprowadzając gniazdo na zewnątrz. Jak się mieszka poza miastem kontakt z przyrodą jest b. bliski. Gorzej z komarami i muchami, trzeba specjalne siatki montować i wydatek znowu.

Nasz dom skończony ale wokoło niego teren pobudowlany i ugór i to jest dopiero wyzwanie aby przekształcić go w ogród repa.gif

Jeszcze pokażę naszą kuchnię, nie że się chwalę;) ale jak dobrze jest usytuowana w projekcie z406czrw.%2520001.jpg

repa.gif

6czrw.%2520001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników Z40:)

 

Po kilku latach poszukiwań jak najbardziej idealnego projektu, fascynacją domami z drewna (potem rezygnacją z takiej technologii), Agatką z garażem 2st., domami parterowymi, projektem Z204, trafiłam na Z40 i już nie chcę żadnego innego projektu:)

 

Przeczytałam cały Wasz wątek i dodałam do ulubionych. Mam nadzieję, że pozwolicie skorzystać z Waszych cennych doświadczeń i rad:)

 

Kończymy z Mężem formalności dotyczące działki i wkrótce kupujemy projekt wspaniałego Z40:)

 

Przemyśleliśmy zmiany w projekcie i ustaliliśmy:

- zmniejszenie wymiarów okien w kuchni, dolnej łazience i kotłowni;

- prawdopodobnie wydłużenie okien w dolnej łazience i kotłowni do długości okna w kuchni;

- likwidacja ścianki przed wejściem do pokoju na dole;

- przedłużenie ścianki za kominkiem, by osłonić salon przed widokiem z wiatrołapu;

- prawdopodobnie dodatkowe okno w salonie;

- powiększenie lub likwidacja wykuszu - bo ten w projekcie ma trochę dziwne wymiary jak dla mnie;

- zmiana kształtu tarasu;

- balkon i okna balkonowe na poddaszu do dwóch "dużych" pokoi;

- prawdopodobnie likwidacja okien połaciowych w na poddaszu w dwóch "dużych" pokojach.

 

Jak widzicie mamy kilka wątpliwości - może pomożecie je rozwiać?;)

Edytowane przez sawanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zhm.gifi nic nie mogę wymyśleć. Naprawdę wszystko jest ok. Z tym że sporo zmieniliśmy na etapie projektowania m.in. na podstawie wpisów budujących z40.

Mamy podpiwniczenie na całości i to rozwiązuje wiele kwestii.

Z pewnością w projekcie jest zbyt mały wiatrołap (powiększyliśmy go o łazienkę dolną, którą przesunęliśmy do kotłowni). W tak małym pomieszczeniu nie mozna przywitać hug.gif i pożegnać gości, nie mówiąc juz o zdjeciu okrycia i powieszenia go.

Jeśli starannie z wyobraźnią pod własne potrzeby naniesiesz zmiany w projekcie będziesz zadowolona. A jest tych detali mnóstwo. Bo to są indywidualne oczekiwania kazdego inwestora.

powodzenia, pozdrawiam

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...