Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kamzaw, ja w całym domu mam podłogówkę, piec na pelet. Jak bardzo chcesz zwęzić okna w łazience i kotłowni? Moje mają 78x114 cm, bo chciałam, by wyglądały symetrycznie w stosunku do okna w kuchni (148x116 cm) - w orygianlnym projekcie nie podobały mi się właśnie te malutkie okienka w kotłowni i łaziece.Likwidacja ścianki oddzielającej salon od korytarza na parterze - to było dobre posunięcie, dzięki temu jest bardziej przestronnie.Jeśli chodzi o wykusz, myślę, że to kwestia gustu. Mnie akurat wykusze się nie podobają. Szukałam projektu, który będzie wypośrodkowany pomiędzy stylem nowoczesnym a tradycyjnym, dworkowym i z40 prawie spełniał te oczekiwania - właśnie wykusz mi w nim nie pasował i w jego miejsce wstawiłam drzwi przesuwne hst dwuskrzydłowe w sumie o szerokości 3 m - wyglądają super i dają dużo światła, wydaje mi się, że to bardziej nowoczesny element bydynku niż wykusz. Koszt tych drzwi to 7 tys. zł z montażem, nie wiem, jak ta kwota wypada w porównaniu do wykusza, nie wiem, czy jest taniej, czy drożej, czy wyszło na to samo. Też uważam, tak jak Wojteek, że podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak to za mało - u mnie teraz "na gotowo" jest 85 cm (w tym 3 pustaki) - użytkuje się w miarę ok.

 

Jeśli chodzi o moje koszty budowy - my wszystko oprócz malowania ścian i kładzenia paneli zlecaliśmy ekipom.

 

Wojteek, pomysł ze schodami świetny, ale czy to jeszcze będzie z40;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę że okna w łazience i kotłowni chciałbym zmniejszyć tak żeby były węższe i troszkę dłuższe, tak jak tutaj: Bez tytułu.jpg

Sawanno jak wychodzi z kosztami przy ogrzewaniu pelletem? Czy dostęp bez pieca jest bez problemowy przy tak małej kotłowni? Wykusz jakbym miał robić to bym go odrobinę powiększył i zmontował z trzech okien.

Czy podniesiona o 3 pustaki ścianka kolankowa nie zaburzy symetrii dachu, chyba go będzie trzeba trochę wydłużyć, jak to robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamzaw, poniżej przesyłam Ci zdjęcie mojej łazienki dolnej i kotłowni - moższe zobaczyć jak moje okna wyglądają od wewnątrz, jeśli chodzi o kotłownię, to sprzęty zmieściły się dosłownie na styk, jest przejście do garażu i dojście do pieca, ale mogłoby być pół metra szerzej. Przesyłam Ci także zdjęcie domu z zewnątrz - wydłużyłam dach, by dom nie stracił bardzo na proporcjach - nie chciałam, by dach miał podpory i powiedziałam dekarzom, żeby okapy wydłużyli "tyle, ile się da".

DSC_0078.jpg

DSC_0075.jpg

DSC_0075a.jpg

DSC_0049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

...pomysł ze schodami świetny, ale czy to jeszcze będzie z40;-)

To będzie kompromis - z zewnątrz Z40, wewnątrz.... już nie. :-)

A jeśli chodzi o okno w łazience to przesuń je tak, aby można było porządną kabinę wstawić (w projekcie jest chyba miejsce na kabinę 70). Ja mam podobną wielkość co sawanna i moim zdaniem jest ono za duże. Stoisz przy kibelku, albo wychodzisz z kabiny i sąsiada oglądasz. Co prawda żaluzja załatwia sprawę, ale trzeba o niej pamiętać przed wejściem pod prysznic. Jak w ankiecie: " Kiedy zorientowałeś się że nie ma papieru? Zanim usiadłeś - 20 %, zanim wstałeś - 80%" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Okna w kot.łowni i łazience na pewno będę chciał zmniejszyć. Pomyślę jeszcze nad powiększeniem domu o 0,5 metra na korzyść kotłowni. Oczywiście ściankę kolankową też w takim wypadku będę chciał podnieść o 3 pustaki.

Będę powiadamiał kiedy ruszę z załatwianiem formalności i kupnem projektu, ale już chyba na 100% jestem zdecydowany na Z40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezer, moja działka ma 1840 m2 i się nie martwiłam zmieszczeniem na niej domu, ale, jak sie okazało, były to tylko pozory, ponieważ pod działką ciągnie się rura wodociągowa fi100. Koniec końców dom udało się sensownie ustawić na działce, ale Tobie radzę najpierw odwiedzić architekta - on najlepiej Ci odpowie na Twoje pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zbyt ogólnie to określiłem, zacznę od początku. Posiadam działkę, więc jej koszta się nie liczą, jest ogrodzona. Planuje szambo ekologiczne, które jest niedrogie. Przyłącza wody z sąsiedniej działki rodziców oddalonej o 40 metrów. Oczywiście planuje jak największe zaangażowanie w prace budowy domu, będę wiele czynności chciał wykonywać sam. Ja będę zajmował się kupnem materiałów. Planuje ekipy, które zrobią swój etap. Mam kilka sprawdzonych ekip ponieważ dwóch wujków jest właśnie w trakcie budowy domu (SSZ zrobiony). Projekt Z40 bez garażu. Będę chciał oczywiście wprowadzić kilka zmian, po przeczytaniu tego wątku wiele się dowiedziałem co można zmienić w tym projekcie.

Czy 250 tysięcy pozwoli mi do niego wejść już ze zrobionymi płytkami, panelami, kuchnią i łazienkami? Nie liczę w tej kwocie wyposażenia.

 

Witam

budowa samodzielna jak to kierownik określił "własne siły inwestora" koszt bez działki nie całe 140tyś., budowa trwała nie cały rok. Był to rok wyrzeczeń ale jednak to frajda .

Zmiany likwidacja wykuszu, zmiana okien na parterze , podniesienie ścianki kolankowej, likwidacja trzeciego pokoju na piętrze teraz to taki "mini salon".

A i jeszcze jak dla mnie bardzo ważne nie zmieniać wymiarów okna w kuchni .

 

Działka 4,5 ara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenka18 jak Ci się udało zmieścić Z40 na działce 4,5ara? Działka którą jestem zainteresowany ma wymiary 20x30 (szer. x dł.) i brakuje mi 1m aby zmieścić się po dodaniu okien w bocznej elewacji (wersja z garażem) i wybudować wg prawa. Dodatkowy problem to taki że te 20m jest od północy i nie wyobrażam sobie innego usytuowania domu! Może ktoś przerabiał Z40 zmniejszając o 1m?

 

sawanna: 1840m to Lotnisko :-) tam parkowałbym jeszcze ze dwa samoloty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenka18 jak Ci się udało zmieścić Z40 na działce 4,5ara? Działka którą jestem zainteresowany ma wymiary 20x30 (szer. x dł.) i brakuje mi 1m aby zmieścić się po dodaniu okien w bocznej elewacji (wersja z garażem) i wybudować wg prawa. Dodatkowy problem to taki że te 20m jest od północy i nie wyobrażam sobie innego usytuowania domu! Może ktoś przerabiał Z40 zmniejszając o 1m?

 

sawanna: 1840m to Lotnisko :-) tam parkowałbym jeszcze ze dwa samoloty :-)

 

Działka 25x18 , wersja 40OS ale z wiatą nie było żadnego problemy żeby zmieścić. Nie kombinuj żeby zmniejszać bo to już potem same problemy może wybierz z34 jest mniejszy jest duży wątek na forum.Też miałam zamiar go budować ale później zakochałam się w naszej zetce.

foto 730.jpg

Edytowane przez lenka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenka! A możesz wrzucić jakieś zdjęcia obrazujące usytuowanie wiaty lub samą wiatę? Albo jeśli możesz to udostępnij na priv zdjęcia gotowca (przerabiałem twój blog ale większość zdjęć mi się nie wyświetla).

 

hej, bloga swojego nie mam czytałeś blog Leny M który też przeczytałam od dechy do dechy i wtedy jeszcze otwierały się zdjęcia. A jeżeli chodzi o naszą wiatę to jej jeszcze nie ma czekamy na wiosnę żeby dać tynk i dopiero przyjdzie wiata.

Edytowane przez lenka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenka dziękuje za odpowiedź. Aktualnie ustalam frogę dojazdową do mojej działki mam małe problemy bo droga ma 4m2, a powinny być 4,5m2m ale jest kilka wyjść z sytuacji i myślę, że do końca marca będzie droga, projekt i coś zacznę działać. Oczywiście też nastawiam się na wyrzeczenia i ładowanie wszystkich pieniędzy w budowę domu, chciałbym za 200tyś zamieszkać w tym domku :-)

Jeśli chodzi to wymiary mojej działki to 70 m2 długości i 20 m2 szerokości czyli 1400 m2

Lenka czy posiadasz jakiś kosztorys budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenka dziękuje za odpowiedź. Aktualnie ustalam frogę dojazdową do mojej działki mam małe problemy bo droga ma 4m2, a powinny być 4,5m2m ale jest kilka wyjść z sytuacji i myślę, że do końca marca będzie droga, projekt i coś zacznę działać. Oczywiście też nastawiam się na wyrzeczenia i ładowanie wszystkich pieniędzy w budowę domu, chciałbym za 200tyś zamieszkać w tym domku :-)

Jeśli chodzi to wymiary mojej działki to 70 m2 długości i 20 m2 szerokości czyli 1400 m2

Lenka czy posiadasz jakiś kosztorys budowy ?

 

Kosztorysu takiego prawdziwego nie mam ale sobie zapisywałam najważniejsze koszty myślę że ceny będą troche się różniły ale nie aż tak mocno

stan zero 16000

ściany 10000

strop 7000

dach 23000

co(podłogówka,piec,gaz) 22000

elektryka 4000

hydraulika 7000

ocieplenie poddasza 6000

tynkowanie,wylewki 11000

ocieplenie zewnątrz 11000(bez tynku,parapet)

okna 10000

razem 127000(bez drzwi wewnętrznych,schodów mąż nad tym pracuje (stolarz), łazienka na górze do wykończenia.

nie wiem może jeszcze o czym zapomniałam

P09-01-15_14.11[2].jpg

Edytowane przez lenka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...