Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Frezer, przejście do pokoju na garażem powstało w wyniku przesunięcia ściany od najmniejszego pokoju na poddaszu - teraz jest wykorzystywany jako garderoba. Mogę Ci przesłać rzut na priv. Jeśli chodzi o osłonięcie salonu od wejścia - taki jest moim zdaniem urok tego projektu, że salon jest akurat widoczny. Jeśli uważasz, ze będzie Ci to przeszkadzać, to wybierz inny projekt, np. Tymek. Można przdłużyć o 2 m ścianę, ale to opytcznie i praktycznie będzie moim zdaniem niekorzystne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Frezer, przejście do pokoju na garażem powstało w wyniku przesunięcia ściany od najmniejszego pokoju na poddaszu - teraz jest wykorzystywany jako garderoba. Mogę Ci przesłać rzut na priv. Jeśli chodzi o osłonięcie salonu od wejścia - taki jest moim zdaniem urok tego projektu, że salon jest akurat widoczny. Jeśli uważasz, ze będzie Ci to przeszkadzać, to wybierz inny projekt, np. Tymek. Można przdłużyć o 2 m ścianę, ale to opytcznie i praktycznie będzie moim zdaniem niekorzystne.

 

tez tak uważam że to jest cały urok tego salonu , kuchnia nie widoczna a salon cały zalany słońcem (południowa strona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A zastanawial sie ktos nad takimi zmianami

projekt%2520z40.png

 

Zalezy mi na zrobieniu sypialni na parterze z wyjsciem na taras. A druga zmiana powiekszenie budynku w celu powiekszenia lazienki docelowo miala to by byc lazienka rodzicow, dlatego zalezy mi na jej powiekszeniu. Ma ktos jakies pomysly jak ja powiekszyc? Kotlowni raczej nie chce pomniejszac bo c.o na eko-gorszek.

 

Ogolnie szukam projektu z sypialnia i duza lazienka na dole, ale bardzo ciezko cos znalesc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu :-) a rozważałeś Z92 GL, zastanawialiśmy się nad tym projektem (dość ciekawy wątek na forum) może tam znajdziesz jakieś rozwiązania - tylko że on o ponad 30m większy licząc po powierzchni netto więc i koszt budowy nieco wyższy. Zmiany opisane przez Ciebie do zrobienia bo ... sami chcemy to podobnie zrobić. Pozdrawiam Frezer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Hej, dołączam do pytania MisiuRider: ktoś poszerzał dom o jeden metr w celu zwiększenia kotłowi pod ogrzewanie na eko-groszek? Potrzebuje znać koszt zmiany, albo namiar na biuro architekta dokonującego zmian! No chyba ze ktoś ma inny pomysł na upchnięcie w kotłowni pieca razem ze zbiornikiem na wodę (bojler)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za schemat, ciekawy pomysł nie brałem go pod uwagę wcześniej, aczkolwiek chyba u mnie odpada, bo prysznic na dole musi pozostać. Spróbuję zapytać z innej strony: wnioskuje że sam piec mieści się w tej kotłowni bez problemu a kłopot stanowi zbiornik na wodę? Co myślisz o podwieszeniu (czy to w ogóle możliwe) zbiornika na ścianie kotłowni? lub na ścianie wewnątrz garażu. Jaki jest standardowy wymiar takiego 200 litrowego zbiornika? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piec stoi w narożniku (tym zewnętrzynym przygarażowym).

W tej wnęce po prysznicu jest część prowadzonych rur oraz sam zbiornik.

W kotłowni mieści się też prawie tona ekogroszku w workach, drzewo rozpałkowe i spokojnie się tam jeszcze poruszam, więc nie jest źle.

 

Zbiornik 200L sam w sobie waży nieźle sam go przywiozłem, a do tego w przybliżeniu ciągłe 200kg wody.

Pewno możliwe to jest ale obawiam się że już nie na kołkach rozporowych :-)

Chyba bym się obawiał przy takiej wadze wieszać.

Może należałoby przewidzieć jakąś belkę betonową na etapie stawiania murów i zalanie w niej kotew z gwintowanych prętów pod taki wieszak.

Najpierw zorientuj się czy w ogóle istnieją tak duże zbiorniki przystosowane do wieszania.

Pamiętam że u rodziców był wiszący na oryginalnych uszach bojlera ale on miał 80L.

Edytowane przez elkacper
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MisiuRider

 

Likwidacja wykusza poza uproszczeniem konstrukcji, niesie za sobą spłaszczenie bryły budynku i tak już bardzo uproszczona oraz uszczuplenie miejsca w środku.

Niby to malutka wnęka ale akurat wpasowuje się tam fotel lub mała sofa przesuwając leciutko centrum medialne domu w stronę wykusza, a miejsca w rzeczywistości nie jest dużo i może się okazać że TV będzie blisko graniczył z kominkiem, a fotel przeciwległy wyjdzie już na korytarz.

I to przy założeniu kominka typu wolnostojącego. Na zabudowany na 100% braknie miejsca, chyba postawisz tylko 2 fotele i nic więcej, że nie wspomnę o krzywym patrzeniu na TV

Edytowane przez elkacper
dopisek nicka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MisiuRider

 

Likwidacja wykusza poza uproszczeniem konstrukcji, niesie za sobą spłaszczenie bryły budynku i tak już bardzo uproszczona oraz uszczuplenie miejsca w środku.

Niby to malutka wnęka ale akurat wpasowuje się tam fotel lub mała sofa przesuwając leciutko centrum medialne domu w stronę wykusza, a miejsca w rzeczywistości nie jest dużo i może się okazać że TV będzie blisko graniczył z kominkiem, a fotel przeciwległy wyjdzie już na korytarz.

I to przy założeniu kominka typu wolnostojącego. Na zabudowany na 100% braknie miejsca, chyba postawisz tylko 2 fotele i nic więcej, że nie wspomnę o krzywym patrzeniu na TV

elkacper, masz całkowitą rację, zgadzam się z Tobą co do posiadania wykusza, jest to strefa wypoczynkowo - widokowa (u nas na staw). Przesuneliśmy dodatkowo ściankę kosztem sypialni obok. Zyskaliśmy 30 cm na całej długości. Siedzimy tam częściej niż przy stole jadalnianym bo zmieścił się też stolik kawowy. Te wprowadzone zmiany bardzo sobie chwalimy więc też je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkacper: dzięki za dodatkowe wyjaśnienia - sprawę w dalszym ciągu rozważam.

VTS: z tym wykuszem to racja, początkowo byliśmy zdecydowani na wersję bez wykusza a z oknem, natomiast w trakcie analizy relacji prowadzonych przez innych budujących doszliśmy do wniosku że to idealne miejsce na sofę i miły kąt do siedzenia.

 

Pytanie które zadał MisuRider o możliwość poszerzenia części domu z kotłownią o 1000 [mm] wciąż pozostaje zasadne. Po przeczytaniu całego "wątku" nie potrafię stwierdzić czy ktoś tak zrobił: jeśli taka osoba jest na forum lub ją znacie to chętnie bym podpytał w temacie (szczególnie interesuje mnie dokumentacja fotograficzna). Bo czy poszerzony Z40 wciąż będzie się dobrze prezentował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich. Tylko pozazdrościć tym, którzy mają swoje z40. My właśnie wybieramy projekt i jesteśmy między z40 gp i z162 gpl. Oczywiście największym problemem są pieniądze. Z naszych wyliczeń uda nam się uzbierać 320 tyś. Na ile wg was wystarczy ta kwota odnośnie z40 gp? Jak u was wyglądały koszty SSZ oraz wykończenia i umeblowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam, przecztałam cały temat, cz jest ktoś kto w chwili obecnej buduje z40? Czy ktos z Was po latach jeszcze tu zagląda i może się wypowiedzieć co można jeszcze ulepszyć ? po latach mieszkania w z40 to napewno wiecie najlepiej co wam ułatwia a co "utrudnia" codzienne życie. My obecnie jesteśmy na etapie kończenia piwnic - strop. Bardzo dużo wskazówek na tym forum mi pomogło w ulepszeniu mojego wymarzonego z40. Pozdrawiam Was serdecznie mam nadzieje że ktoś tu jeszcze zagląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ewcia, gratulacje z wyboru projektu i rozpoczętej budowy:)

dobrze że przeczytałaś wątek, to skarbnica informacji; widzisz co Ci się podoba a z czego zrezygnujesz.

Posiadanie piwnicy to wielki plus (po całości czy częściowo?) zainstalujesz tam źródło ogrzewania,

dzięki temu powiększysz dolną łazienkę i wiatrołap.

Co Ci polecam:

- wykusz obowiązkowo i najlepiej powiększony,

- piecyk/kozę zamiast kominka, zajmuje mniej miejsca,

- przesunięcie ścianki działowej kosztem małego pokoju na dole.

Co bym zmieniła - uzupełniła u nas?

- duże zadaszenie tarasu

- drzwi z ogrodu do piwnicy, mamy tylko bramę garażową.

To tak pokrótce,

powodzenia i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w naszej z 40 wprowadziliśmy tyle zmian że zastanawiam się czy to wogóle jeszcze z40 :)

 

całość będzie podpiwniczona, i tam przeniesiona kotłownia,

w kotłowni w projekcie obok łaznienki będzie pom. gospodarcze z pralnią

z wykuszu zrezygnowaliśmy choć nie do końca bo całośc salonu jest powiększona właśie o wykusz

taras również będzie zadaszony - 2m.

schody będą ze spocznkiem - łamanym spocznikiem

kuchnia będzie zamknięta - będzie zrobiony łuk - wejście ale bez drzwi

podniesiona ściana kolankowa,

cały czas zastanawiam się właśnie nad kominkiem- ścianką przy kominku i jak to rozwiązać żeby nie zabierać za dużo miejsca w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...