Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej

okna są plastikowe - jezierskiego, wystaja poza lico ściany 2cm, zamocowane na kotwach JB-D, uszczelnione będą taśmami illbruck - tzw montaż ciepły (przy okazji drogi). Likwiduje to mostek cieplny wokół okna, a poza tym wizualnie lepiej wygląda. Przy moim ociepleniu 25cm styropianu swisspor lambda, bedzie ok 20cm parapetu wewnatrz i 15cm na zewnątrz. Nie ma znaczenia z czego okna są, każde mozna tak zamontować.

Pamietam o zdjęciach, ale przedwczoraj padł mi ostatecznie komputer, a dziś telefon i aparat szwankuje. Co za seria. Dziś korzystam z neta od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Mi tez bardzo się podoba ten projekt, możecie mi powiedzieć ile trzeba mieć gotówki żeby wybudować ten domek w stanie surowym zamkniętym? Interesuje mnie wasze doświadczenia a nie wyliczenia ekspertów na papierze bo wiadomo będę budował w realu a nie na papierze i muszę liczyć wszystkie koszty. Pytam o SSZ bo chce w pierwszej kolejności wyszykować parter i się tam wprowadzić a potem z czasem będę robił piętro ale zanim to muszę mieć SSZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odzyskałem władzę nad moim komputerem, nie wdając się w szczegóły dlaczego tak długo miałem od niego wakacje podaje link do zdjęć wnętrz, a równocześnie proszę o wybaczenie tak długiego oczekiwania

SSZ to u mnie jeszcze nie jest, ale do obecnego stanu wydałem już/dopiero 100tys, tyle że u mnie były jak na razie 2 ekipy - murarze od pudła i montażyści od okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odzyskałem władzę nad moim komputerem, nie wdając się w szczegóły dlaczego tak długo miałem od niego wakacje podaje link do zdjęć wnętrz, a równocześnie proszę o wybaczenie tak długiego oczekiwania

SSZ to u mnie jeszcze nie jest, ale do obecnego stanu wydałem już/dopiero 100tys, tyle że u mnie były jak na razie 2 ekipy - murarze od pudła i montażyści od okien

 

 

 

Super widziałem wszystkie zdjęcia chyba sporo jak na 100tys dach drzwi i okna sporo jeszcze tylko ściany działowe i piękna sprawa. budowa była w systemie gospodarczym czy porostu ekipa podjęła się etapu i załatwiła materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu będzie tylko wywiewka od kanalizacji, kominów dymnych nie będzie, brak kominka, a ogrzewanie elektryczne

będzie i GWC i wentylacja mechaniczna

drzwi? drzwi są tymczasowe

materiały oczywiście w swoim zakresie, ograniczam do minimum ingerencję obcych ekip na budowie, czasem ściągam kogoś do pomocy przy cięższych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybieraliśmy ten projekt rok temu, to była to nowość w z500, nikt go nie budował, a jednak się zdecydowaliśmy, dobrze że się teraz komuś przydadzą nasze fotki, znam ten etap wertowania katalogów.

A ogrzewanie elektryczne jest jednym z elementów które wybrałem decydując się na energooszędnodność w domu.

Mogłem wybrać tradycyjne rozwiązanie jak jest oryginalnie w projekcie.

Ale decyzje jak budować zostały podjęte już dawno, teraz buduję i nie zastanawiam się już dlaczego/czy np. ogrzewanie elektryczne się opłaca. Zobaczymy jak skończymy

Zestawienie materiałów - trochę tabliczki mnożenia i masz. Murarze liczyli mi tylko deski i stemple i dowoziłem je nie raz. Resztę liczyłem sam - jak na razie mi niczego nie brakło, a zostawało po paczce styropianu, czy pół palety pustaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...