Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy może ktoś ujawnić wstępny kosztorys domu. Sam zastawiam się nad budowa Z40,ze względu na małą powierzchnie myślę że koszty również nie będą wysokie.Czy 150 tys starczy na budowę i wykończenie parteru??

 

to wszystko zależny z czego będziesz budowa, czy wersja z garażem, jakie kominy no czy dachówka, czy blacho-dachówka. Ja za SS0 z dachówka ceramiczna innovo, na domu, i przyłączem prądu wyszło coś kolo 130tys, ale myślę że można urwać z tej kwoty jeszcze trochę jak ktoś ma czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Może nie będę oryginalny ale mam parę pytań odnośnie budowy. Co prawda moj proekt jest na etapie starostwa ale juz teraz pojawilo sie kilka ważnych pytań. Wy jesteście na pewno kilka etapów dalej więc liczę na pomoc:)

1. Mam pytanie o SSO ile was wyniosła robocizna a ile materiały( ewentulnie wyliczenie materaiów było by super)?

2.Bedę budowal dom pod Poznaniem może ktoś ma jakąś sprawdzoną ekipe budowlaną do polecenia?

3. I jeszcze prośba jeżeli ktoś ma jakieś zdjęcia z realizacji to też chetnie bym zerknął jak Z 40 wygląda w rzeczywistości:) mój mail [email protected]

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę oryginalny ale mam parę pytań odnośnie budowy. Co prawda moj proekt jest na etapie starostwa ale juz teraz pojawilo sie kilka ważnych pytań. Wy jesteście na pewno kilka etapów dalej więc liczę na pomoc:)

1. Mam pytanie o SSO ile was wyniosła robocizna a ile materiały( ewentulnie wyliczenie materaiów było by super)?

2.Bedę budowal dom pod Poznaniem może ktoś ma jakąś sprawdzoną ekipe budowlaną do polecenia?

3. I jeszcze prośba jeżeli ktoś ma jakieś zdjęcia z realizacji to też chetnie bym zerknął jak Z 40 wygląda w rzeczywistości:) mój mail [email protected]

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

 

bartek202 zerknij na zdjęcia Sylwii i Jarka, oni z nas wszystkich to chyba najbardziej zaawansowani w budowie, tu masz link: http://picasaweb.google.pl/e.wronki Sysia_w mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia_LBN - zdjęcia po to są by je oglądać.

Wątek nie duży, więc je łatwo znaleźć.

Do pytających o kosztorys, nie mam takowego.

Liczę na własną pracę by jakoś zbudować ten dom, dzięki temu mogę kupować dobre materiały, a dobrze szukając w to i w przyzwoitych cenach.

Orientując się w temacie słyszałem opinie, że robocizna kosztuje z grubsza tyle co materiał. Zestawienia materiałów nie są miarodajne - mimo tego samego projektu, jest przecież tyle wariacji każdego z inwestorów. Trzeba samemu odrobić zadanie domowe.

Z powodu trzymającej zimy, przestawiliśmy się na fazę koncepcyjną - pracujemy nad instalacjami.

wytrwałości wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odzyskałem władzę nad moim komputerem, nie wdając się w szczegóły dlaczego tak długo miałem od niego wakacje podaje link do zdjęć wnętrz, a równocześnie proszę o wybaczenie tak długiego oczekiwania

SSZ to u mnie jeszcze nie jest, ale do obecnego stanu wydałem już/dopiero 100tys, tyle że u mnie były jak na razie 2 ekipy - murarze od pudła i montażyści od okien

 

 

To rzeczywiście malutko wydałeś:) My wydaliśmy już znacznie więcej i to bez okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Bedę budowal dom pod Poznaniem może ktoś ma jakąś sprawdzoną ekipe budowlaną do polecenia?

 

z której strony Poznania?

 

Ja swój domek postawiłam również w gminie Kaźmierz, miałam już dwie ekipy , pierwsza fatalna porażka, ale o tym jest inne forum:) a druga firma jaka weszła zrobiła wszystko solidnie, fachowo i terminowo , moge Ci podać namiar na prv.

Od dachu też mieliśmy fajnego i dobrego fachowca , również solidna firma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wlaśnie chce takiej sytuacji z niesprawdzona ekipą uniknąć.. Jeśli możesz to z góry dzięki za namiary.. możesz mi jeszcze napisac w miarę realne kwoty jakie poniosłeś w czasie budowy?? staram sie to wszystko jakos oszacować ale tak na sucho to troche ciężko;-\\ Mail [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O firmach które się nie sprawdziły można poczytać w temacie czarna lista, a dodatkowo tu: http://forum.muratordom.pl/post4026805.htm#4026805

My z drugiego wykonawcy byliśmy zadowoleni szczególnie z tego że wszystko z nami konsultowali, można wybrac oczywiście opcję że decydują sami jednak my woleliśmy wiedzieć o wszyzstkim , nawet o najmniejszych drobiazgach.

Polecam gorąco namiary prześlę na prv.

Jeżeli chodzi o koszt to niestety ale 140 tyś, poszło na SSO, ale można taniej tylko z innych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie peletami w dobrym piecu (ok.10 000PLN) kosztuje mniej więcej

tyle ile gazem ziemnym więc wyraźnie drożej niż węgiel , a w obniżki cen pelet nie ma co wieżyć.

 

A moze kup piec nie tylko na pellety ale takze na owies/pestki i inna biomase?

Bedziesz mogl palic najtanszym w danym roku paliwem.

Tu na forum jest watek o piecach Granpal, ktore uzytkownicy zachwalaja, a ktore znakomicie spalaja owies i pellety:

http://forum.muratordom.pl/piec-granpal-firmy-polimet,t79730.htm

 

W tym roku cena za owies jest niska- ok. 270-300 zl/ tone, co przy kalorycznosci 15 -18 MJ/kg i sprawnosci pieca na poziomie 90 procent daje

7,2 grosza za 1kWh - czyli ponizej ekogroszku - ok. 12 czy pompy ciepla -miedzy 10 a 18 (gaz ziemny ok 20 groszy, prad- taryfa nocna - ok. 29, gaz ciekly propan- okolo 40 groszy, prad- taryfa calodobowa- ok.50)

 

pzdr

szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...