Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Planety2 Amelii2


Recommended Posts

Amelio, masz piękne, drewniane skosy na poddaszu!! :D :D :D

 

A Ty decydujesz się na te półokrągłe czy płaskie deseczki? Osobiście trochę bym się bała kurzu na półokragłych :roll:

oo, widzisz, tego nie brałam pod uwagę - to jest argument za płaskimi, bo chcę mieć jak najmniej sprzątania - i tak będzie go sporo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę na Twoich zdjęciach że ceny w marketach mają wysokaśne :o swoje deski "szalówkę" grubości 1,5cm kupowałam na składzie drzewnym, cena wyjściowa 31zł/m2 a że większe ilości brałam to zeszli na 29zł :lol: Jest to wyrób estoński, ładnie wyszlifowany, w różnych długościach od 2m do 5,40 tak że łączyć nie trzeba było, a na koniec zabrali to co zostało niewykorzystane :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po świętach... pogoda super się sprawiła, czego nie mogę powiedziec o Redakcji.Na prima aprilis zafundowali nam zmianę Forum, co wcale mi się nię podoba! Nie ma pod ręką emotikonek, nie ma po otwarciu nowych postów moich znajomych, pracuje toto jak żółw, po każdym kliknięciu 2-3 minutowa przerwa, a przecież ja w pracy tak jak i wielu innych, z doskoku nie da się już wpadać a w dodatku przy avatarze napisali mi "senior".... no, żeby tak publicznie wypominać... NIE PODOBA MI SIE TA ZMIANA, powiem więcej, wkurza mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio dobrze, że znów jesteś :D

 

 

forum już znacznie lepiej chodzi, zainstaluj sobie Google chrome szybciej działa:cool:

Ciągle ludzie pracują nad poprawkami i naprawdę zmienia się na dobre... raczej ;)

 

 

drzwi super ;)

 

 

a tekst, że szafkę trzeba przerobić :jawdrop: to naprawdę rewelacja, gdzie on się uchował :sleep: przespał parę ładnych lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu. Niby jestem ale kiepsko mi to idzie. Na nowym forum nie mogę wejść w Twoje komenty - czysta biała kartka. Wczoraj emotki miałam - dziś nie. Nie mogę nic znaleźć, gdy wpisuję znajomych lub grupy budujące mam wynik wyszukiwania 0.

A co to jest Google chrome i z czym to się je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarze masz tu

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130051-komentarze-do-Planety2-Amelii2/page9

 

 

 

dziennik tu

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130041-Powr%C3%B3t-do-korzeni-czyli-buduj%C4%99-Planet%C4%99-2/page6

 

 

a google chrome to nowa bezpłatna przeglądarka i forum dobrze na niej chodzi :D ściągnij sobie z internetu :cool:

 

 

i ustaw sobie (Twój profil) ustawienia zaawansowane

 

 

potem klikasz zawansowana edycja i nmasz formatowanie teksu, buźki i różne inne udogodnienia :cool:

 

 

Na razie w opcji wklejanie zdjęć jakieś zmiany robią i można wklejać tylko jak do tej pory z zewnętrznego serwera klikając na ikonkę zdjęcia lub jak do tej pory wklejając link między [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałam sobie Google chrome tak jak mi poradziłaś, chodzi rzeczywiście szybciej ale była niezła chryja bo toto wyparło dotychczasowy internet Expolrer i nie mogłam wejść w pocztę firmową a szef kazał szybko odpowiedzieć klientowi :eek: Na szczęście mamy w pracy nową młodą, oblataną w temacie komputerowym i szybko przywróciła mi dawne ustawienia;) Nie radzę sobie z wyszukiwarką, za każdym razem cokolwiek bym nie wpisała - czy tytuł dziennika, czy nazwę użytkownika, mam wynik 0. Z listy moich postów część tematów mi się otwiera a część nie, co gorsza tych co mnie interesują szczególnie, czyli budujący w mojej okolicy i budujący wg tego samego projektu :evil: Gosiu poradź mi jak najprościej wyszukiwać tematy i posty bo i w Twoje komenty też nie mogę wejść!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - korzystaj z linków pod postem, nie używaj ,,wpisy w dziennikach budowy" - tam tylko jest to co teraz wkleisz klikając ,,dodaj do dziennika"

 

a jak chcesz znaleźć posty klikaj nad awatarem nazwę użytkownika i potestuj sobie wszystkie 6 opcji

 

 

http://img709.imageshack.us/img709/7868/porada1.jpg

 

 

 

 

klikniesz zobacz posty i oto masz

 

http://img413.imageshack.us/img413/1350/porada2.jpg

 

 

a tu na pasku na początku każdego wątku masz do kliknięcia różne opcje - potestuj je sobie to się zorientujesz

 

tu masz narzędzia wątku i w nim na samym dole subskrybuj temat albo przestań subskrybować (wyskakuje okienko, gdzie jeszcze raz musisz potwierdzić swoją decyzję)

 

http://img687.imageshack.us/img687/9186/porada3.jpg

 

a przeglądarka nie powinna Ci się ,,skasować", tylko poleciała na na dalsze miejsce na pasku start, jeśli kliknęłaś opcję ustaw google chrome jako domyślną. Możesz używać tylko do przeglądania i pisania na FM a domyślną zostaje nadal IE :D

 

 

pozdrawiam i owocnego odkrywania forum na nowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego nowego:confused: Dzienniki mi się otwierają, komenty oprócz moich żadne! Próbuję na różne sposoby i coraz bardziej się zniechęcam. Grupy budujące - też nie, pojawia się czysta, biała kartka:( Kiedyś się zastanawiałam czy porzucę forum po zakończeniu budowy, a teraz to ono mnie nie chce:cry:szkoda bo wiele tu skorzystałam, każdy dzień w pracy zaczynałam od przeglądu nowych wypowiedzi, a teraz co pozostaje :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ależ zazdraszczam Amelio tej kawki, a najbardziej tarasu - czyli już tak zaawansowanego wykończenia domu :cool: i pięknie prezentuje się kostka... i w ogóle cały domek bardzo starannie i gustownie wykańczasz

 

 

i tylko zdjęcia nie widać. Wstaw jak dawniej przez imageshacka na przykład ;) bo bardzom ciekawa dalszych prac i roślinek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja znów nie mogę wejść do Ciebie :bash: Wczoraj długo walczyłam ze zdjęciem żeby było widoczne i bez efektu, dziś udało się ale jest małe, nie rozumiem jak to się dzieje że raz jest odnośnik, raz zdjęcie normalne, raz małe które daje się powiększyć, innym razem się nie daje :confused:

Walczę z ogródkiem, przewożę i wsadzam roślinki z RODu, których nazbierałam tam niesamowite ilości i końca nie widać a tu znowu deszcze :mad:

Zdjęcia porobię jak już będzie ładnie;) Po weekendzie wrzucę nowinki. A ja Tobie zazdroszczę parapetów i tego że sobie mieszkasz w domku! Na cokołach i kolumnach mam mozalit ciemny brąz z odrobiną kamyczków beżowych i czarnych, szybko i łatwo się nakłada, nawet sama nakładałam gdy hydraulik wyrąbał mi za dużą dziurę do nawiewu kominka. Jak postępy schodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia umiesz już wklejać, więc dalsza lekcja tylko Ci potrzebna

 

robisz upload

 

potem masz kolejno

 

w lewym górnym rogu pokazuje się ołówek - klikasz w niego

 

 

 

zdjeciawkelajnie&#5.jpg

 

 

i masz: różne opcje (możesz sobie potestować) zastosowałam ustawienie zdjęcia centralnie i maksymalna wielkość

 

 

zdjeciawkelajnie&#5.jpg

 

 

 

moje zdjęcia są w programie graficznym zmniejszone do wielkości jaką przełyka forum tj 640x417 pikseli. Jeśli jednak zdjęcie będziesz wklejać przez Imageshack - polecam tę możliwość - program bezpłatny - i sam zmniejsza zdjęcia jeśli mu taką opcję zaznaczysz

 

 

http://imageshack.us/

 

 

zdjeciawkelajnie&#5.jpg

pigwowiec..jpg

zdjeciawkelajnie&#5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekcję ale ja naprawdę jestem w temacie komputerowym ciemna jak tabaka i to w nocy i zastrzeliłaś mnie juz pierwszym -"robisz upload" :eek:

wczoraj to już cyrki na całego się działy i ma FM i z netem, bo 5 razy pisałam posta i za każdym razem uciekał w eter:mad: zdjęcia też wychodziły każde inaczej i wyciągnięte jak glisty.

Pytałaś o cokoły i dopiero w domku gdy przemyśliwałam jakie dać w pomalowanej właśnie spiżarce :yes: skojarzyłam ze pewnie chodziło Ci o cokoliki wewnętrzne? Są to plastiki jakie można dostać w każdym markecie, łatwe do montażu i w wielu kolorach, tak że do kazdej podłogi można dopasować. Tylko miałam problem - gdy za mocno wbiłam kołek to się wyginały i górna krawędź odstaje ciut od ściany, gdy za lekko - też odstaje :eek:ktoś na forum pisał że szlifuje narożniki żeby dopasować do kątów nie zawsze 90-stopniowych i wtedy lepiej przylegają.

fec1f5ea250b4c7b70&#.jpge6be292cafc3f3b7de.jpg

przy drzwiach jeszcze nie dokończone bo próg tymczasowo położony przez niefachowca, czyli przeze mnie;)

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna podziwiam piękny dom i przepiękny ogród:yes:

A co do grzybów,to kilka osób na fm ma ich teraz wysyp,bo rosną na korze

Skopiowałam od aka z Ina

 

 

Wiecie co? od kilka dni mam wysyp.........................................grzy bów:eek: ochydnie wygląda ,ale jak się okazało jest jadalny:jawdrop:

poszperałam w necie i znalazłam, to smardz zwyczajny....dzisiaj to już niezłe okazy wypieliłam..mieliście przygodę z nimi???

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Morchella_conica_1_beentree.jpg/240px-Morchella_conica_1_beentree.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...